PDA

View Full Version : گفتگو: راهنمایی برای ورژن جدید سی شارپ یا ویزوال استدیو خیلی فوری

noroozifar
چهارشنبه 08 تیر 1390, 22:11 عصر
سلام

من بعد از 2 سال می خواهم دوباره برنامه نویسی کنم البته به این دلیل تا حالا برنامه ننوشتم چون سرباز بودیم :ناراحت:
اون موقعه ها ویژوال استدیو 2005 نصب میکردیم همراهش کریستال ریپورد بود که رجیستر نبود

حالا می خواهم از صفر شروع کنم
نمیدانم چه ورژنی از ویزوال استدیو و همچنین چه ورژنی از اس کیو ال و اینکه برای گزارش گیری از چه نرم افزاری استفاده کنم گزارش گیری در حد یک قبض موبایل همراه اول که قابلیت پرینت داشته باشه

حالا که می خواهم از صفر شروع کنم نمی خواهم بی گدار به اب بزنم

نرم افزارهای تحت وب و تحت ویندوز را ایجاد کنم همچنین تحت شبکه

خواهشا مرا در زمینه انتخاب نرم افزار برای برنامه نویسی سی شارپ کمک کنید برای ایجاد برنامه های تحت ویندوز شبکه ...و وب و.....

با تشکر فراوان از برنامه نویسان بزرگ این سایت و تمامی کاربران این سایت و مسئولین این سایت

Editali
پنج شنبه 09 تیر 1390, 00:16 صبح
دوست عزیز در حال حاضر آخرین ورژن Visual Studio 2010 SP1و آخرین ورژن SQLServer 2008 R2 میباشد.
برای گزارش گیری هم همچنان میتونی از کریستال ریپورت استفاده کنی.
در کل چیزی از اصل ماجرا تغییری نکرده، فقط یکسری چیزها اضافه شده، مثلا برای وب MVC اضافه شده، Socket و WebService و... با WCF جایگزین شده و ...

noroozifar
پنج شنبه 09 تیر 1390, 09:25 صبح
Visual Studio 2010 SP1و آخرین ورژن SQLServer 2008 R2

این دوتا را باید جدا جدا نصب کرد یا اینکه زمانیکه ویژوال استدیو 2010 نصب بشه اس کیو ال هم نصب میشه ؟ آیا کریستال ریپورت هم همراه ویژوال استدیو 2010 هست یا اینکه آن هم باید جدا نصب بشه؟
؟

Editali
پنج شنبه 09 تیر 1390, 11:42 صبح
کریستال ریپروت همراه ویژوال استودیو هست، SQL Server Express هم همراه ویژوال استودیو هست ولی زیاد جالب نیست، بهتره SQL Server 2008 R2 رو بخری.

crazy_1892
پنج شنبه 09 تیر 1390, 13:12 عصر
دوست عزیز برای گزارش گیری من Stimul Report2011 را پیشنهاد می کنم
به نظر من قدرتش از Crystall بالاتره و کار باهاش بسیار ساده است و همچنین خود برنامه به زبان فارسی هم هست
موفق باشی

noroozifar
جمعه 10 تیر 1390, 07:22 صبح
کریستال ریپروت همراه ویژوال استودیو هست، SQL Server Express هم همراه ویژوال استودیو هست ولی زیاد جالب نیست، بهتره SQL Server 2008 R2 رو بخری.

من الان ویژوال 2010 نصب کرد ه ام اما کریستال ریپورت را نمی بینم داخلش ؟

ma.rad
جمعه 10 تیر 1390, 10:09 صبح
روی VS2010 کریستال رپورت نیست باید دانلودش کنی سایت SoftGozar لینک دانلودشو گذاشته البته حجمش زیاده
منم Stimul Report2011 را پیشنهاد می کنم

sia_2007
جمعه 10 تیر 1390, 11:18 صبح
دوست عزیز، بعد از NET 2. و Visual Studio 2005 ، نسخ NET 3. و NET 3.5. و NET 3.5 SP1. و NET 4. اظافه شدند
و همچنین نسخه های Visual Studio 2008 و 2010 اظافه شدند
تغییرات رو بخوام به صورت خلاصه بهت بگم اینهاست
Crystal که اون موقع غولی بود بری خودش، الآن دیگه دو زار نمیارزه، برای سیستم های کوچک Stimual ، چون هم راحته و هم سریع، و
تو سیستمهای بزرگ Fast، چون کاملا NET. ای هستش و میزاره روش لایبراری بزنید
---
طراحی رابط کاربری داره به سرعت از Win Form به WPF تغییر میکنه
---
نقش برنامه های Web الآن اهمیت زیادتری پیدا کرده
---
برای دسترسی به دیتابیس و کار با جدوال و ... INSERT / UPDATE / DELETE یا ( CRUD ) ، دیگه کمتر از ADO.NET استفاده میشه
الآن از Entity Framework و Linq to SQL استفاده میشه
و برای کوئری گیری از Linq استفاده میشه
---
Remoting داره از NET Remoting. و ASP.NET Web Services داره به WCF Servics منتقل میشه ( تا حد زیادی شده )
---
درست کد زدن تو شرکتهای بزرگ خیلی مهم شده، و مسائلی مثل Aspect Oriented Programming و Agile Development داره جای خودش
رو باز میکنه
---
Team Foundation جای Source Safe و ... رو داره میگیره
---
تو Web ، تقریبا ASP.NET MVC داره جای ASP.NET Web Forms رو میگیره
---
یه پروژه ای هم به اسم Mono داره میآد روی بورس ، که عمدتا بحثش NET. روی لینوکس هستش، و یک سری مخلفات ، مثل توسعه برنامه برای iPhone و Android و ... با #C
و کلی پروژه های دیگه رو داره هندل میکنه
---
در ضمن، خود NET Framework. هم کلی توسعه پیدا کرده
---
نمیدونم اون موقع که کار میکردی با SQL 2000 بوده یا 2005، چون 2005 هم کلی نسبت به 2000 توسعه پیدا کرد
---
و ...

به نظرم اول از Stimul شروع کن، بعد برو سراغ Linq و پیش نیازهاش
بقیش رو بعدا یادخواهی گرفت

noroozifar
یک شنبه 12 تیر 1390, 09:15 صبح
sia_2007 واقعا توضیحات عالی دادی حالا که نگاه میکنم می بینم خیلی عقب افتاد ه ام اگر بخواهم یاد بگیرم حالا حالاها کار دارم خیلی چیزها را گفته ای که من هنوز اسمشون را هم تا حالا نشنید ه ام .....
اگر امکان داره من را در زمینه برنامه نویسی سی شارپ راهنمایی کاملتری بکنید حالا که می خواهم از صفر شروع کنم با پایه درست و اطلاعات خوب و اینکه یک استارت قشنک بزنم نیاز دارم
من هم 2000 و هم 2005 اس کیو ال کار کرد ه ام
به حدی کدها را فراموش کرد ه ام که حتی دیروز می خواستم به اس کیو ال کانکت بشم نام سرور را نمی دونستم چی بزنم نقطه یا اسم کامپیوتر بالاخره هر چی زدم نشد

کمک کنید که بی محاوا وقتم را الکی صرف نکنم از وقتی که میگذارم نهایت استفاده را بکنم

با تشکر

sia_2007
یک شنبه 12 تیر 1390, 10:59 صبح
سلام
واقعا لطف دارید
ببینید، شما چون دستی بر آتش Report Design داشته اید، و همچنین Report Design تغییر زیادی نداشته است، شما میتوانید از آن برای شروع و گرم کردن ( :چشمک: ) استفاده کنید
در موقعیت دوم، شما باید Linq را یاد بگیرید، زیرا این یادگیری در دل خود، قسمتهای مهمی از ویژگی های NET 3.5. را نیز به شما خواهد آموخت
در قسمت بعد، اتصال به دیتابیس و انجام کلیه امور مرتبط با Data را یاد بگیرید و حتما این کار را با Entity Framework انجام دهید
ولی از این جا به بعدش بر میگرده به این که میخواهید تو چه فیلدی کار کنید
برای مثال Web Form و یا Win و ...
و نگران نباشید، همه چی درست خواهد شد، برای هر بخش هم منابع معتبر و مرجع رو معرفی خواهم کرد

noroozifar
یک شنبه 12 تیر 1390, 13:53 عصر
باز هم متشکرم
من در هر دو قسمت web و win می خواهم کار کنم البته تا یادگیری فعلا همان win
و هیچی هم در مورد Linq و Entity Framework نمیدونم :افسرده:
گفتید منابع و مرجع معتبر بهم معرفی میکنید اگر این لطف را برام انجام دهید تا هر چه زودتر دانلود یا تهیه کنم .ممنون میشم می خواهم هر چه زودتر حداقل تا هفته اینده شروع به کار کنم:چشمک: