PDA

View Full Version : ایجاد لیبل و .. با استفده از کد

nilo_nazanin
پنج شنبه 09 تیر 1390, 12:40 عصر
سلام دو.ستان حوبید

میخواستم بدومنم با چه دستوری میشه ، لیبل ، تکست باکس و باقی موارد رو ایجاد کرد
با تایپ دستور ، نه کشیدن و وارد کردن تو فرم

crazy_1892
پنج شنبه 09 تیر 1390, 13:08 عصر
Label a = new Label();
a.Name = "lbl1";
a.Text = "alireza";
this.Controls.Add(a);
برای اشیا دیگه ام به همین شکل است

saman6384
پنج شنبه 09 تیر 1390, 13:08 عصر
private void MakingTextBox(Form frm)

{

TextBox txtSample1 = new TextBox();

txtSample1.Top = 10;

// مقدار دلخواه

txtSample1.Left = 10;

// مقدار دلخواه

txtSample1.Visible =

true;

txtSample1.Enabled =

true;

frm.Controls.Add(txtSample1);

}

nilo_nazanin
جمعه 10 تیر 1390, 12:37 عصر
سلام دوستان گلم

ممنونم از همتون
من میخوام بتونم با همه متدهای خاصیت ها کار کنم ، مثلا بتونم نام فرم و تغییر بدم ، و هر خاصیت ( لیبل ، تکس باکس ...) هر متدی دارند بتونم استفاده کنم با کد نوسی
نمیخوام فقط از peropertise بتونم تغغیرات اعمال کنم ، میخوام بتونم بنویسمشمون
کسی اگه جزوه ای ، آموزشی چیزی ک با کارم بیاد داره ممنم میشم کمکم کنه
با تشکر از همه دوستان گلم

Farshid007
جمعه 10 تیر 1390, 13:09 عصر
خوب اینکه خیلی ساده است
ببین وقتی تو . می زنی هرچیزی که مر بوط به اون کلمه ی قبل . هست رو میاره از قبیل ویژگی ها و متدها و غیره
به این مثال توجه کن:
Textbox1.Text="Salam"
اینجا اول نوشتم textBox1 سپس . زدم تا هر چیزی که مر بوط به textbox1 هست رو بیاره رفتم به به قسمت text سپس = قرار دادم و از اونجایی که text یه ویژگی از نوع رشته هست رو مساوی salam گذاشتم
همه ی کنترل ها و همه ی هر چیزی که تو سی شارپ هست همینطوریه(یهنی باید . بزنی تا هر چیزی که مر بوط به اون هست بیاد)
مثال:
button1.Text = "OK";
button2.Text = "Cancel";
this.Text = "Hello";
this.textBox1.ForeColor = Color.Red;
this.textBox2.TextAlign = HorizontalAlignment.Left;

rahmanpaidar
جمعه 10 تیر 1390, 14:31 عصر
سلام دوستان گلم

ممنونم از همتون
من میخوام بتونم با همه متدهای خاصیت ها کار کنم ، مثلا بتونم نام فرم و تغییر بدم ، و هر خاصیت ( لیبل ، تکس باکس ...) هر متدی دارند بتونم استفاده کنم با کد نوسی
نمیخوام فقط از peropertise بتونم تغغیرات اعمال کنم ، میخوام بتونم بنویسمشمون
کسی اگه جزوه ای ، آموزشی چیزی ک با کارم بیاد داره ممنم میشم کمکم کنه
با تشکر از همه دوستان گلم

از Intellisense ویزوال استودیو می تونید استفاده کنید. با نوشتن هر کاراکتری Intellisense به شما کمک می کنه تا بتونید سرعتر و بی غلط تر کدهایتان را بنویسید و ضمنا از امکانات
در دسترستون استفاده کنید. مثلا با فشار داد "." بعد از نوشتن اسم یک متغیر یا لیبل، لیستی از متدها و مشخصه های قابل دسترس این کنترل ظاهر می شه.
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.

nilo_nazanin
جمعه 10 تیر 1390, 14:58 عصر
با تشکر از شما
اما فکر نمیکنم این روش خوبی باشه !
من ابتدا باید بدانم هر کدوم از این گزینه ها ک با زدن . باز میشن چکاری انجام میدن
مثلا با یان دستور هرکاری میکنم نام form1 رو نمیتونم تغییر بدم ، من نیاز دارم که بصورت پایه ای یاد بگیرم .

Form1.ActiveForm.Text = "nilofar";

rahmanpaidar
جمعه 10 تیر 1390, 15:24 عصر
با تشکر از شما
اما فکر نمیکنم این روش خوبی باشه !
من ابتدا باید بدانم هر کدوم از این گزینه ها ک با زدن . باز میشن چکاری انجام میدن
مثلا با یان دستور هرکاری میکنم نام form1 رو نمیتونم تغییر بدم ، من نیاز دارم که بصورت پایه ای یاد بگیرم .

Form1.ActiveForm.Text = "nilofar";

نام یک فرم رو خیلی راحت می تونید عوض کنید. تنها کافیه روی خود فرم مورد نظرتون تو
قسمت Solution Explorer راست کلیک کنید و گزینه Rename را انتخاب کنید. به محض تغییر نام
خود ویژوال استودیو تمام نام های استفاده شده برای این فرم تون را در سراسر برنامه به نام جدید
تغییر نام میدهد. البته قبلش یه پنجره باز میشه و ازتون برای اینکار اجازه می خواد.

ma.rad
جمعه 10 تیر 1390, 15:31 عصر
سلام دوست عزیز پیشنهاد می کنم ابتدا یه کتاب در مورد #C بخونید تا یه پیش زمینه ای برای کار داشته باشید.

nilo_nazanin
جمعه 10 تیر 1390, 15:56 عصر
از Intellisense ویزوال استودیو می تونید استفاده کنید. با نوشتن هر کاراکتری Intellisense به شما کمک می کنه تا بتونید سرعتر و بی غلط تر کدهایتان را بنویسید و ضمنا از امکانات
در دسترستون استفاده کنید. مثلا با فشار داد "." بعد از نوشتن اسم یک متغیر یا لیبل، لیستی از متدها و مشخصه های قابل دسترس این کنترل ظاهر می شه.
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.

خوب اینکه خیلی ساده است
ببین وقتی تو . می زنی هرچیزی که مر بوط به اون کلمه ی قبل . هست رو میاره از قبیل ویژگی ها و متدها و غیره
به این مثال توجه کن:
Textbox1.Text="Salam"
اینجا اول نوشتم textBox1 سپس . زدم تا هر چیزی که مر بوط به textbox1 هست رو بیاره رفتم به به قسمت text سپس = قرار دادم و از اونجایی که text یه ویژگی از نوع رشته هست رو مساوی salam گذاشتم
همه ی کنترل ها و همه ی هر چیزی که تو سی شارپ هست همینطوریه(یهنی باید . بزنی تا هر چیزی که مر بوط به اون هست بیاد)
مثال:
button1.Text = "OK";
button2.Text = "Cancel";
this.Text = "Hello";
this.textBox1.ForeColor = Color.Red;
this.textBox2.TextAlign = HorizontalAlignment.Left;

نام یک فرم رو خیلی راحت می تونید عوض کنید. تنها کافیه روی خود فرم مورد نظرتون تو
قسمت Solution Explorer راست کلیک کنید و گزینه Rename را انتخاب کنید. به محض تغییر نام
خود ویژوال استودیو تمام نام های استفاده شده برای این فرم تون را در سراسر برنامه به نام جدید
تغییر نام میدهد. البته قبلش یه پنجره باز میشه و ازتون برای اینکار اجازه می خواد.

با تشکر
دوست عزیز نکته همینجاست
که من میخوام با کد نویسی انجام بدم این کارا رو نه بصورت ویژوال

rahmanpaidar
جمعه 10 تیر 1390, 16:08 عصر
با تشکر
دوست عزیز نکته همینجاست
که من میخوام با کد نویسی انجام بدم این کارا رو نه بصورت ویژوال

تغییر نام فرم از طریق برنامه نویسی امکان نداره. و اصولا خارج از چهارچوب
Microsoft Framework هست. مثل این میمونه که بخواهین نام یک متغییر
را در برنامتون از طریق برنامه نویسی عوض کنید که امکان پذیر نیست.
ولی به هر حال Form یک مشخصه به نام Name داره که می تونید از اون
استفاده کنید ولی این موضوع اون چیزی نیست که شما می خواهیدش
و لازم دارید.

gwbasic
جمعه 10 تیر 1390, 16:14 عصر
برای برنامه نویسی در محیط ویندوز حتما باید ابتدا مفاهیم شی گرایی رو بلد باشید بعد برای کار با فرم ها و کنترل ها فقط کافیه یه کتاب در مورد windows application بخونید خیلی خیلی راحت این موارد رو یاد می گیرید که البته می بینید که خیلی از این مواردی که وجود دارند مثلا Docking anchoring در همه کنترل ها وجود دارند وتکراری هستند بطور مثال متن تکس باکس با پراپرتی Text عوض می شه لیبل هم همینطور و عنوان فرم هم با پراپرتی Text عوض می شه...
می تونید از آموزشهایی که من در این سایت گذاشتم هم استفاده کنید

nilo_nazanin
جمعه 10 تیر 1390, 16:22 عصر
دو تا نظر متناقض
یکی میگه نمیشه ، نام فرم رو تغییر داد ، یکی میگه میشه
من خودمم هم با text امتحان کردم نشد ؟ میشه کدشو بزارید
ضمن اینکه آموزشهای شما تو کدوم سایت ؟

با سپاس

gwbasic
جمعه 10 تیر 1390, 16:38 عصر
دو تا نظر متناقض
یکی میگه نمیشه ، نام فرم رو تغییر داد ، یکی میگه میشه
من خودمم هم با text امتحان کردم نشد ؟ میشه کدشو بزارید
ضمن اینکه آموزشهای شما تو کدوم سایت ؟

با سپاس

تو همین سایت
http://barnamenevis.org/showthread.php?208537-آموزش-زیان-سی-شارپ&highlight=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D8%B2%DB %8C%D8%A7%D9%86+%D8%B3%DB%8C+%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9 %BE

فکر کنم دوستمون سوالتون رو اشتباه متوجه شدن فکر کردن نام متغیر فرم رو شما می خواین عوض کنین ، من فکر کنم منظور شما عنوان فرم بود اگه اشتباه نکنم؟

در مورد عنوان هم باید بگم که نکته داره! :چشمک: مشخص که شما مفاهیم رو نمی دونید بعد می خواین یدفه جواب همه سوالاتتونو بگیرین اینطوری ممکنه زده بشین چون خیلی از سوالاتون بی جواب می مونه و دیگه ادامه نمی دین برنامه نویسی صبر می خواد مخصوصا برای شروع باز می گم حتما کتاب بخو نید ....
حالا من بازم می گم می شه عنوان فرم رو ست کرد و نمایش هم داده می شه شما چه کدی نوشتید بگین تا مشکلتون رو بگم

nilo_nazanin
جمعه 10 تیر 1390, 18:39 عصر
من کتاب دارم واسه شروع از جعفر نژاد شروع کردم
زبان اصلی مایکروسافتم دارم اما خوب سخته
یه چیزایی دسگیرم شد
، رویداد کلیک راست به چه نامی ؟
با تشکر از همه دوستان

nilo_nazanin
جمعه 10 تیر 1390, 19:39 عصر
من میخو.ام همه پروژه ام رو جایی که میخوام ذخیره کنم
اما سیو از فقط یک فایلو سیو میکنه ، همه پروژه رو چطوری مشه جایی که میخوام سیو کنم ؟

nilo_nazanin
شنبه 11 تیر 1390, 14:12 عصر
سلام بچه ها خوبید
بچه ها الگوریتم مرتب سازی 3 عدد بدون آرایه به چه شکلیه ؟
کد نمیخوام اصلا ، الوریتم میخ.ام ،
ممنون میشم کمک کنین .

nilo_nazanin
یک شنبه 12 تیر 1390, 20:33 عصر
اها پس الگوریتمش اینه احسنت :متعجب:

nilo_nazanin
سه شنبه 14 تیر 1390, 12:37 عصر
اینجا چرا اینقد سوتو کور شده ؟

nilo_nazanin
چهارشنبه 15 تیر 1390, 19:53 عصر
بابا یکی جواب مارو بده خو