PDA

View Full Version : ارتباط از طریق شبکه با کد C تحت DOS

حامی2
دوشنبه 04 مهر 1384, 17:05 عصر
سلام به دوستان

من می خواهم در c تحت Dos از طریق پورت شبکه یا TCP/IP بین 2 کامپیوتر دیتا منتقل کنم به صورت real time آیا شما تجربه ای در این مورد دارید ولی فقط تحت DOS

متشکرم

seyedof
چهارشنبه 06 مهر 1384, 18:34 عصر
سلام
اول باید اوون دو تا فایل اجرایی رو اجرا کنی تا stack پروتکل tcp روی کامپیوترت راه اندازی بشه. بعدش یه سری توابع داره که میتونی باهاش توی داس tcp کار کنی ولی گفته باشم خیلی مزخرفه. پایداریش مناسبه نیست و خیلی از گزینه ها و قابلیتهای berkleysocket رو پشتیبانی نمیکنه. تحت بار یا خطا هم زود کامپیوتر crash میکنه. توصیه میکنم توی داس از پروتکل ipx/spx استفاده کنید یا اینکه برنامه تون رو تحت ویندوز پیاده سازی کنید مگر اینکه واقعا دلیل خاصی داشته باشه.
کار صنعتیه؟
ممنون علی

حامی2
پنج شنبه 07 مهر 1384, 13:11 عصر
سلام

خیلی ممنون از راهنمایی شما
بله کار صنعتیه یعنی ارتباط یک کامپیوتر صنعتی در یه رباط با کامپیوتر مانیتورینگ و فرمان باید DOSباشه به علت زود بوت شدنش زمان خیلی مهمه
خوب حالا چه جوری میشه از ipxاستفاده کرد بعد از نصب کارت شبکه در dos باید از چه فایل header هایی استفاده کنم
باز هم ممنون از راهنمایی شما من بهترین گزینه و پایدارترین اما تحت DOS و با کد ++‍C

با تشکر محسن‍

seyedof
شنبه 16 مهر 1384, 10:06 صبح
آقا باعث شدی مجبور بشم سورسهای قدیمی رو بگردم. از این چیزا دیگه گیر نمیاد مال بر و بچز قدیمی کار است. یه سورس خوب براتون گیر آوردم فکر کنم کارت رو راه بندازه. توی داس به نظر من باید برای پایداری از IPX/SPX ناول استفاده کنی نه TCP/IP.
ممنون علی

حامی2
جمعه 22 مهر 1384, 22:23 عصر
سلام

اقا خیلی ممنون اما من این کد را از اینترنت گرفته بودم ولی اشکالات متعددی در کامپایل داره هر چند مثال های exe ان کار می کنه اما ارسال packet و دریافت آن کار نمی کنه ولی باید بگم که من کارت شبکه را در داس فعال می کنم و IPXODI را هم Load میکنم پیشنهاد دیگری ندارید ؟

خیلی ممنون

با تشکر

seyedof
شنبه 23 مهر 1384, 00:19 صبح
سلام
فکر کنم بشه مشکلات کامپایلش رو برطرف کرد چون کار میکنه. بهتره یه مقدار باهاش سر و کله بزنید.
ممنون علی