PDA

View Full Version : با توجه به شرایط من آیا خوبه که الان siverlight رو یاد بگیرم؟

dontspeak
پنج شنبه 26 خرداد 1390, 21:22 عصر
سلام. من asp رو یاد گرفتم c# هم تا حدودی بلدم. در این حد که تا به الان که نیاز داشتم مشکلی پیش نیومده. کمی هم wpf کار کردم یعنی آشنایی دارم. الانم دارم میرم دنبال کار برنامه نویسی asp می خوام بگردم. به نظر شما الان من بشینم asp رو کامل تر کنم بهتره یا اینکه silverlight بخونم. هم از نظر بازار کار راهنمایی کنید و هم از نظر بازه زمانی (یعنی با توجه به شرایطی که دارم).
من با asp می تونم یه پروژه شبیه این بنویسم. که توش ثبت نام باشه. کاربران پروفایل داشته باشند. validation توش کار شده باشه. توی کار با gradview مشکله چندانی نداشته باشم (حداکثر با یه سرچ حلش میکنم). کارت خرید برای فروشگاهش بزارم با session و کوکی بتونم کار کنم. با ajax بتونم کار کنم. با linq هم کار کردم کوتاه بگم با اینا کار کردم (css,masterpage, شخصی سازی)با یه سری کامپوننت هم می تونم کار کنم مثل ادیتور ها color piker و گرید ویو و ... می تونم یه چیزی مثل فروم درست کنم. که طرف بیاد پست بزاره و مثل فروم انجمن و زیر انجمن داشته باشه بتونند تشکر کنند. خلاصه توی یه سری چیزا گیر دارم ولی معمولا با سرچ می تونم حلش کنم.
با توجه به این شرایط لطفا راهنمایی کنید

sunn789
جمعه 27 خرداد 1390, 00:39 صبح
خوب اینو من بگم ای اس پی با سیلور لایت کاملاً متفاوته شاید دونستن اطلاعات پایه طراحی و کلیات وب به کار بیاد ما بر نامه نویسی کاملا مفاوته ولی کاملا شبیه به WPF خوب از نطر اقتصادی بسته به پشت کار شما ممکنه یه مدت یادگیریش طول بکشه و تو این مدت کاری با ای اس پی نداشته باشی اما زمانی که WPF و سیلور لایت یاد بگیری امکانات برنامه نویسی بیشتری در اختیار خواهی داشت و سرعت برنامه نویسیت ه بیشتر میشه اما مشکلی که در مورد سیلور لایت باید حواست باشه سرعت کمه اینترنته و نصب سیلور لایت بر روی نرم افزار ها ، مشکل اولی رو نمیدونم اما مشکل دومی با آپدیت اتوماتیک ویندوز و احتمال زیاد در ویندوز بعدی ماکرسافت رفع خواهد شد،
حال تصمیم با خودته

dontspeak
جمعه 27 خرداد 1390, 11:21 صبح
من هنوز به جوابم نرسیدم که آیا توی این شرایط در زمان فعلی یادگیری silverlight به نفعمه یا اینکه برم asp رو قوی تر کنم؟ از نظر کار توی بازار کار هم چطوره؟ چقدر میشه کار در مورد silverlight گیر آورد. ممنون

sia_2007
جمعه 27 خرداد 1390, 12:04 عصر
به نظر من asp.net جای پیشرفت زیادی داره
روی Entity Framework و MVC و ... تمرکز کن و سایتهای بهتری بنویس