PDA

View Full Version : سوال: چاپ اطلاعات گزارش

setare1122
دوشنبه 06 تیر 1390, 07:33 صبح
سلام دوستان
چند سوال درباره گزارشگیری برام پیش اومده که اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
برنامه ایجاد شده با sql طراحی شده در زمان گزارش گیری از پایگاه داده اطلاعات به راحتی داخل گرید ویو نمایش داده می شود حالا در ادامه کاری که قرار است انجام شود اینکه زمانی که کاربر درخواست پرینت اطلاعات را کرد اطلاعات چاپ شود از طرفی چون اطلاعات داخل گرید ویو به یک شکل نیست درواقع درخواست های گزارشگیری کاربر متفاوت است پس خروجی نیز متفاوت است .
تا جایی که من می دونم باید از کریستال ریپورت استفاده کنم اما به چه شکل نمی دونم
ایا باید برای هر نوع گزارش یک قالب در نظر بگیرم ؟چطور؟
سوال دیگر درباره نحوه ساخت setup از طریق خود ویژال است به چه شکل این کار انجام می شود؟

mohammad_2039
دوشنبه 06 تیر 1390, 07:59 صبح
با سلام
دوست عزیز من متوجه این قسمت نشدم

از طرفی چون اطلاعات داخل گرید ویو به یک شکل نیست درواقع درخواست های گزارشگیری کاربر متفاوت است پس خروجی نیز متفاوت است .

به هر حال شما دو راه داری 1- از دیتا گرید گزارش بگیری یعنی دیتا گرید رو چاپ کنی ، کاربر هر کوئری بزنه به هر حال نتیجه درخواستش رو در گرید میبینه و شما با یه دکمه اونو براش چاپ میکنی، نمونه کدش تو سایت هست Print GridView رو سرچ کن پیدا میکنی.
2- استفاده از کریستال یا نرم افزار های گزارش ساز دیگه مثل استیمول سافت، اکتیو ریپورت و ... هستش، که خوب دستت خیلی باز تره و میتونی اونجور که میخوای گزارشت رو طراحی کنی(که البته باید کار با اونها رو هم یاد بگیری)، نتایج کوئری رو تو یه دیتا ست یا دیتا تیبل میریزی و اون رو پاس میدی به کریستال(این ساده ترین کاره). این مورد هم مثال های زیادی تو سایت داره. نحوه ساخت گزارش با V.S هم در بخش مربوط به خودش (Setup و Deployment (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?145-Setup-و-Deployment) )به تفصیل بحث شده.
موفق باشید

setare1122
پنج شنبه 09 تیر 1390, 11:03 صبح
دوست عزیز ممنونم ازراهنمایی که کردید استفاده کردم ولی کد یه مشکل کوچولو داره یا من درست استفاده نکردم
طول گرید ویو برنامه من زیاد ، ولی امکان اینکه در 2 صفحه نهایتا چاپ شود هست .ولی نمیدونم چرا زمان اجرای پرینت طولانی هست و فقط صفحه اول درست چاپ میشه و اطلاعات در صفحه دوم تکرار شده و این فیلد های این صفحه که بایدادامه فیلدهای صفحه اول باشداینطور نیست و از طرفی تعداد برگه های چاپی زیاد می شود
علت چیه دوستان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟

juza66
پنج شنبه 09 تیر 1390, 11:59 صبح
سلام دوست عزیز

اولا سعی کن برگه پرینت رو LandScape بذاری (حالت افقی)
دوما سعی کن اطلاعاتی که نیاز نیست به چاپ را برداری (مثل ردیف و ...)
ثالثا از کریستال ریپورت استفاده کن که عرض و طول رو خودت مشخص کنی (امکان مشاهده قبل از چاپ رو هم داره!!)

%موفق باشی%

setare1122
شنبه 11 تیر 1390, 08:44 صبح
دوست عزیز تشکر از شما
استفاده از کریستال ریپورت به چه شکل است؟چطور میتونم طول وعرض رو خودم مشخص کنم در حین طراحی یا در هنگام چاپ؟
اما سوال دیگه اینکه نتیجه ای که در هر گزارش گیری در گرید ویو نمایش داده میشه متفاوت است(بنا به درخواست کاربر ( گزارش براساس تاریخ ، نوع فیلد خاص و..)) چطور در کریستال ریپورت این تفاوت را اعمال کنم؟