PDA

View Full Version : تعویض نام ستونهای Datagrid ساخته شده با Wizard

habedijoo
شنبه 02 مهر 1384, 10:10 صبح
سلام

من با DataWizard به یک جدول از پایگاه وصل شدم . وقتی که دیتا گرید را به فرم اضافه می کند بصورت اتوماتیک نام ستونهای آن همنام ستونهای جدول است . چطور می توان نام این ستونها را به نام دلخواه تغییر داد .

Hamedm
شنبه 02 مهر 1384, 11:04 صبح
سلام

دوست عزیز
این سوال بارها پرسیده شده است و بطور کامل نیز به این سوال جواب داده شده است.

لطفا قبل از ارسال یک پست، جستجویی در بخش مربوطه انجام بدید.
اگه کلمه TableStyles رو در این بخش جستجو میکردید، پاسختان را میافتید.

در پناه حق موفق باشید م پرتوان

habedijoo
شنبه 02 مهر 1384, 12:08 عصر
سلام
من کاملا با Table Style آشنایی دارم و تمامی تاپیکهای قبلی را هم دیده ام . بعضی هاشون هم خودم مطرح کردم .

اشکال سوال من این بود که در آن ذکر نکردم یه راه سریع واسه این کار می خوام . تا دیگه نیازی به ساختن TableStyle نباشه . بعضی اوقات پیش می اد که مخوایم یه دمو با ویزارد درست کنیم و لازم کارها خیلی سریع انجام بشه .

من این کارو کردم
وقتی می خوایم از ویزارد استفاده کنیم . وقتی با جایی می رسیم که می خواهیم دستور SQl رو بنویسیم ( باز هم با ویزارد می توان دستور SQL را ساخت ) ستونهای مورد نظر را که انتخاب کردید نام ستون مورد نظرمان را در قسمت Alias می نویسیم ( که همون کار As رو انجام می ده ) نام ستونها را به همین راحتی و سرعت و بدون نیاز به TableStyle فارسی می کنیم .

ولی حالا من خودم یه مشکل دارم .
چطوری میشه در همین حالت ( یعنی بدون استفاده از TableStyle ) طول ستونها را اضافه کنیم .

Hamedm
شنبه 02 مهر 1384, 13:42 عصر
سلام

چطوری میشه در همین حالت ( یعنی بدون استفاده از TableStyle ) طول ستونها را اضافه کنیم .
برای این کار، هیچ راهی جز استفاده از TableStyles ندارید.

چطور می توان نام این ستونها را به نام دلخواه تغییر داد .
میتونی نام فیلدهارو در دیتاست تغییر بدی.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان