PDA

View Full Version : سوال: انتقال session ها بین domain ها و subdomain ها

Arsess
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 18:28 عصر
من چندتا domain و subdomain دارم به شکل زیر:

www.domain.com
www.domain.ir
domain.com
domain.ir
en.domain.com
ir.domain.com

حالا میخوام اگه تو یکیشون login کنم، توی بقیه هم login بشم و طبیعتا با تغییر زبان نیاز به login مجدد نداشته باشم.
با جستجو متوجه شدم که میشه توی htaccess کدی رو بنویسم. نوشتم ولی دیگه سایت بالا نیومد.
همچنین متوجه شدم که میشه توی کد php کدی رو اضافه کرد. کردم ولی اصلا login نمیشدم.

کسی میدونه چطور میشه اینکارو کرد؟
توی این سایت هم چیزی ندیدم.

ممنون

idocsidocs
چهارشنبه 25 خرداد 1390, 19:07 عصر
من هم توی بخش وبلاگ سایتم با همین مشکل مواجه هستم و نمی دونم چطور باید حلش کنم.

eshpilen
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 11:41 صبح
بنظرم نهایتا میتونید از سشن برای لاگین استفاده نکنید و خودتون یک کوکی لاگین درست کنید که برای domain.com باشه.
یعنی این کوکی برای بقیهء سابدامین ها هم ارسال میشه.
ولی فکر کنم بتونید این کار رو با سشن هم انجام بدید.
این پس مال چیه:
session.cookie_domain string (file:///D:/php_manual/language.types.string.html) session.cookie_domain specifies the domain to set in session_cookie. Default is none at all meaning the host name of the server which generated the cookie according to cookies specification. See also session_get_cookie_params() (file:///D:/php_manual/function.session-get-cookie-params.html) and session_set_cookie_params() (file:///D:/php_manual/function.session-set-cookie-params.html).

Arsess
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 14:30 عصر
من مجبورم از سشن استفاده کنم چون یکی از سشنها مقدار اعتبار مالی رو نگهداری میکنه و نمیشه در کوکی ذخیرش کرد. این کار شدنیه ولی چطوریش رو نمیدونیم. باید ببینیم دوستانی که میدونن مارو راهنمایی میکنن یا نه.

tem988
جمعه 27 خرداد 1390, 00:46 صبح
سلام
وقتی لوگین میکنه توی ساب ها بفرستشون و سشن ها رو هم اونجا ست کن بعد هدر بده به صفحه کاربری

idocsidocs
جمعه 27 خرداد 1390, 01:29 صبح
سلام
وقتی لوگین میکنه توی ساب ها بفرستشون و سشن ها رو هم اونجا ست کن بعد هدر بده به صفحه کاربری
این روش چندان مناسب نیست. راه دیگه ای به ذهنتون نمی رسه؟

پی اچ پی برای این کار تابع آماده نداره؟

Arsess
جمعه 27 خرداد 1390, 11:31 صبح
چطوری تو سابها بفرستمشون؟ همشون از یه دایرکتوری و یک برنامه استفاده میکنن.

Arsess
جمعه 27 خرداد 1390, 12:58 عصر
ممنون از آقای eshpilen که یه شکل زیر حل شد:

session_set_cookie_params(2*7*24*60*60, '/', '.domain.com');

و همچنین ارجاع www.domain.com و domain.com به en.domain.com و ارجاع www.domain.ir و domain.ir به ir.domain.com

Arsess
جمعه 01 مهر 1390, 21:00 عصر
حالا یه مشکل جدید پیش اومد و اون اینکه سشنها منتقل میشن ولی کوکیها نه!
اینو چیکار میشه کرد؟