PDA

View Full Version : گفتگو: نحوه استفاده از یک quary string برای آدرس دهی در یک فروم

dontspeak
پنج شنبه 09 تیر 1390, 11:07 صبح
سلام دوستان
توی یه فروم دارم از quary string برای آدرس دهی استفاده میکنم. خوب قضیه از اینجا شروع میشه که توی انجمن مادر یه انجمن زیر مجموعه ای رو ادمین میسازه، این انجمن زیر مجموعه توی دیتابیس دارای اطلاعاتی مثل نام و توضیحات و آی دی و ... هست. خوب پس تا اینجا زیر انجمنها توی یه گرید داخل انجمن مادر لیست میشن. حالا من اومدم از hyperlink برای لینک دادن به زیر انجمنها استفاده کردم. و توی تمپلیت گرید یه هایپر لینک دادم که text و url اون رو از دیتابیس میگیره.
text: اسم انجمن
Url: یه عبارت + آی دی زیر انجمن (مثلا میشه learningweb.ir/ forum?id=455)
این quary string توسط یه گرید گرفته میشه و طبق اون آی دی و جدول مربوطه، مباحث موجود رو لیست میکنه. حالا مشکلی وجود نداره جزء اینکه من می خوام اسم زیر انجمن هم بیفته بعد آی دی (مثلاlearningweb.ir/forum?id=455Amozeshe+ASP ) ترجیحا نمی خوام دوتا quary string داشته باشم. من این موضوع رو برای با معنی بودن لینک در seo می خوام و اگه بخوام از دوتا quary string استفاده کنم از این موضوع یکم دور میشم.
شما چی پیشنهاد میدید؟ آیا امکانش هست موقع مقدار دادن به hyperlink از دو مقدار (مثلا آی دی و name) استفاده کرد؟:متفکر:

Javad.Kashi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 15:35 عصر
سلام
در مورد Url Rewriting و Routing در Asp.net تحقیق کن.