PDA

View Full Version : سوال: سوالاتی در مورد یک سایت خبری

hosseindarabi
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 11:54 صبح
سلام
من میخواستم یه سایت خبری طراحی کنم و یک سری سوال داشتم واینو اضافه کنم که سیستم کاری به این صورته که یک سری اعضا مطلب برای ادمین میفرستن و ادمین اون ها رو تایید کرده و در سایت به نمایش درمیاد .

1- قسمتی که به صورت متن به ادمین ارسال میشه برای ذخیره باید از چه فرمتی تو دیتابیس استفاده کنم ؟
2- برای اینکه با اضافه کردن متن شکل یا سرتیتر هم مثل بلاگفا اضافه بشه چه باید کرد ؟
خوشحال میشم کمکم کنید

asp2.net
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 16:40 عصر
باید از یک ادیتور استفاده کنی

hosseindarabi
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 23:27 عصر
باید از یک ادیتور استفاده کنی

میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید

hosseindarabi
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 23:28 عصر
میشه درمورد ادیتور یکم توضیح بدین

hosseindarabi
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 23:33 عصر
خواهش میکنم یکی کمک منه

aminghaderi
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 12:38 عصر
سلام و درود به تمام برنامه نویسان ایران زمین...
ادیتور یه پلاگن یا یه کامپوننتی هست که محیطی رو برای ویرایش متن برای شما به ارمغان می یاره.
ادیتور ها ساختار های متفاوتی دارند و با زبان ها و تکنولوژی های متفاوتی نوشته می شوند .
بعضی از ادیتور ها اینقدر بزرگ و حرفه ای طراحی می شن که دیگه از حالت پلاگن و ... در می یان و به لفظ شخیص نرم افزار مفتخر می شوند .(مثل tinymce)
بهترین ادیتور ها ادیتور های هستند که به زبان جاوا اسکریپت نوشته شده باشند و یا اینکه بیس اونها جاوا اسکریپت باشه (JQuery Editors) و این به این خاطر هست که خارج از فلت فرم هستند و به صورت کاملا مستقل عمل می کنند(مثلا هم برای php و هم Asp.NET و ... می شه استفاده کرد).
و اینکه از تکنیک های جدید (JQuery-Ajax) نیز کاملا پشتیبانی می کنند.
بهترین ادیتور کنونی ، TinyMCE هست که کاملا سبک و قابلیت انعطاف بالا و قابلت محلی سازی بالا بر خوردار است.(داخل گوگل سرچ کنید اولین نتیجه وبسایت رسمی اون هست ، ولی فکر کنم باید با V.P.N کانکت بشید تا بتونید دانلود کنید.)

جواب سوال یک : برای ذخیره در دیتابیس باید با فرمت Nvarchar(Max) استفاده کنید و داده شما باید به فرمت باشه (یعنی با فرمت بندی که توسط html شد باید ذخیره بشه ، به بیان دیگه باید به همراه کد های html ذخیره شود.)

جواب سوال دوم : سوال دوم در دل سوال اول هست باید با کد های html ذخیره بشه و داخل کد ها مثلا تگ imag رو یه ادرس تصویر دادید و اون رو ذخیره کردی و وقتی اطلاعات از دیتابیس بروی div مد نظر بارگیری می شه اتماتیک وار کد های html بروی مرورگر اجرا شده و تصویر بارگزاری می شه.

با ارزوی این که یه روزی ایرانی ها علم نرم افزار رو به دست بگیرند....
موفق و سربلند باشی.