PDA

View Full Version : مشکل پرانتز در Fast Report و DBGRID

spicirmkh
یک شنبه 03 مهر 1384, 14:02 عصر
سلام

من توی Fast Repor و نمایش در Dbgrid نمایش پرانتز بسته مشکل دارم

مثلا توی تایپ می نویسیم

دانشگاه امام حسین (ع)

اما در Fast Report یا Dbgrid اینجوری نمایش می دهد

( دانشگاه امام حسین (ع

چه کنم

متشکرم

Naficy
دوشنبه 04 مهر 1384, 18:40 عصر
مشکل شما ظاهرا در این است که راست به چپ بودن را تنظیم نکرده اید. برای dbgrid و امثال آن خصوصیت BidiMode را روی bdRightToLeft قرار دهید. (یا حتی برای فرم همین خصوصیت را تغییر دهید تا کل فرم فارسی شود)
در مورد FastReport هم اگه اشتباه نکنم یه خاصیت RightToLeft داره که باید Trueش کنین. (البته منظورم اینه که reportتون رو باز کنین و اون شی ای رو که متن رو داخلش می نویسین انتخاب کنین، بعد از توی پنجره ی Object Inspector که توی FastReport وجود داره این خصوصیت رو تغییر بدین)

spicirmkh
سه شنبه 05 مهر 1384, 16:06 عصر
مشکل شما ظاهرا در این است که راست به چپ بودن را تنظیم نکرده اید. برای dbgrid و امثال آن خصوصیت BidiMode را روی bdRightToLeft قرار دهید. (یا حتی برای فرم همین خصوصیت را تغییر دهید تا کل فرم فارسی شود)
در مورد FastReport هم اگه اشتباه نکنم یه خاصیت RightToLeft داره که باید Trueش کنین. (البته منظورم اینه که reportتون رو باز کنین و اون شی ای رو که متن رو داخلش می نویسین انتخاب کنین، بعد از توی پنجره ی Object Inspector که توی FastReport وجود داره این خصوصیت رو تغییر بدین)

سلام

من هم بانک هم فیلد هم Dbgrid و هر جا که به نظر می رسد bidmode را از راست به چپ کردم
توی فیلد مشکلی نیست اما در Dbgrid و Fast report مشکل پرانتز آخر می آورد آول

با تشکر

Naficy
سه شنبه 05 مهر 1384, 19:45 عصر
در مورد dbgrid، هر ستون یک خاصیت bidiMode جدا داره. اون رو هم امتحان کردین؟
در مورد FastReport هم متوجه نشدم که خصوصیت RightToLeft پیدا شد یا نه.
نباید جیز دیگری غیر از bidiMode مشکل شما باشه. (بعیده چیز دیگه ای چنین مشکلی رو پیش بیاره)