PDA

View Full Version : سوال: تنظیم عبارت پیش فرض

hf.farhadi
سه شنبه 24 خرداد 1390, 23:43 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه texbox دارم که در اون شماره نامه ها رو ذخیره میکنم . حالا میخوام بعضی از عبارتها رو از قبیل سال و یه حرف و علامت رو به طور پیش فرض بتونم در این texbox داشته باشم و تنها اعداد که در حال تغییر هستند رو وارد کنم . و در نهایت همگی در جدول ذخیره بشه.

عبارتهای ثابت (/90T) که این texbox رو به این شکل تکمیل میکنیم (001 /90T)

در defult value فرمم به شکل "/90T" نوشتم ولی عبارت /90T تو جدول ذخیره نمیشه

ممنون میشم راهنمایی کنید

مهدی قربانی
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 05:53 صبح
سلام
با توجه به اينكه در وضعيت عادي نبايد مشكلي سر راهتون باشه بهتره فايل مورد نظر رو بذاريد تا اشكالش مشخص بشه .

dadsara
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 08:09 صبح
سلام
اگر مقدار 90T همیشه ثابت است که کافی است قبل از ذخیره تکست باکس را خوانده آنرا با همین مقدار جمع رشته ای نمائید سپس آنرا ذخیره کنید
اگر عدد 90 نشان دهنده سال جاری است بایستی دو رقم اول تاریخ را خوانده سپس آنرا را ابتدا با T سپس با شماره خود ذخیره کنید

hf.farhadi
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 18:58 عصر
با تشکر از اساتید گرامی و عزیز
توی چند تا از برنامه هام این مشکل رو دارم . نمونه پیوست شاید برای روشنتر شدن موضوع بهتر باشه

mma_ok
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 23:42 عصر
در قسمت input mask فیلد مورد نظر عبارت000 "90B/" را وارد کنید(به تعداد اعداد مورد نیاز بهد از / صفر قرار دهید و عبارت ثابت را در "" قرار دهید ) در این صورت بعد از وارد نمودن شماره به طور اتوماتیک با فرمت تعریف شده درج میشود

hf.farhadi
جمعه 27 خرداد 1390, 01:10 صبح
دوست عزیز ممنون از پاسخت

من قبلاً این کار رو هم با عدد 0 (اجباری) و هم عدد 9 (اختیاری) انجام دادم . ولی متاسفانه یه جورایی ذخیره نمیشه و هنگام وارد کردن فیلدهای لینک شده به ساب فرم رو (فیلدهای داخل کادر قرمز ) تکمیل نمیکنه

hf.farhadi
جمعه 27 خرداد 1390, 19:12 عصر
با سلام
دوستان منتظر راهنمايي شما عزيزان هستم

mma_ok
شنبه 28 خرداد 1390, 09:05 صبح
من از فرم شما و جدول های شما نتوانستم استراتژی شما را در طراحی درک کنم و اینکه برای ورود اطلاعات چرا از کمبو استفاده کردید
با این حال شما در فرم در تکس باکس مورد نظر دقیقا عبارت 90B/"000 " را وارد کنید و همین فرمت را در جدول خود در خصوصیات فیلد مورد نظر در INPUT mask وارد نمایید
در نتیجه هنگام ورود اطلاعات توسط فرم و هنگام ذخیره سازی در جدول عبارت کامل ذخیره میشود

hf.farhadi
شنبه 28 خرداد 1390, 22:57 عصر
من از فرم شما و جدول های شما نتوانستم استراتژی شما را در طراحی درک کنم
با سلام
دوست عزیز طراحی جداول موضوع ساده ای است. در هر جدولم مقدارهای ثابت رو ذخیره کردم تا به خروجی مورد نظرم دست پیدا کنم . فرمی رو هم که ساختم از تلفیق چندین جدوله که حالت سابفرم رو داره و داخل کادر قرمز رنگ مشخص هست

و اینکه برای ورود اطلاعات چرا از کمبو استفاده کردید
چون خواستم کاربر برای تایپ عبارتهایی چون /90B به مشکل نخوره و بتونه از کمبو استفاده کنه

و اما تشکر بابت زحمتی که کشیدی. در نمونه شما با وارد کردن 001 /90B فیلدهای داخل کادر قرمز باید از طلاعات پر بشن که متاسفانه اینگونه نیست و برنامه به مشکل میخوره.