PDA

View Full Version : مبتدی: ایجاد و استفاده از کد کتاب و isbn برای درج حذف و ویرایش اطلاعات کتاب

mohammadian7
یک شنبه 05 تیر 1390, 18:50 عصر
سلام
من یه فرم به شکل روبرو دارم که برای save و edit و delete اطلاعات یک کتاب از همین فرم استفاده میشه
حال من میخوام وفتی isbn (شماره 13 رقمی) رو وارد کردم اگر کتابی با این isbn وجود نداشت کدی 15 کارکتری با فرمت (isbn_i) ایجاد بشه که کد هر کتاب باشه به صورت isbn_1.
اگر کتابهایی با این isbn وجود داشتند قسمت کد کتاب همه کد کتابهای isbn مورد نظر رو نشون بده.
حال چه جوری این کد رو ایجاد کنم.
71622

mohammadian7
سه شنبه 07 تیر 1390, 15:41 عصر
کسی راه حلی نداره
دوستان لطفا کمک کنید.
روش کار فرم بالا به این صورت است که اولین قسمتی که پر میشود شابک قسمت خاکستری رنگ است.
اگر چنین شابک ای در db وجود داشته باشه cbo کد کتاب تمامی کدکتابها مرتبط با شابک رو نشون میده. اگرم شابک در db موجود نباشه کد کتاب میشهisbn_i که i برابر 1 میشه وبرای کتابهای بعدی یک واحد به i اضافه میشه

Hajivandian
سه شنبه 07 تیر 1390, 17:39 عصر
سلام، یه کلاس برات ضمیمه کردم که می تونی ازش برای اعتبارسنجی شابک وارد شده استفاده کنی.
نکته : از تابع IsValidISBN توی کلاسی که برات ضمیمه کردم استفاده کن.

http://www.4shared.com/file/8RbDUMJH/ISBN.html

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 07 تیر 1390, 18:12 عصر
در صورتی که کد کتابها همیشه 15 رقمی باشه (مقدار i همیشه تک رقمی باشه و هیچ وقت بیشتر از 9 نشه) با دستوری مثل دستور زیر میتونید مقدار i های موجود در بانک به ازا یک isbn رو بدست بیارید. برای بعدی هم کافیه به آخرین مقدار یک واحد اضافه کنید (این کار رو میشه در سمت برنامه انجام داد)
Select Right(BookCode, 1) as i From TableName Where Left(BookCode, 13) = @YourISBN