PDA

View Full Version : قفل نرم افزاري

rahavardpe
چهارشنبه 01 تیر 1390, 12:41 عصر
من يك برنامه براي يك سازمان نوشتم كه يك exe است كه روي سرور قرار دارد و كلاينتها روي شبكه آن را اجرا مي كنند . مي خواستم يك قفل يا لايسنس روي برنامه روي سرور بذارم كه كسي نتونه اون را كپي كند و جاي ديگه استفاده كند. از چه روشي استفاده كنم ؟

iman_me
چهارشنبه 01 تیر 1390, 13:16 عصر
دوست عزیز معمولا واسه این کار شماره سریال cpu ,hard disk رو میگیرن

Nima NT
چهارشنبه 01 تیر 1390, 17:52 عصر
میتونید از پروتکتورها هم استفاده کنید.

ma.rad
چهارشنبه 01 تیر 1390, 18:41 عصر
میتونید از پروتکتورها هم استفاده کنید.

سلام دوست عزیز میتونی بیشتر توضیح بدی؟پروتکتور چیه؟

Nima NT
چهارشنبه 01 تیر 1390, 20:53 عصر
سلام
پروتکتورها برنامه هایی هستن که یک لایه امنیتی به فایل اجرایی شما اضافه میکنن که این باعث این مطلب خواهد شد که آنالیز و بررسی و نهایتا" کرک کردن برنامه شما در مواردی غیر ممکن و در مواردی سخت بشه. ( به عنوان یک تعریف ساده میشه مطلب فوق رو به عنوان تعریف پروتکتور ارائه کرد ).

saeed hg
چهارشنبه 01 تیر 1390, 23:04 عصر
فکر کنم بهترین راه اینه که با یه نرم افزار sysinfo بیای مشخصات سخت افزاری سرور رو در بیاری و بعد چون معمولاً فک نکنم cpu سرور رو تغییر بدن ، شما در رویداد فرم لود خودت بیا چک کن که اگه idcpu با idcpu سرور که در برنامه ذخیره کردی برابر بود اونوقت برنامت اجرا بشه در غیر این صورت close شه یا یه پیغامی بده و close کنه.
اگه خواستی بگو تا سورس قفل نرم افزاری با استفاده از مشخصات سخت افزاری سیستم رو بزارم برای دانلود. به صفحات زیر هم یه سر بزن بدک نیست.
http://www.codeguru.com/columns/experts/article.php/c5469/
http://www.codeproject.com/KB/cs/Trial_Maker.aspx
http://www.codeproject.com/KB/security/cdkeys.aspx
موفق باشی دوست من

Nima NT
پنج شنبه 02 تیر 1390, 00:14 صبح
سعی کنید از سریال CPU استفاده نکنید ؛ سریال فیزیکی هارد هم خطرات خودش رو داره ، بهترین حالت استفاده ترکیبی از سریال هارد ، Main Bord و Bios هستش.

AlgorithmX
پنج شنبه 02 تیر 1390, 02:23 صبح
سعی کنید از سریال CPU استفاده نکنید ؛ سریال فیزیکی هارد هم خطرات خودش رو داره ، بهترین حالت استفاده ترکیبی از سریال هارد ، Main Bord و Bios هستش.

میشه بگی سریال Main Bord و Bios رو چطوری به دست میاری؟
کدشو بزاری ممنون میشم!؟

mmd2009
پنج شنبه 02 تیر 1390, 05:55 صبح
میشه بگی سریال Main Bord و Bios رو چطوری به دست میاری؟
کدشو بزاری ممنون میشم!؟

اگر اشتباه نکنم باید به اینصورت عمل کنید :

برای گرفتن سریال Main Bord

ManagementObjectCollection mbsList = null;
ManagementObjectSearcher mbs = new ManagementObjectSearcher("Select * From Win32_BaseBoard");
mbsList = mbs.Get();
string idWin32_BaseBoard = "";
foreach (ManagementObject mo in mbsList)
{
idWin32_BaseBoard = mo["SerialNumber"].ToString();
}

برای گرفتن سریال BIOS :

ManagementObjectSearcher mbs = new ManagementObjectSearcher("Select * From Win32_BIOS");
mbsList = mbs.Get();
string idBIOS = "";
{
idBIOS = mo["SerialNumber"].ToString();
}

morteza271
پنج شنبه 02 تیر 1390, 09:14 صبح
اگر اشتباه نکنم باید به اینصورت عمل کنید :

برای گرفتن سریال Main Bord

ManagementObjectSearcher mbs = new ManagementObjectSearcher("Select * From Win32_BaseBoard");
mbsList = mbs.Get();
string idWin32_BaseBoard = "";
{
idWin32_BaseBoard = mo["SerialNumber"].ToString();
}

برای گرفتن سریال BIOS :

ManagementObjectSearcher mbs = new ManagementObjectSearcher("Select * From Win32_BIOS");
mbsList = mbs.Get();
string idBIOS = "";
{
idBIOS = mo["SerialNumber"].ToString();
}

سلام.
برای اینکه کدتون اجرا بشه باید چه رفرتس هایی رو اضافه کنم.
خطا میده به خط اول!
با تشکر

mmd2009
پنج شنبه 02 تیر 1390, 11:19 صبح
System.Management

رو باید اضافه کنید

morteza271
پنج شنبه 02 تیر 1390, 12:10 عصر
ممنونم دوست عزیز.درست شد.

"Select * From Win32_BaseBoard" برای سیستم های 32 بیتی درسته فقط؟64 بیتی چی میشه؟؟!
از کجا میتونم بفهمم درست جواب میده یا نه؟
برای من Main Bord رو میده N/A نمیدونم درسته یا نه؟!!
مرسی

mmd2009
پنج شنبه 02 تیر 1390, 13:16 عصر
برای من درست بود و مشکلی نداشت. ویندوز 7 - X86

AlgorithmX
پنج شنبه 02 تیر 1390, 13:33 عصر

x86 که همون 32بیتیه که!
آقا پرسیدن که :

"Select * From Win32_BaseBoard" برای سیستم های 32 بیتی درسته فقط؟64 بیتی چی میشه؟؟!

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 02 تیر 1390, 13:38 عصر
System.Managment
رو به رفرنسهاتون اضافه کنید

دقت کنید اگر از WMI برای این کارا استفاده میکنید اگه هاردتون SATA باشه درست جواب نمیده:متفکر:

mmd2009
پنج شنبه 02 تیر 1390, 13:43 عصر
x86 که همون 32بیتیه که!
آقا پرسیدن که :

برای من Main Bord رو میده N/A نمیدونم درسته یا نه؟!!
مرسی

جواب دادن من به این ترتیب بود و الا دوست عزیز میدونم چی چنده. همونطور که شما پرسیدید که برای Bios به شما جواب نمیده و من هم پرسیدم از چه سیستمی استفاده میکنید

موفق باشید

AlgorithmX
پنج شنبه 02 تیر 1390, 13:46 عصر
دقت کنید اگر از WMI برای این کارا استفاده میکنید اگه هاردتون SATA باشه درست جواب نمیده:متفکر:

WMI چیه؟
و سریال Bios و Mb چه ربطی به هار SATA داره؟

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 02 تیر 1390, 20:23 عصر
Provides a common interface and object model to access management information about operating system, devices, applications and services

منظور من این بود که اگه میخواین از WMI برای گرفتن سریال هارددیسک استفاده کنید برای هاردهای SATA این روش جواب نمیده
System.Management هم دقیقا از WMI برای کوری گرفتن از دیوایسها استفاده میکنه.:متفکر:

Nima NT
پنج شنبه 02 تیر 1390, 23:27 عصر
نظور من این بود که اگه میخواین از WMI برای گرفتن سریال هارددیسک استفاده کنید برای هاردهای SATA این روش جواب نمیده
برای دریافت سریال واقعی هارد دیسک میتونید از کامپوننت GetDiskSerial استفاده کنید.

saeed hg
جمعه 03 تیر 1390, 23:31 عصر
سلامی دوباره. 2تا از دوستان در پیغام خصوصی خواسته بودند که لینک دانلود قفلی رو که گفته بودم رو قرار بدم، من هم اطاعت امر کردم.

توضیح بیشتر : این قفل رو دوست خوبم علی آقای نوری 2ترم پیش نوشته بودن که لطف کردن و در اختیار من قرار دادن، منتها یه کم بهمریخته بود و یه ذره مشکل داشت که درستش کردم.این قفل زیاد پیشرفته نیست .
این پروژه به زبان ویبی دات نت2008 هست.

امیدوارم که بدردتون بخوره.:بوس:

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 04 تیر 1390, 07:31 صبح
سلامی دوباره. 2تا از دوستان در پیغام خصوصی خواسته بودند که لینک دانلود قفلی رو که گفته بودم رو قرار بدم، من هم اطاعت امر کردم.

توضیح بیشتر : این قفل رو دوست خوبم علی آقای نوری 2ترم پیش نوشته بودن که لطف کردن و در اختیار من قرار دادن، منتها یه کم بهمریخته بود و یه ذره مشکل داشت که درستش کردم.این قفل زیاد پیشرفته نیست .
این پروژه به زبان ویبی دات نت2008 هست.

امیدوارم که بدردتون بخوره.:بوس:

دوست خوب يك نمونه برنامه بهمراه توضيحات ميداديد عالي مي شود

rahavardpe
شنبه 04 تیر 1390, 11:02 صبح
saeed hg جان!
اگه براتون امكان داره سورس قفل نرم افزاری با استفاده از مشخصات سخت افزاری سیستم رو بزارين. ممنون .

AlgorithmX
شنبه 04 تیر 1390, 11:51 صبح
آقایان اگر کسی می تونه یک برنامه ای بزاره که کد سخت افزاری چند قطعه (مادربرد؛ بایوس; رم ; ..) رو نشون بده!
اگر این کارو بکنه، شده میرم کاربر میسازم که ازش تشکر کنم!

اینم سورس به دست آوردن شماره سریال Cpu
ManagementClass mc = new ManagementClass("Win32_Processor");
ManagementObjectCollection moc = mc.GetInstances();
foreach (ManagementObject mo in moc)
foreach (PropertyData pd in mo.Properties)
{

if (pd.Name == "ProcessorId")
{

textBox1.Text = pd.Value.ToString();
}
}

mahziar
شنبه 04 تیر 1390, 17:28 عصر
خوب اینم یه سورس که چند وقت پیش من تو همین بخش قرار دادم و خیلی هم فهش خوردم دربارش.

این سورس میاد شماره سریال هارد و سی پی یو و ... ئرو درمیاره و با استفاده از یه الگوریتم ساده اونا رو به یه عدد 16 رقمی تبدیل میکنه .

اینم لینکش :

http://barnamenevis.org/showthread.php?179829-%D9%82%D9%81%D9%84-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D9%88%D8%B1%DA%98%D9%86-2&highlight=

راستی آقا یا خانم AlgorithmX (http://barnamenevis.member.php?145729-AlgorithmX) نظرت چیه یکی از ما دو نفر اواتارشو عوض کنه ؟!!!

میشه یه توافقی با هم بکنیم ؟ پیام خصوصی بهم بده .

Esmail Solhkhah
شنبه 04 تیر 1390, 21:04 عصر
دوست عزیز جناب Nima NT
اگه ممکنه کامپوننت GetDiskSerial رو که گفتید بزارید تا اگه از WMI استفاده نمیکنه
دعاتون کنیم:خجالت:

rahavardpe
یک شنبه 05 تیر 1390, 12:08 عصر
آيا کسی می تونه یک كدي بذاره که کد مادربرد و بایوس يك سيستم ديگه روي شبكه رو نشون بده!
كد هاي بالا مريوط به كلاينتي هست كه برنامه روي آن اجرا مي شه . من کد مادربرد و بایوس كلاينت هاي شبكه رو مي خوام .

Nima NT
یک شنبه 05 تیر 1390, 15:42 عصر
متاسفانه نمیتونم در اینجا قرار بدم چون احتمالا" کل تاپیک حذف یا قفل بشه ولی براتون پیام خصوصی میکنم.

AlgorithmX
یک شنبه 05 تیر 1390, 20:25 عصر
متاسفانه نمیتونم در اینجا قرار بدم چون احتمالا" کل تاپیک حذف یا قفل بشه ولی براتون پیام خصوصی میکنم.

چرا ؟..
مگه چیه ! ها!!!
اگه میشه برای منم بفرستش !

Nima NT
یک شنبه 05 تیر 1390, 22:40 عصر
چون نسخه کرک شده هستش و قرار دادن برنامه های کرک شده در سایت یا لینک دادن به سایتهای وارز طبق قوانین سایت ممنوع هستش.

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 06 تیر 1390, 05:25 صبح
اگر ممگن برای منم بفرسید