PDA

View Full Version : خواهش میکنم کمک کنید..وگرنه 9 ترمه میشم compare

s0r05h
دوشنبه 06 تیر 1390, 14:19 عصر
سلام
کسی میتونه اینو بهم بگه؟
من 13ام امتحانام تموم میشه .. آخرین محلتشم 13 ام تیر ه.. خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمک کنه
راستی
باید با8086 emu نوشته بشه

برنامه دو عدد با علامت رو از کاربر میگیره که دسیمال باشن( مثلا بین -9999 تا 9999) و پیغامی نشون میده.. که کدو بزگتره یا دو عدد مساویند

مثلا

sample1:

Enter the first number: 883

Enter the second number: 932

883 is less than 932

Sample 2:

Enter the first number: -883

Enter the second number: -932

-883 is greater than -932

Sample 3:

Enter the first number: 8743

Enter the second number: 8743

8743 is equal to 8743

xman_1365_x
دوشنبه 06 تیر 1390, 20:23 عصر
برنامه كه سادست عنوانشو ويرايش كنيد و همينطور فارسي بنويسيد تا حذف نشده!
اين برنامه رو ميشه با دو راه نوشت بدون تبديل به باينري و يا تبديل به باينري در راه اول مقايسه دو رشته كاراكتري هست راه دوم مقايسه دو عدد با علامت
چون شايد بعدا بخواين با اعداد كار هاي ديگه مثل محاسبات انجام بدين بهتره كه تبدليش كنيد به عدد
پس روش دوم ميشه به اينصورت
1-دو تا رشته دريافت كنيد و در با فر بريزيد
2-هر دو رشته تبديل به عدد بشه(اسكي به باينري) اگر كاراكتر اول "-" بود بعد از تبديل مكمل2 بشه
3-با دستور هاي پرش شرطي(علامتدار) بررسي كنيد ، اگر A=B نمايش بده مساوي هستند در غير اينصورت اگر A>B نمايش بده A بزرگتر هست و در غير اينصورتم A<B و چاپ كنيد همين
موفق باشي

esh_computer110
سه شنبه 07 تیر 1390, 22:35 عصر
با سلام من یه کم واضح تر براتون توضیح میدم
1 باید 2 تا ترایه تعریف کنید
بعد اون رو بخونید بعد تبدیل کنید به عدد (برای هر دو عدد).
حال فقط باید مقایسه کنید به صورت مختصر کدش رو می نویسم
Define Array:

StrNumber1 Db 5 Dup (?)
strnumber2 db 5 Dup (?)

ReaD Str:
....
sub strnumber1[si],48

Imul ten

add ax,number
...

cmp ax , cx

ابتدا شما باید 2 ارایه 5 خانه ای تعریف کنید که خانه اول آن علامت عدد است و مقایسه منید که اگر عدد بود که هیچ اما اگر یکی منفی و دیگری مثبت است پس سریعا بگویید اولی مه منفی است کوچکتر در غیر این صورت اعداد را که در ارایه ذخیره شده اند به عدد تبدیل کنید یعنی اول منهای 48 (برای تبدیل کد اسکی به معادل رقم وحرف آن) کنید و بعد هر مرحله آن را در 10 ضرب و با عدد بعدی جمع و سپس در 10 ضرب تا انتها این کار را برای هر دو عدد انجام دهید
حال باید هر 2 عدد را باهم مقایسه کنید که با دستور cmp میتوانید این کار را انجام دهید
اگر خواستید بگید تا برنامه رو برایتان بگذارم
تشکر یادتون نره