PDA

View Full Version : فیلد OLE

maryammb66
شنبه 04 تیر 1390, 15:33 عصر
باسلام
دوستان من یه فیلد از نوع ole دارم که می خوام تو برنامه دلفی یه متغیر براش درست کنم و محتویات فیلدوداخلش بریزم.از چه وعی تعریف کنم و چطوری محتویاتو توش بریزم؟

vcldeveloper
یک شنبه 05 تیر 1390, 03:07 صبح
محتویات او فیلد چی هست؟ یک شی OLE؟ یا فقط یکسری داده باینری؟ میخواید در برنامه چیکارش کنید؟ فقط در یک متغیر ذخیره بشه؟ یا اینکه میخواید روش پردازش خاصی انجام بدید یا نمایشش بدید؟

یک فیلد OLE در Access در یک فیلد از نوع TBlobField در دلفی ذخیره میشه، و می تونید به راحتی با استفاده از متد SaveToStream اون رو در یک شی در برنامه تون بریزید، و روی آن کارهای مختلفی انجام بدید.

maryammb66
یک شنبه 05 تیر 1390, 09:13 صبح
می خوایم مقدار این فیلد رو بریزم تو یه رکورد دیگه.از این روش اسفاده کردم امام خطا میده.میشه کدشو برام بنویسید.ممنونم میشم

maryammb66
یک شنبه 05 تیر 1390, 15:38 عصر
لطفا جواب بدین.اگه امکان داره کد کامل توضیح بدین.برای فردا صبح لازم دارم.
ممنونم

pezhvakco
یک شنبه 05 تیر 1390, 18:39 عصر
سلام :

می خوایم مقدار این فیلد رو بریزم تو یه رکورد دیگه.از این روش اسفاده کردم امام خطا میده.میشه کدشو برام بنویسید.ممنونم میشم
چه روشی ؟

لطفا جواب بدین.اگه امکان داره کد کامل توضیح بدین.برای فردا صبح لازم دارم.
ممنونم
اگه میشه شما بیش تر توضیح بدین .
این جا برای انجام پروژه ها نیست ، فقط راهنمایی .

اگه خواسته شما بروز کردن یک ستون از یک ردیف جدول براساس یک ستون از ردیف دیگه است :
UPDATE Table1
SET Col1 =
(SELECT Col1
FROM Table1
WHERE ID = 25)
WHERE (ID = 29)

و اگه می خوایین یک ردیف تازه بسازین که داده ستون اون برار داده ستون دیگه از یک ردیف موجود است :
INSERT INTO Table1
(Col1)
(SELECT Col1
FROM Table1
WHERE ID = 25)

maryammb66
دوشنبه 06 تیر 1390, 14:44 عصر
سوالم که روشنه !
می خوام یه متغیر تغیر کنم و مقدار فیلد از نوع ole رو دارخلش بریزم.بعد ازش استفاده کنم.
آقای کشاورز ی دونم از نوع Tblobfildباید تعریف بشه .اما با متغیر معمولی فرق داره.نحوه تعریف و استفاشو می خوام بدونم
vcldeveloper
دوشنبه 03 مرداد 1390, 13:17 عصر
آقای کشاورز ی دونم از نوع Tblobfildباید تعریف بشه .اما با متغیر معمولی فرق داره.نحوه تعریف و استفاشو می خوام بدونم

TBlobField(MyDataset.FieldByName('MyFieldName')).S aveToStream(MyStream);