PDA

View Full Version : سوال: محاسبه گذشت زمان ( روز ) نسبت به تاريخ روز فعلي

aagh2008
یک شنبه 29 خرداد 1390, 07:35 صبح
با سلام
من يك جدول دارم كه تاريخ هاي متععدي در ان وارد ميشه حالا در فرم مي خواستم كاري بكنم كه متوجه بشم چند روز از تاريخي كه ثبت كردم گذشته و حتي الامكان هم تو table اون هم بياد
با سپاس فراوان
نمونه به پيوست مي باشد

bita_ziba77
یک شنبه 29 خرداد 1390, 09:23 صبح
با سلام
شما با استفاده از تابع today() ميتوانيد روز جاري را به دست آورده و سپس در يك textbox مقدار روز جاري را از تاريخ وارد شده كم نماييد.

با تشكر

aagh2008
یک شنبه 29 خرداد 1390, 10:51 صبح
با سلام
دوست عزير اگر زحمتي نيست روي يكي از فيلدها اينكار رو انجام بديد ( فايل به پيوست ) من تابع تابع today() تابع today() پيدا نكردم
با تشكر

مهدی قربانی
دوشنبه 30 خرداد 1390, 01:25 صبح
سلام
با استفاده از ماجول تاریخ شمسی آقای آزادی ( توسعه داده شده توسط آقای میرزازاده ) و تغییر در ماسک فیلدهای تاریخ و مقداری کد نویسی عملیات مورد نظر شما اجرا شد .

aagh2008
سه شنبه 31 خرداد 1390, 07:25 صبح
با سلام
ممنون از راهنماييتون مشكل اينجاست كه نمي دونم با ماژولي كه شما زحمتش رو كشيديد چطوري تو برنامه ام بذارمش . حقيقتا با ماژول تا حالا كار نكردم ممنون ميشم راهنمايي بفرمائيد
من در صفحه اصلي فرم 15فيلد تاريخ دارم ميخام دركنار تك تكشون گذر زمان قيد بشه ( روز).حالا اون ماژول رو چطور مي تونم رو فيلدهاي گذر زمان بذارم رو بلد نيستم
با تشكر

مهدی قربانی
سه شنبه 31 خرداد 1390, 09:05 صبح
سلام
شما به ازاي هر فيلدي كه مي بايست اختلاف تاريخ رو نمايش داده و ذخيره كنه مطابق فيلدهاي ديگه بايد تكه كد زير رو در رخداد On Load فرم اضافه كنيد

Private Sub Form_Load()

Me.mohasebetarikh1 = Diff(Me.tarikh1, Shamsi())
Me.mohasebetarikh2 = Diff(Me.tarikh2, Shamsi())
Me.mohasebetarikh3 = Diff(Me.tarikh3, Shamsi())
Me.mohasebetarikhn = Diff(Me.tarikhn, Shamsi())
.
.
.

End Sub

بجاي n شماره فيلد مرتبط رو قرار بديد و هر تعداد فيلد تاريخ داريد بايد به همين ترتيب در اين قسمت اضافه كنيد

همچنين براي اينكه وقتي مقدار تاريخ فيلد تاريخ رو تغيير مي ديد تغييرات در رخداد After Update همون فيلد تاريخ عبارت زير رو اضافه كنيد

Form_Load