PDA

View Full Version : سوال: استفاده از چند Table در کریستال ریپورت ؟

payam880
سه شنبه 31 خرداد 1390, 15:20 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم من 4 تیبل دارم که درون 2 تا از تیبل هام فقط یک رکورد داره و 2 تای دیگر بیش از چند رکورد وجود داره همشون به تیبل اولی لینک هستند وقتی توی کریستال ریپورت گزارشگیری می کنم تو دوتای اولی که یک رکورد هست مشکلی نیست اما دوتا تیبل دیگه که رکودهای زیادی داره تو قسمت ditail رکوردها رو به اندازه رکورد بیشتر تکرار می کند چکار کنم که رکورد هامو تکرار نکند ؟ ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید
مثلا تیبل اولی مشخصات شخصه تیبل دومی سربازیشه تیبل سومی محل هائی هست که کار کرده تیبل چهارم مشخصات فرزنداش هست که توی گزارشگیری اسامی فرزنداش که مثلا 2 تاست به اندازه محل کارش که 4 تاست تکراری نشون میده مثلا چهار بار مینویسه علی علی علی علی چکار کنم نه تو سرچ چیزی پیدا کردم گروه بندی هم کردم نشد ؟ با سپاس فروان اگههم نتوانستید جواب دهید .

mn_zandy63
سه شنبه 31 خرداد 1390, 23:40 عصر
سلام دوست من،
اول طرحی که از گزارشت تو ذهنت هست رو بیار رو کاغذ.
ببین چند تا لیست میخوای داشته باشی،
مثلا
---------------------- اطلاعات کارمند -------------------------------
A. نام - نام خانوادگی - و .......
-----------------------------------------------------------------------
اطلاعات فرزندان
۱. نام - تاریخ تولد - و ...........
۲. نام - تاریخ تولد - و ...........
۳. نام - تاریخ تولد - و ...........

B. نام - نام خانوادگی - و .......
اطلاعات فرزندان

C. نام - نام خانوادگی - و .......
اطلاعات فرزندان
۳. نام - تاریخ تولد - و ...........
۴. نام - تاریخ تولد - و ...........
------------------------------------------------------------------------

بسته به اینکه دقیقا چه شکلی از گزارش رو نیاز داشته باشی و ارتباط دقیق جداولت به چه شکل باشه، گروه بندی یا Subreport احتمالا کارت رو راه میندازه.
اولین قدم اینه که دقیقا ساختار جداولت رو برامون توضیح بده، لیست ستون ها و ارتباط بینشون. و شکلی از گزارشی که میخوای رو داخل Word در بیار یا داخل Paint بکش یا ... و برامون بذار اینجا.

موفق باشی

quantomquery
جمعه 17 تیر 1390, 14:00 عصر
سلام

اشکال در استفاده از 2 جدول در کریستال ریپورت (http://barnamenevis.org/showthread.php?294615-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-2-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA)