PDA

View Full Version : سوال: بهترین کامپالر برای زبان ++c

mirzaqasem
دوشنبه 30 خرداد 1390, 17:02 عصر
با سلام

من تا حالا با کامپایلر توربو سی کار می کردم اما
جدیدا یکی از استاد ها پیشنهاد کار با dev c++ رو بهم داد.
اما وقت نشد ازش دلیلشو بپرسم .

نظر شما دوستان خیلی می تونه کمکم کنه

developing
دوشنبه 30 خرداد 1390, 18:52 عصر
با سلام

کامپایلر dev c++ خوبیش اینه که توی لینوکس هم میشه ازش استفاده کرد ولی
اگر فقط برای ویندوز برنامه نویسی می کنید پیشنهاد من استفاده از محیط قدرتمند ویژوال استودیو ( که همه اذعان دارن قویترین محیط برنامه نویسی یا IDE هست) و بعد از اون از Code Gear Rad Studio XE که برای C++ هم یک محیط زیبا داره که نسل جدید کامپایلرهای بورلند هست (اساسا این Code Gear همون بورلنده که فروختنش به Embarcadero)

حامد مصافی
دوشنبه 30 خرداد 1390, 23:14 عصر
dev-c++ از کامپایلر های بر پایه gcc پشتیبانی می‌کند که این برای c++ کامپایلر g++ در لینوکس و mingw در ویندوز است. علاوه بر این محیط چندین محیط دیگر نیز مانند code:;blocks از این کامپایلر استفاده میکنند.
علاوه بر این کامپایلر c++ مایکروسافت (که اینک به عنوان کامپایلر زبان mc++ عرضه می‌شود) نیز وجود دارد. که می‌توانید در محیط ویژوال استودیو از آن استفاده کنید.

اگر منظور شما استفاده از یک محیط قدرتمند به همراه یک کامپایلر استاندارد بوده پیشنهاد من استفاده از code::blocks به همراه mingw است.

mirzaqasem
سه شنبه 31 خرداد 1390, 09:41 صبح
dev-c++ از کامپایلر های بر پایه gcc پشتیبانی می‌کند که این برای c++ کامپایلر g++ در لینوکس و mingw در ویندوز است. علاوه بر این محیط چندین محیط دیگر نیز مانند code:;blocks از این کامپایلر استفاده میکنند.
علاوه بر این کامپایلر c++ مایکروسافت (که اینک به عنوان کامپایلر زبان mc++ عرضه می‌شود) نیز وجود دارد. که می‌توانید در محیط ویژوال استودیو از آن استفاده کنید.

اگر منظور شما استفاده از یک محیط قدرتمند به همراه یک کامپایلر استاندارد بوده پیشنهاد من استفاده از code::blocks به همراه mingw است.

ممنون از پاسختون
امکانش هست بگید code::blocks تفاوت خاصی با توربو سی داره البته غیر از محیط ویژوال؟

mirzaqasem
سه شنبه 31 خرداد 1390, 15:10 عصر
سلام دوباره
من تا حدودی جوابمو از این تایپک گرفتم
http://barnamenevis.org/showthread.php?t=99290

از شما دوستان هم که کمکم کردید ممنون

alirezadamash
شنبه 04 تیر 1390, 00:47 صبح
دوستان اگه کسی لینک دانلود ویژوال استودیو سی ++ رو داره دریغ نکنه

حامد مصافی
شنبه 04 تیر 1390, 12:44 عصر
دوستان اگه کسی لینک دانلود ویژوال استودیو سی ++ رو داره دریغ نکنه
نسخه express و رایگان این کامپایلر را از این لینک (http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/products/2010-editions/visual-cpp-express) می‌توانید دانلود کنید. اما اگر به دنبال نسخه‌های غیر رایگان هستید با توجه به قوانین این سایت که آن را غیر مجاز شمرده است می‌توانید در جایی غیر از این فاروم به دنبالش بگردید.