PDA

View Full Version : سوال: مشكل در Form و SubForm

navardi
یک شنبه 05 تیر 1390, 17:00 عصر
دوستان سلام
من يك Form و SubFormتشكيل دادم در Access كه مدتي است در حال كار هست كه البته Databasae آن را Sql گرفتم
اخيرا براي ورود اطلاعات از طريق اين فرم اطلاعات فرم كه پر مي كنم وقتي Enter ميزنم تا اطلاعات SubForm مربوطه اش را پر كنم حتما بايستي يك ركورد به عقب يا جلو بروم و دوباره به همان سند در فرم مربوطه برگردم تا بتوانم SubForm را پر كنم يعني بلافاصله با زدن Enter به SubForm نميرود- آيا كسي با اين مشكل برخورد كرده است ؟ و آيا راه حل اين مشكل را كسي ميداند؟ ممنونم

bemilove
یک شنبه 05 تیر 1390, 17:26 عصر
دوستان سلام
من يك Form و SubFormتشكيل دادم در Access كه مدتي است در حال كار هست كه البته Databasae آن را Sql گرفتم
اخيرا براي ورود اطلاعات از طريق اين فرم اطلاعات فرم كه پر مي كنم وقتي Enter ميزنم تا اطلاعات SubForm مربوطه اش را پر كنم حتما بايستي يك ركورد به عقب يا جلو بروم و دوباره به همان سند در فرم مربوطه برگردم تا بتوانم SubForm را پر كنم يعني بلافاصله با زدن Enter به SubForm نميرود- آيا كسي با اين مشكل برخورد كرده است ؟ و آيا راه حل اين مشكل را كسي ميداند؟ ممنونم

احتمالا tab index ---ساب فرم شما بزرگتر از tab index دکمه رکورد جدید باشه...شما به آخرین تکست باکس یا کمبوباکس (فرم) که اطلاعات را در آن وارد می نمایید مراجعه نمایید ببینید که tan index آن چند است..حالا بیایید و tab index کل ساب فرم را یکی بزرگتر از آن قرار دهید..مثلا اگر tab indexآخرین جایگاه ورود اطلاعات در فرم 5 است .شما باید tab index ساب فرم را 6 بگذارید.{{{روش رفتن به تب ایندکس مورد خاص--- properties >orther>tab index}}}

navardi
دوشنبه 06 تیر 1390, 08:50 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان خصوصا جناب bemilove كه در جواب دادن بذل محبت نمودند
جناب bemilove من نگاه كردم Tabindex ساب فرم يكي بيشتر بود راه ديگه اي هست؟

bemilove
دوشنبه 06 تیر 1390, 18:21 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان خصوصا جناب bemilove كه در جواب دادن بذل محبت نمودند
جناب bemilove من نگاه كردم Tabindex ساب فرم يكي بيشتر بود راه ديگه اي هست؟

من چنین مشکلی داشتم به روش بالا حل کردم...اگر یک عکس از برنامه یا نمونه بزاری باید ببینم چه کار می شه کرد.

navardi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 08:02 صبح
ممنون از لطف شما
عكسي از فرم ورود ميگذارم چون برنامه تحت Sql هست نتونستم بفرستمC:\Documents and Settings\stat\My Documents\My Pictures\1.jpg

navardi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 08:05 صبح
C:\Documents and Settings\stat\My Documents\My Pictures\1.jpg

navardi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 08:05 صبح
ببخشيد چگونه بايستي عكس ارسال كرد؟

bemilove
پنج شنبه 09 تیر 1390, 21:39 عصر
ببخشيد چگونه بايستي عكس ارسال كرد؟

اول برنامه را باز مي كنيد.روي دكمه print screen كي بورد كليك مي كنيد.بعد برنامه paint را باز مي كنيد و آن را در آنجا past مي كنيد..حالا با فرمت bmp ذخيره كنيد...بعد اين فايل را زيپ كرده و ضميمه نوشته هايت مي كنيد.:لبخندساده: