PDA

View Full Version : سوال: نحوه ی اتصال asp.net 2005 با پایگاه داده sql server 2005

milad2506
پنج شنبه 09 تیر 1390, 00:22 صبح
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت تمامی عزیزان
از شما دوستان عزیز خواهشمندم که به سوالاتم پاسخ بدهید. (خیلی کارم گیره)
1- میخوام در asp.net 2005 با پایگاه داده sql server 2005 ((یا هر sql server ی که راحت باشه ولی ترجیحا 2005 )) کار کنم ، میخواستم بدونم کدوم ویرایش رو نصب کنم
(Developer Edition ، Enterprise Edition ، Express Edition ، Standard Edition ، Workgroup Edition) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2- نحوه ی ارتباط و اضافه کردن و ویرایش و حذف و ..... به بانک رو برام توضیح بدین. همین طور نمایشش و قرار دادن داخل کنترل های استاندارد ؟؟؟؟ (خیلی ها میگین سرچ کن ، ولی خودتون اگه نگاه کنین میبینین 1000 و خرده ای صفحه است که واقعا آدمو سردرگم میکن ، 2 روز دنبال این مطالب میگردم ولی کسی از اول ندیدم توضیح داده باشه.تو فهرست مطالب مهم هم نگاه کردم )

3- چیکار کنم که برنامه ام تو هر کامپیوتری قابل اجرا باشه.(منظورم همون ارتباط با پایگاه و ... هست)

فعلا اگه میشه به همین سوالاتم پاسخ بدین.
مردونه کوتاهی نکنین. 5 روز دیگه باید پروژه تحویل بدم.
دمتون گرم

afshinmu
پنج شنبه 09 تیر 1390, 01:42 صبح
سلام .
1 - به نظرم SQL Server 2008 رو نصب کن چون خیلی را حت تر هم نصب میشه و هم گیرش کمتره .. در ضمن الان بیشتر از 2008 استفاده می کنند و اگر بخوای جای دیگه ازش استفاده کنی دیگه Error version رو نمیده هر چند که راههای زیادی برای درست کردنش هست ولی همیشه Update باش . اگر هم لازمه 2005 باشه اینایی که نوشتی رو نمیدونم ولی از اسمش پیداست که Enterprise یا Standard بهتره . هیچ دلیلی هم ندارم :لبخند:
2 - دستورات SQL رو لازم نیست تو این تالار سرچ بزنید . برید توی Google هزار و یک جزوه و پی دی اف آموزش SQL هست به زبان فارسی یکیشو دانلود کنید و بخونید سردرگم هم نمیشید . اینجا نمیشه که من بیام همه دستورات رو توضیح بدم چون خیلی زیاده و فقط بعضیاشون که لازمتون میشه رو تو کتاب و جزوه میتونید پیدا کنید .
3 - برنامه تون Web هستش پس نگید تو هر کامپیوتری . بگید رو هر سروری . برای برنامه تون مراحل نصب بسازید که توی اون دستورات ایجاد و مقداردهی اولیه و . . . جدولها اجرا بشه مثل بقیه دستورات SQL . که این دستورات رو میشه با کلیک راست بر روی پایگاه داده در SQL و انتخاب Generate Script بگیرید . حالا کافیه یه دیتابیس خالی ایجاد کنی و یک Query اجرا کنید تا کل جداول ساخته بشه . حالا برنامه رو هر سروری اجرا میشه فقط Connection String رو باید تنظیم کنی همین .

milad2506
پنج شنبه 09 تیر 1390, 12:57 عصر
خب اون دسنورات رو بلدم . ولی اینا رو کجا و چطور قرار بدم. اصلا نحوه ی اتصال به بانک چطوری ؟؟؟؟؟؟ چکار کنم Connection String رو هر سروری جواب بده. نمیشه Connection String رو زمان اجرا مقدار داد؟؟ چطوری؟؟؟؟؟؟؟؟

milad2506
پنج شنبه 09 تیر 1390, 12:58 عصر
چطوری فایل setup بسازم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟