PDA

View Full Version : دانلود کنید: کامپوننت مدیریت فایل و فولدر (Full Ajax)

Himalaya
دوشنبه 30 خرداد 1390, 15:15 عصر
سلام. این کامپوننت برای مدیریت فایلها و فولدرها نوشته شده و دارای محیطی به شکل زیره

خصوصیاتش هم شامل موارد زیر هستش

1. پرش به فولدر Root
2. پرش به فولدر Parent
3. رفرش فولدر جاری
4. حذف فایلها و فولدرها
5. افزودن فولدر به شاخه جاری
6. آپلود فایل
7. Zip کردن فایلهای انتخابی و یا فولدر جاری
8. Extract کردن فایلهای Zip در فولدر جاری
9. دانلود فایلهای Zip موجود بر روی هاست
10. تغییر نام فایل انتخابی یا فولدر جاری
11. صفحه بندی فایلها و فولدرها در سمت کلاینت
12. نمایش نام و سایز فایل و زمان ایجاد اون
13. نمایش یا عدم نمایش مسیر فولدر جاری
14. محدود کردن نوع فایلهای قابل آپلود توسط کاربر
15. محدود کردن نوع فایلهای قابل رویت توسط کاربر
16. محدود کردن سایز فایلهای قابل آپلود
17. عدم دسترسی کاربر به مسیرهای بالاتر از مسیر Root
18. اجازه یا عدم اجازه جایگزینی فایلهای هم نام در زمان Unzip یا Upload
19. قابلیت حذف هر یک از دکمه های تعریف شده
20. قابلیت Copy و Paste فولدر جاری یا فایلهای انتخابی
21. قابلیت Sort فایلها به صورت نزولی یا صعودی توسط هر یک از ستونهای نام، سایز و زمان ایجاد فایل

22. مشاهده تصاویر با قرار گرفتن موس بر روی فایل عکس با حفظ تناسب عرض و ارتفاع

23. مشاهده خطاها و هشدارها و دریافت مقادیر ورودی (مثل نام فولدر جدید یا فایل زیپ) در پنجره ای به فرم زیر (مثلا بعد از انتخاب فایل و کلیک بر روی دکمه حذف)

24. دارای دیزاین در محیط vs با قابلیت مشاهده تغییرات به صورت ران تایم در vs

25. قابلیت رجیستر کردن Handler مربوط به FileUploader در فایل web.config توسط پنجره Tasks در محیط دیزاین

تمام اعمال توسط Ajax و بدون رفرش صفحه انجام میشه (منظور از Ajax استفاده از UpdatePanel و AjaxControlToolkit و این جور ابزارها نیست (چون استفاده از این ابزارها فقط به درد سمبل کردن کار میخوره، ولا غیر)(

منظور استفاده از روش client callback هستش که آقای راد تو یه تاپیک این روش رو توضیح دادن. البته نه دقیقا به اون صورت. چون واسه رجیستر کردن فایل جاوا اسکریپتی که عملیات ارسال و دریافت داده رو بین کلاینت و سرور انجام میده تو صفحه، باید تو CodeBehind یه سری کد نوشته میشد که اول از این روش استفاده کردم، ولی مشکلی که وجود داشت این بود که تو یکی از ورژنهای Opera (دقیقا یادم نیست کدوم) تابع WebForm_InitCallback که باید به انتهای سورس اضافه میشد، تو این ورژن اضافه نمیشد و باعث ایجاد مشکل میشد (احتمالا تو یه سری دیگه از مرورگرها هم به همین صورت باشه (شایدم من اشتباه کردم)). به هر حال تصمیم گرفتم که کدای جاوای مورد نظر رو به صورت یه فایل مجزا تو صفحه رجیستر کنم و بخشهایی از اون رو هم که نیازی بهش نبود رو حذف کردم و برای جلوگیری از تداخل احتمالی، اسم متغیرها و توابع داخل اون رو تغییر دادم و بخشهایی رو هم به اون اضافه کردم. در نهایی فایل جاوایی که 21kb بود به 7kb تبدیل شد، بدون اینکه خللی تو کارش ایجاد بشه و دیگه واسه رجیستر کردنش تو صفحه، احتیاجی به نوشتن کد تو codebehind نبود و با یک خط کد سمت کلاینت، درخواست واسه سرور ارسال میشد.
برای ارسال و دریافت داده ها، سمت کلاینت از فرمت json و سمت سرور از کلاس Dictionary به همراه کلاس JavaScriptSerializer استفاده شده

چندتا نکته:

1. این کامپوننت با مرورگرهای زیر تست شده
IE 7,8 و FireFox 3.5,4 و Opera 10,11.1 و Netscape 9 و Chrome 3.0.182.3 و Safari 4

2. برای آپلود فایل بدون PostBack از روشی که تو لینک زیر گفته شده استفاده کردم. البته مجبور شدم یه قسمتهایی از فایل JavaScript اونو دستکاری کنم. تو این روش فقط از یه فایل جاوا اسکریپت 25kb جهت آپلود استفاده میشه. طرز کارش هم اضافه کردن یه Iframe به انتهای صفحه هستش که فایل رو از طریق یه تگ Form که اون رو هم به آخر صفحه اضافه میکنه برای Iframe ارسال میکنه و از اونجا فایل برای سرور ارسال میشه

http://valums.com/ajax-upload

3. اگه فایلی که میخواید آپلود کنید بیشتر از 4mg بود باید تو فایل web.config و تو زیر شاخه system.web از تگ
</ ""=httpRuntime maxRequestLength="" executionTimeout>
با مقادیر مورد نظر استفاده کنید. در مورد FileUpload خود .net هم به همین صورته. واسه اطلاعات بیشتر به msdn یا گوگل مراجعه کنید

4. با کلیک بر روی فایلها میشه 1 یا چند فایل رو تو حالت انتخاب قرار داد و اقدام به حذف و یا فشرده کردن اونا کرد. در صورت انتخاب نشدن فایل، برنامه عملیات مورد نظر و بر روی فولدر جاری انجام میده.

5. اگه مثلا کاربر تو فولدر d از مسیر a>b>c>d قرار داشته باشه، به فرض اینکه Root مشخص شده برای کاربر، فولدر b باشه، با زدن گزینه اول (آیکن خونه) به فولدر b منتقل میشه. کاربر به فولدر های بالاتر از اون دسترسی نخواهد داشت

6. برای Zip و UnZip کردن فایلها و فولدر ها اول خواستم از کتابخونه های خود .net استفاده کنم
و سراغ dll هایی که واسه این کار نوشته شده نرم. واسه همین رفتم سراغ فضای نامی
System.IO.Packaging. هر دو عملیات به خوبی انجام شد ولی یه مشکلی داشت. اونم اینکه وقتی با این روش فایلها رو زیپ میکردم یه فایل Xml هم به لیست فایلهای زیپ شده اضافه میشد و پسوند فایلهای موجود تو اون قرار میگرفت و موقع unzip کردن با همین روش این فایل بررسی میشد و پسوندهایی که تو اون قرار گرفتن Extract میشدن. مشکل وقتی پیش میومد که میخواستیم با یه برنامه دیگه فایلها رو زیپ کنیم و رو هاست Extract کنیم. چون فایل xml تو اون آرشیو نبود پس فایلی هم Extract نمیشد. از System.IO.Compression هم نمیشد استفاده کرد، چون نمیشه باهاش با فایلهای زیپ عادی کار کرد (file.gz). پس اجبارا از Ionic.dll (DotNetZip) استفاده کردم که واسه کار با فایلهای زیپ نوشته شده. پس این dll 400 کیلوبایتی هم باید تو پوشه bin قرار بگیره.

7. پراپرتی های این کامپوننت به صورته زیره

واسه گزینه AccessFileType و UploadFileType اگه از .* استفاده بشه یعنی هر نوع فایلی. ولی اگه خواستید نوع فایلها رو فیلتر کنید، پراپرتی مورد نظر رو به صورت مثلا jpg,zip,rar ست کنید

در مورد گزینه AddJqueryMin: اگه این گزینه برابر true باشه فایل jquery-1.4.1.min

که تو ریسورس قرار گرفته به صفحه اضافه میشه. اگه خواستید از ورژن دیگه ای استفاده کنید، این گزینه رو روی False قرار بدید و کتابخونه jquery مورد نظرتون رو تو قسمت Head اضافه کنید

8. آپلود فایل تو این کامپوننت توسط Handler انجام میشه. پس واسه استفاده از این قابلیت باید این Handler تو فایل web.config رجیستر بشه. واسه رجیستر کردن یا تو میحط دیزاین از پنجره Tasks کنار کنترل استفاده کنید (که به صورت خودکار تگهای مورد نظر رو به فایل web.config اضافه میکنه، یا اگه خواستید دستی اقدام به رجیستر کردن کنید، به صورت زیر عمل کنید

IIS6 زیر شاخه system.web قسمت httpHandlers بعد از تگ remove

< /"add verb="*" path="FileUploader.aspx" type="AjaxFileManager.FileUploader>

IIS7 زیر شاخه system.webServerقسمت handlers بعد از آخرین تگ remove

add name="FileUploader" verb="*" path="FileUploader.aspx" preCondition="integratedMode" type="AjaxFileManager.FileUploader"

mehrzad_ali
سه شنبه 31 خرداد 1390, 18:20 عصر
سورسش رو هم بزار دوست عزیز تا استقبال بشه

Himalaya
جمعه 03 تیر 1390, 17:23 عصر
سلام

سورسش رو هم بزار دوست عزیز تا استقبال بشه

فعلا قصد گذاشتن سورس رو ندارم.
گزینه Copy و Paste رو هم اضافه کردم که تو یکی دو روز آینده کامپوننت جدید رو جایگزین قبلی میکنم

aserfg
شنبه 04 تیر 1390, 13:23 عصر
جناب karaji333 با تشکر بسیار زیاد از ارائه کامپوننتها توسط شما که همیشه بسیار عالی کار شده .

در مرورگر نسخه 8 البته برای ویندوز xp دارای اشکاله عکس رو ضمیمه می کنم :

Himalaya
یک شنبه 05 تیر 1390, 18:03 عصر
سلام

جناب karaji333 با تشکر بسیار زیاد از ارائه کامپوننتها توسط شما که همیشه بسیار عالی کار شده .
ممنون. شما لطف دارید

در مرورگر نسخه 8 البته برای ویندوز xp دارای اشکاله عکس رو ضمیمه می کنم
ممنون از اینکه تستش کردید. خوشحال میشدم که بقیه هم که دانلودش کردن تستش میکردن و مشکلاتش رو میگفتن.
در مورد این مشکل، راستش من این کامپوننت رو تو IE با (Win7 ,Vs 2010 , IE8) و (Win xp ,vs 2008, IE 7,8) تست کردم و این مشکل رو نداشت.(مطمئنا رفع ایرادش تو این حالت سخت میشه) یه قسمتهایی از فایل Css رو واسه رفع این مشکل اصلاح کردم که امیدوارم درست شده باشه. لطفا تستش کنید و خبرش رو بدید. بازم ممنون
----------------------------------
----------------------------------
کامپوننت جدید رو که گزینه های Copy و Paste هم بهش اضافه شده، تو پست 1 قرار دادم . اون رو جایگزین Dll قبلی تو پروژه کنید و پروژه رو مجددا Build کنید

aserfg
دوشنبه 06 تیر 1390, 09:29 صبح
یه قسمتهایی از فایل Css رو واسه رفع این مشکل اصلاح کردم که امیدوارم درست شده باشه. درست شد .
چند تا نظر داشتم :
اولا این که این کامپوننت بسیار عالی کار شده و نسبت به سایر کامپوننتهای شما پختگی بیشتری داره .
رنگ پس زمینه کاممپوننت آبی اونم این آبی نباشه بهتره . یه رنگ سفید مایل به خاکستری یا سفید هم ساده تر و هم شکیل تره
فرض کنید در پوشه yourrootfolderهستیم بهتر این هست که فایلها و فولدرهای موجود در این پوشه در یک ستون مثلا سمت چپ نمایش داده بشن . و با انتخاب هر پوشه فایلها و فولدرهای اون پوشه در سمت راست و باز با انتخاب هر پوشه ستون سمت چپ پوشه انتخابی رو نشون بده و سمت راستی دوباره فایلها و فولدرهای مربوطه رو . و کاربر از طریقurl درج شده در بالای کامپوننت موقعیت جاری رو تشخیص بده .
سوم پیغامها زمانی که ظاهر می شن نمای کنترل کاملا تغییر کرده و پیغام نشون داده می شه مثلا شما فایلی رو انتخاب و سپس گزینه حذف رو انتخاب کردید :پیغامی مبنی بر اینکه آیا شما می خواهید فایلهای انتخابی را حذف کنید در صفحه ای تاریک به کاربر نشون داده می شه . حالا شاید کاربر شک کنه کدوم فایل رو انتخاب کرده . بنابراین بهتره پیغام در همون نمای اصلی کامپوننت نشون داده بشه .
البته اینا فقط یه نظره...
موفق باشید.

Himalaya
دوشنبه 06 تیر 1390, 16:19 عصر
رنگ پس زمینه کاممپوننت ...

در مورد رنگ بندی خودم هم قبول دارم که زیاد سلیقه خوبی ندارم. ولی مطمئنا هر رنگی براش در نظر بگیرم (مثلا رنگی که شما گفتید) یه سری میگن خوبه و یه سر میگن نه، میتونست بهنر باشه. چون به سلیقه شخص برمیگرده

فرض کنید در پوشه yourrootfolderهستیم بهتر این هست که ...

نحوه نمایش فایلها و فولدرها رو از کامپوننت FileExplorer شرکت تلریک الگو برداری کردم که به این صورته

http://www.amir-ajorlo.ir/MyUpFile/barnamenevis/fmBlack.jpg

اگه حالت درختی فولدرها تو سمت چپ رو فاکتور بگیریم، مسیر جاری تو باکس بالا و فولدرهای موجود تو او مسیر سمت چپ، و فایلهای موجود تو اون مسیر، سمت راست فرار گرفتن. البته کامپوننت تلریک حالتی رو که شما گفتید رو هم داره. زمان ساخت این کامپوننت من حالت اول رو انتخاب کردم و مطابق اون کامپوننت رو ساختم. چون به نظرم جدا بودن فایلها از فولدرها، شکل بهتری به کامپوننت میده

سوم پیغامها زمانی که ظاهر می شن نمای کنترل کاملا تغییر کرده و پیغام نشون داده می شه مثلا شما فایلی رو انتخاب و سپس گزینه حذف رو انتخاب کردید :پیغامی مبنی بر اینکه آیا شما می خواهید فایلهای انتخابی را حذف کنید در صفحه ای تاریک به کاربر نشون داده می شه . حالا شاید کاربر شک کنه کدوم فایل رو انتخاب کرده . بنابراین بهتره پیغام در همون نمای اصلی کامپوننت نشون داده بشه .
فکر میکنم منظورتون دقیقا گزینه 23 از پست اول باشه. خوب فایلهایی که دارن سلکت میشن با background زرد دارن به کاربر نمایش داده میشن (قبل از زدن دکمه حذف). حالا فرض کنیم که کاربر دکمه حذف رو میزنه و اون پنجره Warrning رو میبینه. خوب اگه مطمئن نبود که چه فایلهایی رو انتخاب کرده، میتونه خیلی راحت این پنجره رو Close کنه و فایلهای انتخابی رو مجددا ببینه و اگه انتخابش درست بود، دوباره اقدام به حذف کنه (بستن و باز شدن این پنجره، همونطور که خودتون میدونید سمت کلاینت انجام میشه و زمان زیادی نمیگیره). ضمن اینکه صفحه کاملا تاریک نمیشه. یه لایه فقط روی این کامپوننت کشیده میشه (و نه کل صفحه) و با 85=opacity اونم واسه اینه که کاربر تا گزینه مناسب رو از پنجره پیغام انتخاب نکرده، به بخشهای دیگه این کامپوننت دسترسی نداشته باشه. (حداقل آماتورها دسترسی نداشته باشن)

اگه وقت کنم 4و5 تا Theme مختلف براش در نظر میگیرم تا قضیه رنگ بندیش یه مقدار حل بشه.
ممنون

aserfg
دوشنبه 06 تیر 1390, 17:12 عصر
نحوه نمایش فایلها و فولدرها رو از کامپوننت FileExplorer شرکت تلریک الگو برداری کردم که به این صورته

درسته ولی ساختار درختی نمایش داده شده فولدرها در سمت چپ در واقع بسیار به داشتن درک صحیح موقعیت جاری کمک می کنه اگه اینطور باشه اون بحثی که خدمتتون عرض کردم منتفی می شه . بنابراین یا اون سناریو باید باشه یا همین ساختار درختی شرکت تلریک .
یه موضوع دیگه پیغام folder not found بیشتر به درد پیغام خروجی یک کوئری می خوره بهتره پیغام رو با
folder is empty عوض کنید .
شاید فکر کنید زیاد سخت می گیرم درسته چون این رو نوعی قدردانی از زحمت شما می دونم و کاش بقیه دوستان هم در این جور تاپیکها که بچه ها زحمت و وقت زیادی رو براش متحمل می شن شرکت می کردند که باعث دلگرمی دوستان دیگه هم بشه .
موفق باشید .

Himalaya
دوشنبه 06 تیر 1390, 17:28 عصر
یه موضوع دیگه پیغام folder not found بیشتر به درد پیغام خروجی یک کوئری می خوره بهتره پیغام رو با
folder is empty عوض کنید .

درسته. اصلا بهش توجهی نکرده بودم. همون روزهای اول این پیغامو گذاشتم و دیگه حواسم بهش نبود

شاید فکر کنید زیاد سخت می گیرم ...

نه، اینطوری فکر نمیکنم. اتفاقا از این بابت خوشحالم که حداقل یک نفر داره در مورد این کامپوننت نظراتش رو میده و منم تا اونجا که بشه سعی میکنم اصلاحش کنم.
مرسی

Alirs1
پنج شنبه 09 تیر 1390, 23:15 عصر
سلام
خیلی ممنون بابت کامپوننت
یه سوال
کامپوننت شما ران میشه ولی واسم جالبه روی عکسها که میرم پیش نمایشش نمیاد اما تو نمونه مثالی که خودتون گذاشتین این طور نیست علت چیه؟

Himalaya
پنج شنبه 09 تیر 1390, 23:49 عصر
سلام. پروژه ای که توش پیش نمایش رو نشون نمیده قرار بدید اینجا تا ببینم مشکل از چیه ممنون

Alirs1
جمعه 10 تیر 1390, 16:21 عصر
این فایلی که ساختم

Himalaya
جمعه 10 تیر 1390, 23:55 عصر
سلام.
تو پست اول ورژن جدید این کامپوننت رو قرار دادم. اونو دانلود کن. (اینی که استفاده کردی کامپوننت ورژن قبلی هستش)
ضمن اینکه همین رو هم من تست کردم و مشکلی تو پیش نمایش عکسها نداشت. (از چه مرورگری استفاده میکنی؟)

Alirs1
شنبه 11 تیر 1390, 15:28 عصر
با کروم فایر فاکس 4 اوپرا 11تست کردم اینطور بود جدیدشو دانلود میکنم ببینم چطوره خودمم مونده بودم ایرادش کجاس

Himalaya
یک شنبه 12 تیر 1390, 00:09 صبح
ورژن جدید رو واسه این گفتم دانلود کن چون Copy و Paste بهش اضافه شده. نمایش عکس به همون صورته قبل هستش و تغییری نکرده.
این کامپوننت با هر 3 تا مرورگری که اسم بردی (+ چند تا دیگه که تو پست اول گفتم هم تو xp و هم 7) تست شده و مشکلی نداره.
فقط یه نکته. اگه دسترسی به فولدر حاوی عکسها رو توسط یه فایل config به صورت زیر محدود کرده باشید (البته کدای پایین فقط یه مثاله)

<configuration>
<system.web>
<authorization>
<deny users="*"/>
</authorization>
</system.web>
</configuration>
دیگه نباید انتظار پیش نمایش رو داشته باشید و پیش نمایش تو حالت لودینگ باقی میمونه.
حالا دقیقا نمیدونم مشکلی که شما بهش برخوردید از چی میتونه باشه. باید ببینم بقیه هم همچین مشکلی دارن یا نه.
ممنون

Alirs1
یک شنبه 12 تیر 1390, 16:37 عصر
بازم مرسی اتفاقا اینکارم نکردم ولی نمیشه که نمیشه:بامزه:
حالا باز امتحان میکنم ببینم چطور میشه
ولی انصافا کامپوننت جالبو سریعیه مرسی.

moferferi
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 18:22 عصر
سلام
اقا دستت درد نکنه.خیلی وقتی بود دنبال یه همچین چیزی بودم.

من برنامه شمار ا رو لوکال باهاش کار میکنم پروژه را publish کردم و اونا روی سرور اپ کردم خطای امنیتی میده.میتونید یه نگاهی بندازید اینجا (http://www.kiyansanat-esfahan.com/)

Himalaya
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 21:48 عصر
سلام.
تو آدرسی که گذاشتید چیز دیگه ای هم قرار دادید یا فقط همین کامپوننته (امکان داره ایراد از جای دیگه باشه، چون خودم این کامپوننت رو روی هاست هم تست کردم و مشکلی نداشت) به هر حال این کامپوننت فقط احتیاج داره که مجوز Read/Write رو روی فولدری که تو بخش RootPath مشخص کردید، داده باشید.
در مورد trust level هم این لینک (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/as399f0x.aspx) رو ببین شاید کمکت کنه

moferferi
پنج شنبه 17 شهریور 1390, 09:47 صبح
مهندس یه دنیا ممنون
مشکل از trust level بود.کد ها را وارد کرد درست شد.

میشه لطف کنید بگین که خطای trust level واسه چی اتفاق می افته.و کلا چه مواقعی باید در فایل تنظیمات از این کد ها استفاده کرد.

rezawili
شنبه 21 آبان 1390, 21:28 عصر
سلام

فعلا قصد گذاشتن سورس رو ندارم.
گزینه Copy و Paste رو هم اضافه کردم که تو یکی دو روز آینده کامپوننت جدید رو جایگزین قبلی میکنم

ی جوری میگی انگار چیکارکردی؟
پسرخوب قبل از اینکه Ajax بیاد persiangig اینکارو کرده بود :شیطان:

Himalaya
شنبه 21 آبان 1390, 22:14 عصر
ببین خشگل پسر
مگه مجبوری واسه بالا بردن تعداد پستات هر چیزی که به ذهنت میرسه بزاری تو سایت.
کسی مجبورت کرده بیای از این کامپوننت استفاده کنی؟ نه.
کم گوی و ...

iman_ad
یک شنبه 22 آبان 1390, 00:09 صبح
اینجا یک سایت آموزشی فکر کنم شما فرم با codeplex اشتباه گرفتین

Himalaya
یک شنبه 22 آبان 1390, 00:14 صبح
این نظر شماس. خیلی علاقه دارید به سورسش (که میدونم ندارید) از Reflector استفاده کنید

Saman Hashemi
یک شنبه 22 آبان 1390, 08:50 صبح
پسرخوب قبل از اینکه Ajax بیاد persiangig اینکارو کرده بود
دوست عزیز شما هم این کنترل بساز بعد بیا بگو چیزی نیست و الا افتخار کردن به کار دیگران که هنر نیست...!

اجباری در ارئه کد نیست همین که کنترلی که اکثر شرکتا به صورت پولی در احتیار شما قرار میدن رایگان قرار دادن جای تشکر داره...!

آقا دست شما درد نکنه بابت این کنترل فقط اگر امکان داره یه امکانی اضافه کنید که بصورت تمام صفحه در بیاد بعد نیست آخه کادر یه ذره کوچیکه...!
اگر یه جوری باشه که چندتا قالب داشته باشه یا عوض کردن رنگ هم دست کاربر باشه فکر کنم عالی بشه...!

fakhravari
سه شنبه 24 آبان 1390, 00:17 صبح
با سلام ممنون از
karaji333 (http://barnamenevis.org/member.php?53563-karaji333)
اگه میشه در مورد نصب کمی توضیح دهید . چون توی پوشه bin کپی کردم و کنترل به فرم اضافه شده ولی در زمان اجرا مثل یه عکسی که ادرس نداره فقط پیداست.
اینم اضافه کردم
<system.webServer>
<handlers>
<add name="FileUploader" verb="*" path="FileUploader.aspx" preCondition="integratedMode" type="AjaxFileManager.FileUploader"/>
</handlers>
</system.webServer>
میدونم باعث زحمت اما یه نگاهی به سمپل بندازید

Himalaya
سه شنبه 24 آبان 1390, 14:35 عصر
سلام

آقا دست شما درد نکنه بابت این کنترل فقط اگر امکان داره یه امکانی اضافه کنید که بصورت تمام صفحه در بیاد بعد نیست آخه کادر یه ذره کوچیکه...!
اگر یه جوری باشه که چندتا قالب داشته باشه یا عوض کردن رنگ هم دست کاربر باشه فکر کنم عالی بشه...!
راستش همونطوری که تو پست 7 گفته بودم

اگه وقت کنم 4و5 تا Theme مختلف براش در نظر میگیرم تا قضیه رنگ بندیش یه مقدار حل بشه.
خیلی دوست دارم این کارا رو انجام بدم ولی از اواسط سال قبل مشغول پروژه پایانی بودم و الان هم 1 ماهی هست که مشرف شدم به
انجام ادامه خدمت بعد از 6 سال :افسرده: به همین خاطر فکر نکنم حالا حالا ها بتونم این کار رو انجام بدم.

اگه میشه در مورد نصب کمی توضیح دهید . چون توی پوشه bin کپی کردم و کنترل به فرم اضافه شده ولی در زمان اجرا مثل یه عکسی که ادرس نداره فقط پیداست.نصبش مثل بقیه کامپوننتها هستش و چیز خاصی نداره. به ToolBox اضافش کنید و درگش کنید رو صفحه. در آخر هم تو قسمت handlers رجیسترش کنید (یا دستی یا از طریق دیزاین (پست 1، بند 25))

اما در مورد این مطلب

در زمان اجرا مثل یه عکسی که ادرس نداره فقط پیداستهر کامپوننت که به صورت Dll ارائه میشه یه مشخصه داره تحت عنوان Data Modified که نشون دهنده تاریخ کامپایل شدن اون Dll هستش. چون زمان کامپایل این کامپوننت، تاریخ سیستم من رو
2009/10/22 بود، Data Modified این Dll هم رو این تاریخ ست شده (از Dll پراپرتی بگیرید تا این تاریخ رو ببینید). اگه برای اولین بار که از این Dll استفاده میکنید، تاریخ کامپیوترتون قبل از این تاریخ باشه، تمام آبجکتهایی که تو ریسورس قرار گرفتن (مثل فایلهای جاوا و استایلها و تصاویر) دیگه نمیتونن لود بشن و این اتفاق میافته. تو این حالت اگه با ff سورس سایت رو نگاه کنید، میبینید که همه تگهای مربوط به این کامپوننت تو سورس وجود داره، ولی اگه مثلا رو src مربوط به یکی از تگهای Script (مربوط به این کامپوننت) کلیک کنید، سورس صفحه ای رو میبینید که متن Title اون این هستش

Specified argument was out of the range of valid values.<br>Parameter name: utcDate
و این نشون میده که تاریخ کامپیوتر شما قبل از تاریخ گفته شده هستش. پس تاریخ رو تنظیم کنید تا این مشکل حل بشه

و یه نکته در مورد مطالب بالا: یه وقت فکر نکنید من اومدم با تاریخ، استفاده از این کامپوننت رو محدود کردم ها. نه این کامپوننت هیچ محدودیتی نداره. موردی که گفتم مربوط به خود vs هستش. احتمالا بعضی وقتا
دیدید که طرف میاد کامپوننت تلریک رو نصب میکنه، بعد میگه من سایتم رو که اجرا میکنیم انگار کامپوننتهای تلریک هیچ استایلی ندارن و عکسی لود نمیشه و .... یکی از علتهاش (و البته مهمترینش) همین
دلیلی هستش که بالا گفتم

fakhravari
سه شنبه 24 آبان 1390, 19:36 عصر
با سلام
بله از تاریخ بود. در مورد اپلود فایل توضیح میدید چون error میگیره .
پست قبلی دیدم اما زیاد متوجه نشدم

aserfg
چهارشنبه 25 آبان 1390, 07:39 صبح
پسرخوب قبل از اینکه Ajax بیاد persiangig اینکارو کرده بود :شیطان:

دوست عزیز ، نمی دونم چی شما رو ناراحت کرده و شاید تنها کار اشتباه آقای آجرلو (karaji333) در اختیار گذاشتن دسترنجشون در اختیار من و شما باشه . که در پروژه هامون یه کامپونننت عالی برای مدیریت فایلها در اختیار داشته باشیم . هر چند کامپوننتهای دیگری هم در همین سایت منتشر کردند و همه بسیار خوب کار شده اند .

fakhravari
چهارشنبه 25 آبان 1390, 13:02 عصر
با سلام
دوستان شاید اقای karaji333 (http://barnamenevis.org/member.php?53563-karaji333)
نرسه جواب بده (http://barnamenevis.org/member.php?53563-karaji333)
اگر دوستان میتوانند در باره اپلود با این کامپوننت توضیح بدن چون این قسمت error میده.
کد خاصی باید استفاده کنیم در وب کنفیگ؟

Himalaya
چهارشنبه 25 آبان 1390, 15:56 عصر
سلام
آقا علیرضا ما مخلصیم

اگر دوستان میتوانند در باره اپلود با این کامپوننت توضیح بدن چون این قسمت error میده.
کد خاصی باید استفاده کنیم در وب کنفیگ؟
بخش آپلود فایل ارور میده؟ ارورش چیه ؟
با مرورگرهای دیگه هم تست کردید؟
اگه میتونی پروژه ای که ارور داره رو بزار اینجا تا تست بشه.

fakhravari
چهارشنبه 25 آبان 1390, 17:19 عصر
سلام توی پست 25 گذاشتم
:قلب:

Himalaya
چهارشنبه 25 آبان 1390, 17:40 عصر
جواب هیچ کدوم از سوالارو که ندادی
خطای Permission denied میده؟

fakhravari
چهارشنبه 25 آبان 1390, 18:55 عصر
سلام
بله .
الان تست میکنم درسته خطا نمیده:کف:

fakhravari
چهارشنبه 25 آبان 1390, 19:37 عصر
با سلام
روی سیستم خودم همه چیز oki.
اما روی هاست این error میده

Server Error in '/' Application.

Object reference not set to an instance of an object.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.

Himalaya
چهارشنبه 25 آبان 1390, 19:59 عصر
هر دو dll تو پوشه Bin هستن؟
آدرس سایت چیه؟

fakhravari
چهارشنبه 25 آبان 1390, 20:07 عصر
قربونت. نمیدونم والا الان درست کار کرد
فکر کنم از رجیستر توی iis بود

WgsFahime
شنبه 28 مرداد 1391, 09:53 صبح
سلام. این کامپوننت برای مدیریت فایلها

با سلام

لطفا درمورد استفاده از این کامپوننت توضیخ دهید. من نتونستم ازش استفاده کنم و خطای وب کانفیگ میده چه تنظیماتی باید انجام دهم

mehrdad_shahian
چهارشنبه 22 آذر 1391, 19:47 عصر
سلام
دستون درد نکنه بابت کامپوننت خیلی عالیتون.خدا خیرت بده
یه مشکلی که من با این کامپوننت دارم اینه که با دات نت فریم ورک 4 کار نمیکنه و ارور میده.لطف کنید اگه میشه این کار رو برای ما انجام بدید.
با تشکر فراوان
Object of type 'System.Int32' cannot be converted to type 'System.Web.Security.Cryptography.Purpose'.

amin750
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 14:40 عصر
دوستان من یه مشکلی با این کامپوننت دارم (توی دات نت 4)
اونم اینه که موقع اجرا صفحه سمت چپ میاد پایین مثله عکس زیر
راه حل چیه؟ کسی میدونه؟
110527

moferferi
پنج شنبه 21 شهریور 1392, 18:55 عصر
سلام
اقا منم با خطای
Object of type 'System.Int32' cannot be converted to type 'System.Web.Security.Cryptography.Purpose'.

مواجه شدم.دلیلش چیه؟

argiglo
دوشنبه 11 خرداد 1394, 23:22 عصر
خیلی عالی بود متشکرم