PDA

View Full Version : سوال: شناسایی کردن کلمهٔ زیر موس

farshadak2004
چهارشنبه 08 تیر 1390, 20:27 عصر
با عرضه سلام
بنده در حال کار کردن روی یک پروژهٔ دانشجویی کار می‌کنم که در رابطه با دیکشنری که قابل شناسایی کلمهٔ زیر موس و پیدا کردن معنی موس و فرستادن معنی‌ به زیر موس می‌باشد.
بنده دنبال راهنمأی و یا در صورت امکان کد برای پیدا کردن کلمهٔ زیر موس هستم.
چگونه می‌شه کلمهٔ زیر موس را شناسایی کرد؟
ممنون از رهنمأیتن

Nima NT
چهارشنبه 08 تیر 1390, 20:31 عصر
بله میشه ولی برای این کار نیاز دارید از اون مختصات یک عکس بگیرید و محتویات اون رو با استفاده از تکنیک های OCR به متن تبدیل کنید و باقی کارها ، عمده ترین بخش کار همون OCR هست که کار ساده ای نیست ، در مورد Optical Character Rendering تحقیق کنید.

farshadak2004
پنج شنبه 09 تیر 1390, 08:33 صبح
بله میشه ولی برای این کار نیاز دارید از اون مختصات یک عکس بگیرید و محتویات اون رو با استفاده از تکنیک های OCR به متن تبدیل کنید و باقی کارها ، عمده ترین بخش کار همون OCR هست که کار ساده ای نیست ، در مورد Optical Character Rendering تحقیق کنید.
از جواب شما واقعا سپاسگزارم. اما من از ocr نمی‌خوام استفاده بکنم. چون دقت این کار زیاد بالا نیست. من راجبش خیلی‌ تحقیق کردم و همه جا گفت شده که از win ۳۲ api باید استفاده بکنم اما چه api را نه خودم می‌دونم نه تونستم پیدا بکنم. و کار کردن با api خیلی‌ راحت تر از کار کردن با ocr هست مخصوصا در این زمینه. اگر راه حلی به غیر از ocr دارید ممنون میشم کمکم کنید.

BORHAN TEC
پنج شنبه 09 تیر 1390, 15:48 عصر
در تاپیک زیر کدهایی در این زمینه قرار داده شده ولی کدها به زبان دلفی است ولی اگر صبر و حوصله به خرج دهید می توانید آنرا به C# تبدیل کنید.
آدرس مطلب:
http://barnamenevis.org/showthread.php?80042-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%DA%A9%D9%84%D9%85%D9%87-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%B3%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%88%D8%B3