PDA

View Full Version : متد Find و Max در GenericList

A.Yousefi
شنبه 28 خرداد 1390, 11:40 صبح
سلام
ببخشید میشه لطف کنید در مورد این دو تا متد و نحوه استفادشون یکمی توضیح بدین که چیکار میکنن،در ضمن کلا اگه یه توضیحی در مورد GenericListها بدین ممنون میشن،من فقط متوجه شدم بهتره به جای آرایه از GenericList ها استفاده کنم چون مثلا میشه با متدهای add و remove ش کار کرد و تعداد اعضای مجموعه رو تغییر دادفهمین طور متدهای Find و Max دارن که آرایه ها ندارن،اما دیگه چه مواقعی باید از اونا استفاده کرد؟،آخه دیدم یه کتاب صرفا در مورد GenericListها نوشتن و اینکه NameSpaceش ابتدای برنامه import میشه قطعا باید کاربردش خیلی بیشتر از اینا باشه،من تو سایت خیلی گشتم اینارو پیدا کردم:
با فرض اينكه lstTerm ليستي از كلاس Term است مي خواهيم ترمي را پيدا كنيم كه Id آن برابر با 88-87 باشد:

lstTerms.Find(<span class="highlight">delegate</span>(Term t) { return t.Id = "87-88"; });

حالا شما فرض کنید من تو کلاسم یه فیلد Age و Name دارم و میخوام اسم کسایی که سنشون 20 هست رو تو کالکشن پیدا کنم بعد یه جوری ازش استفاده کنم،حالا یا چاپ کنم یا بریزم تو یه لیست دیگه،چجوری میشه اینکارو کرد؟
اون delegate اون وسط چیکار میکنه؟

int maxAge = Person.Max(a => a.Age);

این دستور هم سن بیشترین فرد رو تو لیست پیدا میکنه،Person لیستی از کلاس کارمنده مثلا،اون a => a.Age یعنی چی؟
از کجا اومده؟ چه قالبای دیگه ای داره؟

A.Yousefi
شنبه 28 خرداد 1390, 15:32 عصر
اگه کسی لینکی چیزی هم در این مورد داره مممنون میشم بذاره.