PDA

View Full Version : اخبار بالا رونده

roya2002_80
شنبه 02 مهر 1384, 17:02 عصر
با سلام خدمت دوستان
من می خواهم در صفحه اول سایتم عناوین اخبار بیاید که حرکت می کند(به سمت بالاو..) یک راه حل استفاده از marque است .ولی می خواهم عناوین اخبار بروز رسانی شود.من کاری که کردم این است که در داخل marque یک literal گذاشتم که مقادیرش را از دیتابیس می خواند ولی حرف اول سطرها را نمی آورد.نمی دانم چرا؟ آیا کسی راه حلی دارد؟
با تشکر

Behrouz_Rad
شنبه 02 مهر 1384, 17:12 عصر
نیاز به Literal Control ندارید.
درون Marquee، یک Table قرار بدید با Width برابر با 100 درصد.
هر TR نیز معرف یک ردیف (یک خبر) برای شما می باشد.
Good Luck Dear

roya2002_80
شنبه 02 مهر 1384, 17:16 عصر
با سلام
خیلی ممنون از راهنمایی تون
اگر در داخل هر tr یک فیلد دیتابیس بیاید درست کار می کند؟

Behrouz_Rad
شنبه 02 مهر 1384, 19:30 عصر
1) باید از Repeater استفاده کنید.
2) مسلما عناوین اخبار شما از 2 فیلد استخراج نمی شوند!

<tr>
<%# Container.DataItem("myNewsSubject") %>
</tr>

alirezam
دوشنبه 23 مرداد 1385, 18:06 عصر
با سلام خدمت دوستان
من می خواهم در صفحه اول سایتم عناوین اخبار بیاید که حرکت می کند(به سمت بالاو..) یک راه حل استفاده از marque است .ولی می خواهم عناوین اخبار بروز رسانی شود.من کاری که کردم این است که در داخل marque یک literal گذاشتم که مقادیرش را از دیتابیس می خواند ولی حرف اول سطرها را نمی آورد.نمی دانم چرا؟ آیا کسی راه حلی دارد؟
با تشکر

با سلام
ممکن است نشانی سایتتان را داشته باشم؟

nazaninam
دوشنبه 23 مرداد 1385, 20:54 عصر
آقای راد حالا که بحث به marquee کشید این سوال خیلی وقته که تو ذهنمه
چرا w3c از marquee ایراد میگیره و قبولش نمیکنه ( البته در دات نت 2 مشکل دارم )

Behrouz_Rad
سه شنبه 24 مرداد 1385, 01:41 صبح
زیاد مهم نیست!
مایکروسافت در NET 2.0. آشتی بیشتری با استانداردهای وب داشته!
به عنوان مثال، میتونی نمونه ی بارز استاندارد شدن خروجی صفحات ASP.NET رو در قرار گرفتن تمامی خواص مرتبط با CSS در خاصیت Style عنصر مربوطه ببینی.
این کار باعث میشه که صفحات ایجاد شده در ASP.NET 2.0، در صورتی که برنامه نویس حتی از CSS هم استفاده نکنه، بدون هیچ مشکلی در تمامی مرورگرها نمایش داده بشن!
و اما...
نکته ای که در ASP.NET 2.0 به اون توجه خاصی شده، وارد ساختن استانداردهای W3C به صورت فایل های DTD در صفحات وب هست.
فایل های DTD (مخفف Document Type Definition)، فایل هایی با ساختار XML، شامل تمامی تعاریف و عناصر قابل استفاده در یک استاندارد خاص در یک صفحه ی وب هستند.
در ASP.NET 2.0، از دومین ویرایش زبان XHTML 1.0 استفاده میشه.
برای آگاهی بیشتر در مورد ساختار، عناصر و تعاریف این استاندارد، میتونی به لینک زیر مراجعه کنی:

http://www.w3.org/TR/xhtml1

در نهایت اینکه، هیچ مشکلی از بابت استفاده از تگ هایی که قبلا استفاده می کردی وجود نداره و تنها هشداری به برنامه نویس داده میشه تا متوجه باشه که المنت استفاده شده در استانداردهای مورد نظر نیست!

موفق باشی.