PDA

View Full Version : کد نویسی در اوبونتو و اجرا کردن پی اچ پی

arashmanteghi
شنبه 04 تیر 1390, 19:59 عصر
سلام و دستم به دامنتون. من یه مدت هست که کوچ کردم به لینوکس. میخوام پی اچ پی کد بزنم اما آپاچی و mysql و php ندارم. البته با xampp میتونم localhost داشته باشم اما نمیتونم تی پوشه ای که index.php توشه چیزی ایجاد کنم.چون توی درایوی هست که لینوکس نصب شده خلاصه بلد نیستم. نمیدونم چطور توی لینوکس appache و php و mysql رو دستی نصب کنم. تورو خدا کمک کنید.
یه مشل دیگه هم دارم که درباره editor مناسب هست. اونو بعدا مطرح میکنم.

eshpilen
شنبه 04 تیر 1390, 21:16 عصر
این مشکل رو در technotux.org مطرح کنید.

MSN_Issue
شنبه 04 تیر 1390, 21:40 عصر
توی لینوکس با نصب lamp میتونید به راحتی از PHP و آپاچی و ... استفاده کنید ...
از ایدیتورهای خوب لینوکس هم میشه به
netbeans
eclipse
bluefish !
...
اشاره کرد .
موفق باشید

Open-Source
شنبه 04 تیر 1390, 23:14 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?252917-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-PHP-%D9%88-%D9%86%D8%B5%D8%A8-Xampp-%D8%AF%D8%B1-ubuntu&highlight=

http://barnamenevis.org/showthread.php?248379-%D9%86%D8%B5%D8%A8-NetBeans-IDE-JDK-%D8%AF%D8%B1-Ubuntu&highlight=

arashmanteghi
یک شنبه 05 تیر 1390, 00:38 صبح
از راهنمایی شما ممنونم، میدونم . من اینا رو نصب کردم و حتی phpinfo.php رو مثلا میتونم تو مرورگر ببینم. اما اگر بخوام پروژه هایی که با netbeans انجام میدم رو توی پوشه xampp قرار بدم نمیتونم. در واقع در جایی که نصب شده اجازه ساخت هیچ فایل و فولدری رو ندارم. نمیدونم اینو چی کار کنم، اما ممنون، بیشتر گوگل میکنم

eshpilen
یک شنبه 05 تیر 1390, 09:53 صبح
قربونت شما چقدر سابقه کار با لینوکس رو داری و آیا با ساختار و طرز کارش آشنا هستی؟
چون اینطور که میگی شاید نمیدونی که در لینوکس شما معمولا یک کاربر محدود شده هستید و پرمیشن های فایلها و فولدرها و برنامه ها اجازه نمیدن که شما هرجایی هرکاری بکنید. درمواقعی که نیاز دارید اون کارها رو انجام بدید یا برنامه ها و فرمانهای خاص رو اجرا کنید نیاز دارید تا پسورد ادمین (root) رو وارد کنید یا مثلا در خط فرمان از sudo استفاده کنید یا کلا با root وارد بشید.
البته در بعضی موارد هم ممکنه لازم یا بهتر باشه پرمیشن های فایلها و فولدرها یا Owner اونا رو عوض کنید.
کلا کار کردن با لینوکس بخاطر این مسائل پیچیده تر از ویندوز هست و نیاز داره فنی باشید و بدونید ساختارش چطوریه.
البته اگر از ابتدا با root وارد سیستم بشید بیشتر این مشکلات براتون پیش نمیاد.

arashmanteghi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 21:30 عصر
اتفاقا تازه کار هستم و یه جایی یه دوستی یه خط فرمان داد که تو ترمینال انجام دادم و اجازه ساخت فایل رو بهم داد. اما هروقت که بخوام باید اون دستور رو تو ترمینال اجرا کنم. چطور میتونم با روت وارد شم همیشه؟ مشکلی پیش نمیاد اون وقت؟

MSN_Issue
جمعه 10 تیر 1390, 00:07 صبح
فکر کنم باید از دستور sudo یا sodu استفاده کنید !!!!
برای اینکه یه اکسپلورر با دسترسی روت هم داشته باشید فکر کنم باید از دستور sudo nautilous استفاده کنید (ممکنه کلماتی که نوشتم غلط املایی داشته باشه ! در این صورت از راهنمایی های گوگلی استفاده کنید !)
موفق باشید