PDA

View Full Version : نحوه پیاده سازی سیستم سطح دسترسی

ramin90
چهارشنبه 08 تیر 1390, 08:41 صبح
میخوام بدونم چطور باید برای افراد مختلف استفاده کننده از یه نرم افزار سطح دسترسی تعریف کنم؟ مثلا پنل خاصی در ابتدا باید تعریف کنم و... یا ...؟

ma.rad
چهارشنبه 08 تیر 1390, 13:55 عصر
سادترین راه این که یه فیلد بزاری به نام سطح دسترسی که مثلا اعداد 1تا3 داخلش قرار بگیره
1 یعنی مدیر 2یعنی کاربر ویژه 3 یعنی کاربر عادی(البته اینا مثاله)
اگر به کاربری سطح دسترسی 1 دادیم به همه چیز دسترسی داشته باشه
اگر به کاربری سطح دسترسی 3 دادیم دسترسی به ویرایش ها یا تعریف کاربر یاتنظیمات و... نداشته باشه وغیرفعال بشن وبه همین صورت برای سطوح دیگه

ramin90
دوشنبه 13 تیر 1390, 07:24 صبح
یعنی مثلا اگر کاربر 1 به یه سری کنترل های صفحه نخواست دسترسی داشته باشه visible رو براش false کنیم؟ اینجوری که سایر کنترل ها که دیده میشن چینش جالبی نخواهند داشت. اصلا یه فرم دیگه طراحی کنیم؟
به هر صورت ممنونم. دیدم رو نسبت به قضیه باز کردید

mhofayyaz
دوشنبه 13 تیر 1390, 09:16 صبح
یعنی مثلا اگر کاربر 1 به یه سری کنترل های صفحه نخواست دسترسی داشته باشه visible رو براش false کنیم؟ اینجوری که سایر کنترل ها که دیده میشن چینش جالبی نخواهند داشت. اصلا یه فرم دیگه طراحی کنیم؟
به هر صورت ممنونم. دیدم رو نسبت به قضیه باز کردید

کار دیگه ای که می تونی بکنی اینه که به هر قسمت یک کد خاص بدی ! مثلاً برای بخش اضافه کردن مشتری ، کد 1 رو قرار بدی و برای لیست مشتریان کد 2 رو قرار بدی . بعد توی چک بکنی که کاربری که صفحه رو باز کرده ، توی سطح دسترسیش کد صفحه رو داره یا نه !!!
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی

mehrdad85
دوشنبه 13 تیر 1390, 11:14 صبح
سلام
این هم یه فکر یا ایده خوب میتونه باشه
دلیلشم اینه که همونطوری که دوست خوبم راهنمایی کردن باید از طریق یک فیلد این سطح دسترسی را کنترل کنی اما مشکل کار اینجاس که اگه شما سطوح دسترسی مختلفی داشته باشی یا بخوای تعریف کنی که معمولا هم همینطور هستش (یعنی قالبا نرم افزار ها این امکان را باید داشته باشن که بشه گروههای کاربری با دسترسی ها و قابلیت های مختلف ایجاد کرد و این گروههای کاربری را به کاربرای مختلف پاس بدیم)
واسه این کار میتونی یک جدول در نظر بگیری که هر سطر اون نمایشگر یک گروه کاربری است
این جدول میتونی شامل ستون هایی در مورد اطلاعات اضافی پیرامون اون گروه کاربری باشه و مهمتر از همه باید برای هر معلوم باشه که این گروه کاربری به چه صفحاتی دسترسی داره و چه قابلیتهایی داره ( که در اون مورد هم میشه یه کارایی کرد اگه دوست داشتی اونارو هم برات توضیح میدم)

واسه اینکه از یک پانل استفاده کنی ( چون این منطقی ترین راه هستش در نظر بگیر 15 تا گروه کاربری داری اون موقع باید 15 تا پانل مجزا درست کنی و مهم تر از اون نمیتونی به صورا داینامیک یه گروه کاربری ایجاد کنی چرا که داخل db ایجاد میشه اما پانلشو باید به صورت دستی درست کنی و بهش نسبت بدی که کار درست و ترو تمیزی نمیشه)
پس به نظر من یه پانل درست کن و برای مدیریت اون از ajax یا jquery استفاده کن

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

موفق باشید

ramin90
دوشنبه 13 تیر 1390, 11:45 صبح
سلام
این هم یه فکر یا ایده خوب میتونه باشه
دلیلشم اینه که همونطوری که دوست خوبم راهنمایی کردن باید از طریق یک فیلد این سطح دسترسی را کنترل کنی اما مشکل کار اینجاس که اگه شما سطوح دسترسی مختلفی داشته باشی یا بخوای تعریف کنی که معمولا هم همینطور هستش (یعنی قالبا نرم افزار ها این امکان را باید داشته باشن که بشه گروههای کاربری با دسترسی ها و قابلیت های مختلف ایجاد کرد و این گروههای کاربری را به کاربرای مختلف پاس بدیم)
واسه این کار میتونی یک جدول در نظر بگیری که هر سطر اون نمایشگر یک گروه کاربری است
این جدول میتونی شامل ستون هایی در مورد اطلاعات اضافی پیرامون اون گروه کاربری باشه و مهمتر از همه باید برای هر معلوم باشه که این گروه کاربری به چه صفحاتی دسترسی داره و چه قابلیتهایی داره ( که در اون مورد هم میشه یه کارایی کرد اگه دوست داشتی اونارو هم برات توضیح میدم)

واسه اینکه از یک پانل استفاده کنی ( چون این منطقی ترین راه هستش در نظر بگیر 15 تا گروه کاربری داری اون موقع باید 15 تا پانل مجزا درست کنی و مهم تر از اون نمیتونی به صورا داینامیک یه گروه کاربری ایجاد کنی چرا که داخل db ایجاد میشه اما پانلشو باید به صورت دستی درست کنی و بهش نسبت بدی که کار درست و ترو تمیزی نمیشه)
پس به نظر من یه پانل درست کن و برای مدیریت اون از ajax یا jquery استفاده کن

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

موفق باشید
بابت توضیح کاملتون خیلی خیلی ممنونم. آره اگه میشه در مورد این جدولی که می فرمایید توضیح بدین