PDA

View Full Version : ساختن کلاس برای اتصال به Database

saghari
شنبه 02 مهر 1384, 19:08 عصر
با سلام
من میخواهم تنظیمات مورد نیاز برای اتصال به database را بصورت کلاس در برنامه تعریف کنم لطفا مرا راهنمایی کنید.

asilverisis
شنبه 02 مهر 1384, 23:03 عصر
سلام
منظورتون رو از تنظیمات واضح تر بگید
اگر منظورتون نام دیتابیس ، نام سرور و از اینجور چیزهاست که خیلی ساده با تعریف چند Property در کلاس می تونی این کار رو بکنی در غیر اینصورت لطفا بیشتر توضیح بدین

موفق باشید

saghari
یک شنبه 03 مهر 1384, 02:12 صبح
در واقع مشکل من با connectionText است.
من در برنامه ام یک Module تعریف کردم و در آن یک متغیر string بصورت Public گذاشتم و مقدار SqlConnectionText را در آن قرار دادم تا در فرم هایم از آن استفاده کنم.

Public SqlConnectionText As String = "workstation id=HOME;packet size=4096;user id=sa;initial catalog=amozesh;persist s" & _
"ecurity info=True;password=a"

این کار را به این خاطر انجام دادم که وقتی میخواهم برنامه را از روی سرور دیگری اجرا کنم لازم نباشد که تمام فرم ها را تغییر دهم.
مشکل اینجاست که در این حالت وقتی یک object جدید به یک فرم اضافه میکنم یا مشخصات یک object موجود را بر روی فرم تغییر دهم بعد از اجرا کردن فرم خط sqlconnection.connectiontext خئد به خود حذف میشود و من باید ئوباره این خط را به کد فرم اضافه کنم. البته اگر تغییرات را بصورت کد نویسی انجام دهم این اتفاق نمی افتد. لطفا در صورتیکه راه حلی برای این مشکل دارید مرا راهنمایی کنید.(یکی از دوستان پیشنهاد کرده بود یک کلاس برای connection بنویسم ولی برای این کار به مشکلاتی بر خوردم)

asilverisis
یک شنبه 03 مهر 1384, 10:24 صبح
سلام
ببین این بدردت می خوره ؟

اگر به دردت نخورد یه نمونه از برنامت رو بذار تا اگر تونستیم مشکلش رو برطرف کنیم

reham
یک شنبه 03 مهر 1384, 15:45 عصر
از udl استفاده کن کافی یه تابع friend هم تو module تعریف کنی و مشکل حله

mehrdotnet
یک شنبه 03 مهر 1384, 20:33 عصر
می تونید از Dynamic Property ها هم استفاده کنی تا نیاز به کلاس جدیدی هم نداشته باشی البته روش چندان امنی برای کارهای حساس نیست.

saghari
دوشنبه 04 مهر 1384, 13:57 عصر
با تشکر
مشکل حل شد. من متغیری را که در modul ساخته بودم هنگام اجرای فرم در Private Sub InitializeComponent() میخواندم البته فکر میکنم این یک باگ در VB.NET باشه در غیر این صورت قاعدتا نباید فرق داشته باشه که در Form Load از متغیر استفاده بشه یا در initializecomponent. به هر حال از راهنمائی های همگی ممنونم.

امیر-نا
سه شنبه 05 مهر 1384, 11:29 صبح
لطفا بگین عکس داخل picturebox را چطوری چاپ میکنن