PDA

View Full Version : sql express تحت شبکه

djscsi
چهارشنبه 01 تیر 1390, 22:10 عصر
ایا با نصب کردن sql express روی سیستمهای داخل شبکه میشه نرم افزار تحت شبکه نوشت یا نسخه express این قابلیت رو نداره و حتما باید خود sql نصب بشه

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 01 تیر 1390, 22:27 عصر
بله میشه
تو Sql Server Configuration Manager
در قسمت Network configuration
TCP/IP رو فعال کنید
اگر هم خواستید از طریق یه منیجر در کلاینت بهش وصل بشین تو قسمت Services
Sql Server Browser رو فعال کنید:متفکر:

djscsi
جمعه 03 تیر 1390, 13:00 عصر
ممنون قبلا این کار ر کردم ولی جواب نداد
ببینید تو تنظیمات sql server manager من log on as روی network services گذاشتم ایا این کارنیاز هست؟ نیاز به تنظیمات دیگه هست؟
اگه بنا به ورژن تنظیمات فرق داره من الان دارم از ورژن 2008 sql express استفاده میکنم

djscsi
دوشنبه 06 تیر 1390, 22:30 عصر
کسی اینو تست نرکده؟ میشه لطفا کسی منو راهنمایی کنه؟
ممنون

Esmail Solhkhah
دوشنبه 06 تیر 1390, 23:51 عصر
دوست عزیز میتونید SQL-SERVER رو به mix-mode تنظیم کنید یعنی یه یوزر تعریف کنید و از تعیین حویت ویندوز استفاده نکنید
دوم در SQL-SEREVR MANAGER تنظیم کنید که به کانکشنهای ریموت پاسخ داده بشه
در این حالت میتونید Local System Account رو هم استفاده کنید.

djscsi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 09:54 صبح
ممنون از جوابت. دوست عزیز من اصلا روی سیستمم sql نصب نکردم و فقط با sql express ی که با خود visual studio نصب میشه کار میکنم .
پس شما می فرمایید که حتما باید خود sql نصب باشه و با فقط express نمیشه تحت شبکه برنامه نوشت درسته؟
بازم ممنون

Mohsen_Fotouhi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 12:08 عصر
سلام

تا اونجا که من می دونم Sqlserver نسخه های Express , WorkGroup, Developer,Standard و EnterPrise رو داره و اگر بخواهید تحت شبکه برنامه بنویسید حداقل باید از نسخه WorkGroup استفاده کنید و نسخه Express فقط برای کار Local DB خوبه موفق باشید

shahin60
پنج شنبه 09 تیر 1390, 18:27 عصر
سلام به دوستان عزیز من یه برنامه نوشته بودم حالا میخوان تحت شبکه ازش استفاده کنن
اینم کانکشن استرینگمه:

connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Basij.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"

ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم البته ازپایه بگید من اطلاعات کمی در این باره دارم
sql Express 2005 هست- وآیا مشکلی در آپدیت کردن ودرج همزمان پیش نمیاد؟
تو کانکشن استرینگ چه تغییری بدم؟
دوستان لطفا کامل بگن

shahin60
جمعه 10 تیر 1390, 09:58 صبح
چه تنظیماتی نیازه؟بلاخره متوجه نشدم sql express میشه توشبکه استفاده کرد یانه؟
من سه تا سیستم رو میخوام شبکه کنم ip سرورم 192.168.50.1 و دوتای دیگه که کلاینت هستند 2و3 هست
لطفا راهنمایی کنید ضروریه

ma.rad
شنبه 11 تیر 1390, 15:45 عصر
بله میشه-اینو نگا کن:
لینک (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms345149(v=sql.90).aspx)

mostafa_shoakry
شنبه 11 تیر 1390, 17:45 عصر
سلام
من خودم تا حالا تحت شبکه کار نکردم خیلی .
ولی یه کاری کنید نسخه ی Express خود اس کیو ال سرورو پیدا کنید و نصبش کنید ،سپس تنظیمات رو طبق این (http://barnamenevis.org/showthread.php?235821-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-Connection-String&highlight=) پست اعمال کنید ببینید کار می کنه یا نه.
ولی یه نکته چون express استفاده می کنید یه کوچولو تنظیماتش فرق می کنه که اونم اگه اشتباه نکنم و درس یادم باشه فقط باید پورت و نوع sql را باید epress بنویسید.
امید وارم کار کنه
موفق باشین

shahin60
شنبه 11 تیر 1390, 22:35 عصر
ولی یه کاری کنید نسخه ی Express خود اس کیو ال سرورو پیدا کنید و نصبش کنید
ولی یه نکته چون express استفاده می کنید یه کوچولو تنظیماتش فرق می کنه که اونم اگه اشتباه نکنم و درس یادم باشه فقط باید پورت و نوع sql را باید epress بنویسید.

نسخه ی Express خود اس کیو ال سرورو یعنی چی؟
شماره پورت باید چند یاشه؟1433 یا1334یا2301
من فقط sql exp 2005 نصب کردم تعریف کاربر نداره....

ma.rad
شنبه 11 تیر 1390, 23:32 عصر
سعی کنید به نسخه express ای که در داخل خود همان رایانه است وصل شوید تا بعد برسد به شبکه ...

مثلاً وارد SQL Server Configuration Manager شوید
- مطمئن شوید در بخش Services ها گزینه (SQL Server (SQLEXPRESS فعال و در حالت run قرار دارد.
(اگر همین یک شرط برقرار باشد باید در همان رایانه حداقل در خودش بتوانید به SQLEXPRESS خودش متصل شوید

کد:
Start->Programs->Microsoft SQL Server->Configuration Tools->SQL Server Configuration Manager->SQL Server Services->
{
SQL Server (SQLEXPRESS)->RightClick->Property->Service->Start Mode=Automatic

و احتمالاً
SQL Server Browser->RightClick->Property->Service->Start Mode=Automatic

SQL Server Network Configuration->Protocols for SQLEXPRESS->
{
TCP/IP,Named Pipes, Shared Memory->Enabled
}

و احتمالاً
SQL Native Client Configuration->Client Protocols
{
TCP/IP,Named Pipes, Shared Memory->Enabled
}
}
برای کارکرد تحت شبکه نسخه express نیاز به تنظیماتی در رایانه سرور دارد، که من کلاً از اول توضیحاتی میدهم
Start->Programs->Microsoft SQL Server 2005->Configuration->SQL Server Surface Area Configuration->SQL Server 2005 Surface Area Configuration
{
->SQLEXPRESS->Remote Connections->Using both TCP/IP and named pipes->Apply

->SQLEXPRESS->Stop->Start

->SQLEXPRESS->Start

->SQL Server Browser->StartupType->Automatic

->SQL Server Browser->Start
}
سپس برای فایروال هم دستورات زیر را پیگیری کنید:
فرامین زیر را دنبال کنید و مقدار Instance ID را ببینید، احتمالاً مقدارش MSSQL.1 است.
ولی امکان دارد با نصب نسخه های مختلف، مقدارش چیز دیگری باشد، پس:
کد:
Start->Programs->Microsoft SQL Server->Configuration->SQL Server Surface Area Configuration->SQL Server Configuration Manager->SQL Server Services->SQL Server (SQLEXPRESS)->RightClick->Property->Advanced->Instance ID
سپس
(به جای MSSQL.x نام مناسب را جایگزین کنید)
Start->Run->firewall.cpl->(Only Vista-Allow a program through Windows Firewall)->Exceptions
{
->Add program->Browse
{
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.x\MSSQL\Binn\sqlservr.exe
->Open
}

(این یکی را ترجیحاً هم در سرور و هم در کلاینت انجام دهید)
->Add Port
{
TCP:135->OK
TCP:1433->OK
UDP:1434->OK
}

->Add program->Browse
{
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\90\Shared\sqlbrowser.exe
->Open
}

->OK
}
(در صورتی که ضد ویروس خاصی هم دارید باید در آن هم اعلان کنید که مجوزهای فوق را بدهد)

- در نهایت باید نسخه EXPRESS را برای اعتبار سنجی روی mixedmode قرار دهید و حتماً یک user و pass هم برای دیتابیستان بسازید.
الف) با کمک SSMS:
وارد SQLEXPRESS\. شوید و سپس Root->RightClick->Properties->Security و مطمئن شوید که گزینه SQL Server and Windows Authentication mode فعال است و یکبار سرویس را ریست کنید

ب) دستی در رجیستری:
در run نام regedit.exe را تایپ و اینتر کنید
مسیر زیر را پیدا کرده
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft SQL Server\MSSQL.x\MSSQLServer
و LoginMode را 2 قرار دهید.
و یکبار سرویس را ریست کنید.
(به جای MSSQL.x نام مناسب را جایگزین کنید)

در نهایت از همچین رشته اتصالی استفاده کنید:
کد:
Data Source=servername\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Databasename;Persist Security Info=True;Connect Timeout=45;User ID=Username;Password=Password
در صورت ادامه مشکل میتوانید عدد پورتی خاص برای نسخه express وارد کنید (در تنظیمات SQL Server Configuration Manager->TCP/IP در رایانه سرور) و با این رشته اتصال استفاده کنید.
کد:
Data Source=tcp:192.168.1.1,2000;Initial Catalog=Databasename;Persist Security Info=True;Connect Timeout=45;User ID=Username;Password=Password
البته تاپیکهایی هم در این خصوص وجود دارند ولی مربوط به express نیستند.
در نهایت برای سرور خدماتی شبکه استفاده از نسخه express چندان خوب نیست.
انشا ا... مشکلتان حل شود.

nima178
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 12:31 عصر
آقا این پست بهترین پستی بود که من چه در سایتهای خارجی چه در سایتهایی ایرانی دیدم فقط دو جا رو باید کامل کرد
ازونجایی که اکثریت دوستان SQLEXPRESS رو استفاده می کنند که خود ویژال استدیو نصب می کنه پسورد Sa رو خودش اتومات می زنه و برای تغییرش باید اینکارا رو کرد
گام 1- سی دی SQL Server 2005 تهیه کنید(دو سی دی است) من با Enterprise نصب کردم برای کار ما فرقی نمی کنه چون ما فقط SQL Server Management Studio رو لازم داریم
همون گزینه WorkSHop اینا تیک بزنید نکست نکست بزنید وسطش سی دی دو رو می خواد بزارید کامل نصب شه
گام2- بعد برید SQL Server Management Studio اینو اجرا کنید پس از لوگین کردن با ComputerName\SQLEXPRESS که جای کامیپوتر نیم نام کامیپوتر خودتون رو قرار بدید و حالت Windows... باشه
برید در قسمت سمت چپ کرکره ها رو دونه دونه باز کنید تا برسید اینجا Sequrity بعد Logins بعد رو Sa کلیک راست کنید
Properties
بعد گزینه دوم یعنی SQL رو انتخاب کنید.
بعد حالا دوبار پسورد جدید Sa رو بنوسید
حالا تو همینجا که هستید منوی سمت راست روی Status در قسمت LOgin بزنیدد ENable
حالا اوکی اپلای و اینا کنید
(در حالا پیش فرض Sa غیر فعاله)
حالا روی ComputerName\SqlExpress کلیک راست کنید
برید سکیوریتی
و مطمئن شوید که گزینه SQL Server and Windows Authentication mode فعال است گزینه دوم رو انتخاب بعد اوکی
و یکبار سرویس را ریست کنید(روش کلیک کنید استپ بعد استارت یا ری استارت کنید)
حالا برید هرکار پست بالا گفت بکنید
یعنی واقعا عالی بود
کلی حال بردیدم

omidamiry
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 10:37 صبح
با سلام همرو انجام دادم نشد.

مگه sql ها فرق میکنه الان تو سایت دانشگاهم و از شبکش دارم استفاده میکنم نشد نتونستم یه هم وصل کنم tcp/ip شو هم فعال کردم ولی الباقیش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رفتم بنک رو اتچ کنم شبکه رو نشناخت و فقط هارد خود سیستمم
اگه دوستان ماهر لطف کنن از پله اول یه آموزش جامع بدن ممنون میشم
میدونیدکه sql بد قلقه و هر کسی از پسش بر نمیاد.
با تشکر