PDA

View Full Version : سوال: زمان برنامه ها ی C++

salarsf
چهارشنبه 01 تیر 1390, 14:42 عصر
من وقتی برنامه ای رو تو C++ میسازم وقتی اجراش میکنم فقط سریع cmd میاد و میره چطوری میتونم کاری کنم که صفحه cmd بیشتر باز باشه؟

.:saeed:.
چهارشنبه 01 تیر 1390, 15:13 عصر
اگه تو محیط ویژوال استودیو هستید 2008 البته زدن CTRL+F5 مشکل رو حل میکنه ولی اگه توی محیط های دیگه هستید میتونید از این ترفند استفاده کنید که انتهای برنامه تون یه دستور بذارین که منتظر گرفتن رشته ای از کاربر بمونه . مثلا فکر کنم تابع getch بود که منتظر گرفتن یه کاراکتر می موند . پس قبل از return کردن از این روش استفاده کنید تا برنامه منتظر کاراکتر بمونه و return نکنه.

mirzaqasem
چهارشنبه 01 تیر 1390, 22:39 عصر
سلام با تشکر از راه حل جالب آقا سعید

می تونیید از دستور getch() که در فایلconio.h قرار داره استفاده کنید.

برنامه هنگام رسیدن به این دستور منتظر می مونه که یک کلید رو بزنید تا ادامه پیدا کنه

developing
پنج شنبه 02 تیر 1390, 19:30 عصر
با سلام

همه مطالبتون درست بود اما

اگه توی کامپایلرهای غیر بورلندی برنامه بنویسیم نمی تونیم از ستور getch() که در فایلconio.h قرار داره استفاده کنیم (چون اساسا فایل conio مربوط به شرکت بورلنده) بلکه

باید از دستور system("pause") که در فایل stdlib قرار داره استفاده کنید که در واقع دستورات داس رو اجرا می کنه.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تابع system به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstdlib/system/

Mokhless
جمعه 03 تیر 1390, 10:29 صبح
cin.get(); خلاص !

Omid707
دوشنبه 06 تیر 1390, 20:54 عصر
من وقتی برنامه ای رو تو C++ میسازم وقتی اجراش میکنم فقط سریع cmd میاد و میره چطوری میتونم کاری کنم که صفحه cmd بیشتر باز باشه؟
سلام
بهتره از یک راه حل حرفه ای که سازندگان کامپایلر تدارک دیده اند استفاده کنید من این روش رو از کتاب دیتل یادگرفتم

باید یک نقطه شکست Breakpoint بسازید,علائمی که وقتی کامپایلر به آنجا رسید اجرای برنامه را موقتا متوقف میکند
شما در این حالت با قرار دادن اشاره گر ماوس روی هر متغییری میتوانید مقدار آنرا ببینید حتی اگر یک عدد تصادفی و رندوم در طی برنامه باشد

در ویژوال 2008 باید روی نوار تعیین حاشیه خاکستری سمت چپ جاییکه کد مینویسید روبروی همان خطی که مورد نظر شماست کلیک کنید یک دایره توپر قرمز ایجاد خواهد شد راههای دیگری هم برای افزودن نقطه شکست وجود دارد ولی این از همه ساده تر است ضمنا شما میتوانید به تعداد دلخواه Breakpoint بسازید یعنی چند بار و مثلا بعد از اجرای هر چند خط برنامه را موقتا متوقف میکنید