PDA

View Full Version : سوال: نحوه تکثیر کوئریها و فرمها و گزارشات یک فایل اکسس ؟

Profesorjd
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 14:59 عصر
باسلام
میدانید که میشود با استفاده از دستور یک فرم یا گزارش یا کوئری را با نام جدید تکثیر کرد .
1- چگونه میشود با یک سئوال از کاربر نام فرم جدید یا گزارش جدید و ... را تعیین کرد ؟
2- آیا با تکثیر فرم یا گزارش خاصیتهای آن ( رویدادهایی که تعریف شده ) نیز تکثیر میشود ؟
3- این رویدادها بر فرم یا گزارش جدید اعمال میشود و اگر نمیشود چگونه میتوان این کار را کرد ؟

programmermp
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 15:23 عصر
باسلام
میدانید که میشود با استفاده از دستور یک فرم یا گزارش یا کوئری را با نام جدید تکثیر کرد .
1- چگونه میشود با یک سئوال از کاربر نام فرم جدید یا گزارش جدید و ... را تعیین کرد ؟
2- آیا با تکثیر فرم یا گزارش خاصیتهای آن ( رویدادهایی که تعریف شده ) نیز تکثیر میشود ؟
3- این رویدادها بر فرم یا گزارش جدید اعمال میشود و اگر نمیشود چگونه میتوان این کار را کرد ؟

سلام
با دستوری docmd.copyobject همانطور که می دونید میشه فرم و ... رو تکثیر کرد قبل این دستور با استفاده از inbox نام فرم جدید رو از کاربر بگیرد
وقتی یک آبجکت تکثیر بشه یک نسخه از روی اون ساخته می شه پس همه چیز اون شی اصلی رو در بر می گیره نیازی به اعمال مجدد رویداد ها نیست

Profesorjd
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 22:14 عصر
با سلام و تشکر
1- چطوری با Inbox از کاربر نامه آبجکت رو بگیرم ؟ من دستور را در یک باتن یک فرم قرار دادم و یک تکست باکس در فرم گذاشتم که اسم از کاربر بگیره ولی نشد ( یعنی نتونستم اونو در کد اون قرار بدهم )
2- عرض کردم که تکثیر جدول و کوئری و فرم و گزارش و ... ! منظورم این است که با تکثیر ارتباط بین کوئری و فرم و جدول و... نیز برقرار شود . مثلاً یک جدول Table1 داریم که اطلاعاتی دارد یک کوئری Query1 که از جدول میخواند و یک فرم Form1 که برای ورود اطلاعات است و نهایت گزارش Rep1 حالا که تکثیر شد table2,query2,form2,rep2 بتوانند با هم ارتباط داشته باشند .

Profesorjd
جمعه 27 خرداد 1390, 18:59 عصر
713007129971298با سلام
یک مشکلی هم در اینکار وجود دارد ! Relaionship‌ چگونه منتقل شود ؟ همچنین فرم که تکثیر میشود کنترل سورس آن چگونه عمل کند .
البته بنده مشکل 1 سوال قبلی را حل کردم می‌ماند راهنمایی اساتید برای حل مابقی موارد

Profesorjd
شنبه 28 خرداد 1390, 21:32 عصر
با سلام
اساتید راهنمایی نمی فرمایند؟