PDA

View Full Version : ایجاد subdomain در windows server 2008

raha_20
یک شنبه 29 خرداد 1390, 13:11 عصر
من یک ip valid خریداری کرده ام و در سایتی که domain را خریداری کرده ام IP کامپیوتر خودم را داده ام . سایتی که در wwwroot هست را با همان domain باز می کند ولی الان میخواهم داخل این Domain یک SubDomain نیز داشته باشم ..

مثل اینکه تنظیمای داخل win2008 باید انجام شود .........

لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه خیلی خیلی فوری هست

مرسیییییییییی

javad2395
سه شنبه 31 خرداد 1390, 07:09 صبح
برای ساختن sub domain باید روی domain راست کلیک کنی و گزینه new domain رو بزنی

به طور مثال : new.newsite.com

البته این کار رو باید داخل dns server انجام بدی

موفق باشین....

raha_20
سه شنبه 31 خرداد 1390, 09:51 صبح
غیر از این تنظیمات دیگه ایی نمیخواد انجام بدم ......
فقط باید Dns تنظیم بشه .....

اگه لینک آموزش خوب دارین میشه لطف کنید ...........
ممنون

javad2395
چهارشنبه 01 تیر 1390, 12:22 عصر
سلام .

می تونم اگه بخواهی آموزش dns رو برات بزارم

javad2395
چهارشنبه 01 تیر 1390, 12:27 عصر
این کار رو انجام دادی :

شما وقتی New Host رو ایجاد میکنی باید یک آدرس IP هم بهش بدی .

آدرس IP که به این هاست جدید میدی باید با اون آدرس اصلی Domain متفاوت باشه . مثلا اگر IP Address دامنه اصلی شما 192.168.0.25 باشه آدرسی که به هاست جدید میدی رو چیزی متفاوت با این آدرس باید قرار بدی مثلا : 192.168.0.26

در تنظیمات IIS هم به این شکل فرض کن که میخوای 2 وب سایت جدا ایجاد و تنظیم کنی . (‌ از طریق آدرسهای IP )

موفق باشی .

javad2395
چهارشنبه 01 تیر 1390, 12:37 عصر
این لینک آموزش dnc امیدوارم که مفید باشه .

فایل دانلود (http://www.4shared.com/folder/xLeJie9a/amoozeh_dns.html)

hghyami
چهارشنبه 01 تیر 1390, 13:33 عصر
اگر این سایت داخلی‌ هست شما نیز نداری برای هر وبسیت یک IP داشته باشی‌. برای public ip هم همینطور... IIS میتونه روی ۱ ip بیشتر از ۱ website رو host کنه... شما برای اینکار نیز داری که host header سایت رو تغییر بعدی... به این صورت که وقتی‌ سایت جدید ایجاد میکنی‌ تو iis listening ip رو دست نزه فقط host header رو تغییر بعده.

مثال

site ۱: sub۱.domain.com

site ۲: sub۲.domain.com

اینا جفتشون روی یک ip میتونند باشند فقط host header‌ها فرق میکنه... این در مورد SSL هم مصداق میکنه.

در مورد دنس هم شما فرض کن که صاحب domain.com هست و روی این domain رو شما کنترل میکنه... شما میتونی‌ یک A Record بسازی که اینکارو برات انجام بعده.

مثل.

|->domain.com (دومین و dns رو شما کنترل می‌کنید)

|-> www A in ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱

|-> A in ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱

|-> sub۱ A in ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱

|-> sub۲ A in ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱

آی‌پی آدرس iis شما هم ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱

hghyami
چهارشنبه 01 تیر 1390, 13:35 عصر
آدرس IP که به این هاست جدید میدی باید با اون آدرس اصلی Domain متفاوت باشه . مثلا اگر IP Address دامنه اصلی شما 192.168.0.25 باشه آدرسی که به هاست جدید میدی رو چیزی متفاوت با این آدرس باید قرار بدی مثلا : 192.168.0.26

موفق باشی .

این چیزی که شما میگی‌ درست نیست شما برای iis همینطور که بالا گفتم نیز به چند ip برای host کردن چند وبسیت ندارید... اگر اینجوری بود که ۱۰ سال پیش باید ipv۴ تموم میشد میرفت

javad2395
چهارشنبه 01 تیر 1390, 13:54 عصر
دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون .....

ولی من این کا رو قبلا انجام دادم و مشکلی هم نداشت .

hghyami
چهارشنبه 01 تیر 1390, 14:31 عصر
دوست عزیز من هم نگفتم راه شما نمیشه... ولی‌ شما اگر متن خودت رو بخونی‌ میبینی‌ که روش شما میگه غیر از این نمیشه

javad2395
پنج شنبه 02 تیر 1390, 08:58 صبح
اره راست میگین شما من خواستم جوری دوستمون راهنمایی کنم که کارش راحتر راه بیفته چون نوشته بود خیلی گیره در هر صورت ممنون ..