PDA

View Full Version : subdatasheet در نمای form

Silverboy
دوشنبه 04 مهر 1384, 10:39 صبح
سلام دوستان میخواستم بدونم که چه جور میشه یک subdatasheet در نمای فرم درست کرد ؟ آخه هر چی properti تنظیم میکنم هیچ اتفاقی نمیفته !!!

سنبله کار
دوشنبه 04 مهر 1384, 11:24 صبح
یعنی اینجا هم جواب نمی ده ؟
properties>format>default view>datasheet

mohammadgij
دوشنبه 04 مهر 1384, 14:34 عصر
سنبله کار درست میگه حتما جواب میده

Silverboy
سه شنبه 05 مهر 1384, 16:51 عصر
منظور من subdatasheet هست نه خود datasheet فرص کنید یه جدول با جدول دیگه ای رابطه ای باشه حالا datasheet اون جدوله هم توی همین datasheet به صوزت sub بازشه ( البته تو نمای فرم)

حتما تو جدول هایی که رابطه ای کردید دیدید که یه علامت + کنار فیلد قرار میگیره که وقتی روش کلیک میکنی datasheet دوم expand میشه حال من همین کار رو میخوام تو نای فرم انجام بدم

سنبله کار
چهارشنبه 06 مهر 1384, 07:56 صبح
من در خیلی از برنامه هام 4 یا 5 تا فرم رو توی هم به صورت datasheet کار کردم خیلی هم خوب کار کرده .
برای انجام این کار در نمای Continuous Forms فکر می کنم باید ماژول نویسی کنید به گونه ای که با زدن + subform به صورت visable در بیاد و با زدن - disable بشه . باید کمی هم مشکل باشه .

maleki
چهارشنبه 06 مهر 1384, 08:39 صبح
اول فرم اصلی خودت رو باز کن بعد از ToolBoxگزینه ابزارSubformرو انتخاب کن و بعدش مشخص کن که record source اون چی باشه همین.

mohammadgij
چهارشنبه 06 مهر 1384, 16:35 عصر
سنبله کار درست میگه. من تا حالا ندیدم که بشه یه همچین چیزی رو تو فرم ساخت راهش همونه که سنبله کار گفت

Silverboy
چهارشنبه 06 مهر 1384, 18:01 عصر
دیشب خودم پیداش کردم ولی ظاهرا آقای maleki هم اشاره کردند باید اول به صورت معمولی subform بسازی و بعد نمای فرم اصلی رو به datasheet تغییر بدی انوقت اون subform میشه subdatasheet نیازی به module نویسی هم نیست
در هرصورت از همه دوستان ممنونم

سنبله کار
شنبه 09 مهر 1384, 10:19 صبح
چه سوالی !!!!!!!
چه جوابی !!!!!!!