PDA

View Full Version : سوال: ارتباط سی‌ شارپ با sql server

MLD_MLA
جمعه 27 خرداد 1390, 19:12 عصر
سلام دوستان من ۱ سوال دارم که ممنون میشم اگه با تجربه‌ها کمکم کنند
من می‌خوام ۱ برنامه بانک اطلاعاتی با سی‌ شارپ بنویسم که data base اون sql server هست و هدف اینه که این برنامه رو طوری طراحی کنم که روی ۱ کامپیوتر که sql server نداره بتونم اجرا کنم آیا می‌شه؟
اگر لازمه که کامپیوتر مقصد حتما sql server داشته باشه چجوری می‌شه برنامه رو طوری طراحی کرد که خودش data base خودش رو بشناسه و لازم نباشه که کاربر آنرا به sql server , معرفی کنه؟
من تو دلفی زمانی‌ که پارادوکس کار می‌کردم تونستم این کارو بکنم ولی‌ تو سی‌ شارپ نتونستم

Reza_Yarahmadi
جمعه 27 خرداد 1390, 20:11 عصر
هدف اینه که این برنامه رو طوری طراحی کنم که روی ۱ کامپیوتر که sql server نداره بتونم اجرا کنم آیا می‌شه؟
نه نمیشه و باید حتما نصب بشه.

اگر لازمه که کامپیوتر مقصد حتما sql server داشته باشه چجوری می‌شه برنامه رو طوری طراحی کرد که خودش data base خودش رو بشناسه و لازم نباشه که کاربر آنرا به sql server , معرفی کنه؟
اگر فقط از قابلیت Database Management مربوط به SQL Server استفاده کنید و برنامه تحت شبکه هم نمیخواد کار کنه میتونید از SQL Express استفاده کنید (برای اطلاعات بیشتر توی سایت این موضوع رو جستجو کنید) ولی در صورتی که میخواید برنامه تحت شبکه باشه و یا از قابلیت هایی مثل Backup Device , Replication , ... استفاده کنید باید SQL Server نصب باشه. برای بحث Attach کردن دیتابیس هم میتونید زمان لود شدن برنامه چک کنید که بانک اتچ شده هست یا نه ، در صورت نبودن اون رو اتچ کنید. ویا اینکه برنامه Setup رو با ستاپ سازهای حرفه ای طوری طراحی کنید که هم SQL Server رو نصب کنه و هم دیتابیس رو اتچ کنه.

Peyman_Ranjbar
جمعه 27 خرداد 1390, 21:32 عصر
SQL Server حتما باید نصب کنی.
اگه از sql server 2005 یا 2008 استفاده می کنی می تونی از UserInstance استفاده کنی که احتیاج به Attach کردن دیتابیس نباشه.

MLD_MLA
جمعه 27 خرداد 1390, 22:10 عصر
SQL Server حتما باید نصب کنی.
اگه از sql server 2005 یا 2008 استفاده می کنی می تونی از UserInstance استفاده کنی که احتیاج به Attach کردن دیتابیس نباشه.

لطفا یکم بیشتر توضیح بده دوست عزیز

Peyman_Ranjbar
سه شنبه 31 خرداد 1390, 05:49 صبح
ببخشید دیر جواب دادم.
connection string به این صورت میشه

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename="D:\Projects\WindowsFormsApplication425\WindowsForm sApplication425\Database1.mdf";Integrated Security=True;User Instance=True

abbasy
چهارشنبه 18 دی 1392, 13:49 عصر
سلام دوستان برنامه نويس عزيز:
ببخشيد سئوالم را اينجا مطرح مي كنم ولي چون اين تاپيك راجع به كانكشن استرينگ بود ترجيح دادم در اينجا مطرحش كنم.
دوستان روشي هست كه براي برنامه هاي تحت شبكه ويندوزي كه از اسكيوال سرور استفاده مي كنند ،نام سرور و يوزر و پسورد را در يك فايل متني مينويسند و سي شارپ ان را مي خواند و اجرا مي كند ايا كسي ميدونه كانكشن استرينگ ان را چطوري مينويسند و فايل را چطورري به كانكشن استرينگ متصل نمود .اگه كسي نمونه كدي در اين رابطه قراربده ممنون ميشم .(دوستان من يك برنامه كامل را نوشتم و فقط گير كارم اين موضوع هست .البته نميخوام بصورت مستقيم يوز و پسور و سرور نيم را در كانكشن استرينگ قراردهم )قبلا از دوستانيكه توجه ميكنند و براي پاسخ وقت ميگذارند سپاسگزارم .منتظر پاسخ اساتيد عزيز هستم.

danialafshari
چهارشنبه 18 دی 1392, 18:17 عصر
سلام دوستان برنامه نويس عزيز:
ببخشيد سئوالم را اينجا مطرح مي كنم ولي چون اين تاپيك راجع به كانكشن استرينگ بود ترجيح دادم در اينجا مطرحش كنم.
دوستان روشي هست كه براي برنامه هاي تحت شبكه ويندوزي كه از اسكيوال سرور استفاده مي كنند ،نام سرور و يوزر و پسورد را در يك فايل متني مينويسند و سي شارپ ان را مي خواند و اجرا مي كند ايا كسي ميدونه كانكشن استرينگ ان را چطوري مينويسند و فايل را چطورري به كانكشن استرينگ متصل نمود .اگه كسي نمونه كدي در اين رابطه قراربده ممنون ميشم .(دوستان من يك برنامه كامل را نوشتم و فقط گير كارم اين موضوع هست .البته نميخوام بصورت مستقيم يوز و پسور و سرور نيم را در كانكشن استرينگ قراردهم )قبلا از دوستانيكه توجه ميكنند و براي پاسخ وقت ميگذارند سپاسگزارم .منتظر پاسخ اساتيد عزيز هستم.

سلام دوست عزیز
در این باره، بارها و بارها بحث شده و فقط یک سرچ کوچوله کافیه
برای تعریف کانکشن استرینگ در شبکه می تونید از سایت زیر استفاده کنید که بسیار کامله:
http://www.connectionstrings.com/sql-server/
یک سری Config هم روی sql باید انجام بدی که همه ی اینها به صورت آموزش تصویری در سایت موجوده
برای خواندن و نوشتن از notepad هم می تونی app.config رو سرچ کنی یا با System.IO ( که اینم در سایت موجوده) درون notepad ذخیره کنی در کل در کلاس System.IO هستن
موفق باشید