PDA

View Full Version : سوال در خصوص ليست باكس

behboodi2000
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 11:46 صبح
با سلام خدمت دوستان محترم
در نمونه پيوست هر مرتبه كه شما يكي از گزينه هاي ليست باكس را انتخاب مي كنيد و هايلاد مي شود يكي به مقدار تكست باكس اضافه مي شود حالا مي خواهم ببينم آيا راهي وجود دارد كه اگر يكي از انتخابها از حالت هيلايد خارج شد ( در واقع انتخاب كنسل شود - دوباره روي آن توي ليست باكس كليك كنيم ) يكي از مقدار تكست باكس كم شود . در حال حاضر چه انتخاب كنين و يا از حالت انتخاب خارج كنيم يكي به مقدار تكست باكس اضافه مي كند . در صورت امكان اگر نمونه را تصحيح فرمائيد ممنون مي شوم
مخلص شما

programmermp
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 14:32 عصر
با سلام خدمت دوستان محترم
در نمونه پيوست هر مرتبه كه شما يكي از گزينه هاي ليست باكس را انتخاب مي كنيد و هايلاد مي شود يكي به مقدار تكست باكس اضافه مي شود حالا مي خواهم ببينم آيا راهي وجود دارد كه اگر يكي از انتخابها از حالت هيلايد خارج شد ( در واقع انتخاب كنسل شود - دوباره روي آن توي ليست باكس كليك كنيم ) يكي از مقدار تكست باكس كم شود . در حال حاضر چه انتخاب كنين و يا از حالت انتخاب خارج كنيم يكي به مقدار تكست باكس اضافه مي كند . در صورت امكان اگر نمونه را تصحيح فرمائيد ممنون مي شوم
مخلص شما
سلام
فکر کنم می خوای با هر بارکلیک کردن کاربر روی عناصر لیست باکس تعداد عناصر انتخاب شده رو داشته باشی
این قسمت رو در کدهات اصلاح کن

Private Sub List6_Click()
'Me.Text10 = Me.Text10 + 1
Me.Text10 = List6.ItemsSelected.Count
End Sub

اون خطی که سبز رنگ شده لازم نیست باشه

behboodi2000
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 18:25 عصر
با تشكر ولي متاسفانه سوال من اين نبود بلكه من مي خواهم زماني كه روي ليست باكس كليك مي كنم و يكي از گزينه ها انتخاب مي شود عدد يك با تكس باكس جمع شود ولي وقتي كه آن انتخاب را از حالت انتخاب خارج مي كنم عدد يك از تكس باكس كم شود در واقع مي خواهم تكست باكس شمارنده گزينه هاي انتخاب شده در ليست باكس باشد
ممنون

behboodi2000
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 18:26 عصر
درصورت امكان نمونه را اصلاح فرمائيد با تشكر

behboodi2000
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 18:30 عصر
دوست عزيزم متوجه منظور شما شدم و نمونه را اصلاح گردم از توجه شما بسيار بسيار متشكرم

programmermp
جمعه 27 خرداد 1390, 13:46 عصر
با تشكر ولي متاسفانه سوال من اين نبود بلكه من مي خواهم زماني كه روي ليست باكس كليك مي كنم و يكي از گزينه ها انتخاب مي شود عدد يك با تكس باكس جمع شود ولي وقتي كه آن انتخاب را از حالت انتخاب خارج مي كنم عدد يك از تكس باكس كم شود در واقع مي خواهم تكست باكس شمارنده گزينه هاي انتخاب شده در ليست باكس باشد
ممنون

خوب عزیز من کدی هم که من نوشتم داره همین کارو می کنه دیگه تعداد آیتمهایی که در لیست باکس انتخاب شده رو نشون می ده