PDA

View Full Version : ترو خدا یکی کمکم کنه

ali_behshahr
جمعه 03 تیر 1390, 00:54 صبح
سلام
من یه برنامه برای یه مهد کودک نوشتم و بانکم sql server هستش حالا می خوام از کریستال ریپورت استفاده کنم
وقتی که می خوام یه دیتاست ایجاد کنم ازم کانکشن می خواد خوب . وقتی دیتابیسم رو اضافه می کنم sql server نمی زاره اضافش کنم یا موقعی که دی اتچ می کنم دیتابیس رو بعد دیتاست درست می کنم دیگه اتچ نمیشه
تورو خدا کمکم کنید چیکار باید بکنم که داه ها رو از sql server بخونم و توی کریستال ریپورتم اضافش کنم

ali_behshahr
جمعه 03 تیر 1390, 12:51 عصر
کسی نیست یه راهنمایی به ما بکنه خیلی نیاز دارم

ma.rad
جمعه 03 تیر 1390, 12:54 عصر
بالاخره شما با کریستال رپورت مشکل دارید یا دیتابیس تون؟
بهتره کد خطا رو بزارید تا بشه راهنمایی کرد

ali_behshahr
جمعه 03 تیر 1390, 14:09 عصر
من هیچ مشکلی با دیتابیسم ندارم

شما فرض کن توی پروژت داری از sql server استفاده می کنی چجوری یک دیتاست درست می کنی و توی کریستال ریپورت نمایش می دی؟

sobhan1990
جمعه 03 تیر 1390, 14:42 عصر
برنامتو بزار اینجا تا بررسیش کنیم.

ma.rad
جمعه 03 تیر 1390, 14:43 عصر
از NewItem یه DataSet ایجاد کن به هر اسمی که میخوای (همونطور که یه فرم جدید ایجاد می کنی) بعد تو قسمت انتخاب کانکشن، دیتابیستو انتخاب کن
و بعد هم یه دیتاتیبل داخل دیتا ست ایجاد کن و دستوراتsql بهش بده.
زمان ایجاد کرستال رپورت دیتاست ودیتاتیبل مورد نظر بهش معرفی کن...

ali_behshahr
جمعه 03 تیر 1390, 16:03 عصر
آخه وقتی دیتابیس به sql server وصل که نمی زاره دیتابیس رو انتخاب کنم می گه دیتابس توسط یکی دیگه است و نمی زاره

ma.rad
جمعه 03 تیر 1390, 16:22 عصر
میشه کدخطا بزاری

ali_behshahr
جمعه 03 تیر 1390, 17:19 عصر
this file is in use
enter a new name or close the file thats open in another program
باید چی کار کرد

ali_behshahr
جمعه 03 تیر 1390, 19:54 عصر
کسی نمی تونه به ما یه کمکی بکنه حدافل یه برنامه نونه بذارید

mmd2009
جمعه 03 تیر 1390, 20:00 عصر
با سلام

ببین دوست عزیز شما یک دیتاست به برنامت اضافه کن و Column هاشو دقیقا عین چیزی بذار که تو بانک هست بعدش برو کریستال ریپورتت رو اضافه کن و اکسپورت کن این دیتاست رو به برنامت و فیلداشو بذار تو ریپورت و سپس یک دستور Select بنویس و داده ها رو با DataAdapter بذار تو یک دیتاتیبل و سپس منتقلشون کن به کریستال ریپورت و کریستال ریپورت رو بذار تو کریستال ریپورت وویور و بعدش برنامتو اجرا کن و داده های بانکت رو ببین و اصلا نیازی هم نیست بانکت رو ادد بکنی به برنامه

موفق باشی

javad_r_85
جمعه 03 تیر 1390, 22:49 عصر
یه بار دیگه دیتا بیس رو دی اتچ کن بعد سرویس اسکیو ال را از طریق task manager متوقف کن سپس اونا راه اندازی کن و دوباره اتچ کن این خطا واسه اینه که این دیتا بیس موجوده هنوز یا نام ان تکراری هست و یا شما می تونید مسیر دیتا بیس را تغییر داده یا نام آن را عوض کنید