PDA

View Full Version : سوال: یک مشکل با تک <a>

anf-b
پنج شنبه 09 تیر 1390, 12:59 عصر
سلام به همهٔ دوستان عزیز
من با تاگ <A> به مشکل بر خوردم
من وقتی* تو صفحهٔ اصلی سایت هستم با لینک هایی که دادم مشکلی ندارم ولی وقتی وارد قسمت مدیریت میشم که تو پوشه Admin قرار داره ، وقتی رو لینک ها کلیک می کنم دایرکتوری Admin به اول لینک هام اضافه می*شه که باعث میشه با ارور Not Found مواجه بشم حالا باید چیکار کنم که این مشکل درست بشه!
البته من از masterpage استفاده میکنم و از /.. و \.. هم استفاده کردم که مشکل برعکس شد!
ممنون میشم سریع جوابم رو بدین

<div style="float:right;padding-right:5px;color:Black;">
<a href="Default.aspx"> صفحه نخست </a> | <a href="ContactUs.aspx"> ارتباط با ما </a> |
<a href="AboutUs.aspx"> درباري ما </a> |<a href="Admin/AdminPage.aspx"> صفحه مدیریت
</a></div>

<a href='<%# Eval("CatID","AllNewsCat.aspx?Cat={0}") %>'>
<asp:Label ID="CatNameLabel" runat="server" Text='<%# Eval("CatName") %>' /></a>

Javad.Kashi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 15:31 عصر
سلام
آدرس ها را اینگونه وارد کن:

<div style="float: right; padding-right: 5px; color: Black;">
<a href="/Default.aspx">صفحه نخست </a>| <a href="/ContactUs.aspx">ارتباط با ما </a>
| <a href="/AboutUs.aspx">درباري ما </a>|<a href="/Admin/AdminPage.aspx"> صفحه مدیریت
</a>
</div>

یا علی

anf-b
پنج شنبه 09 تیر 1390, 15:52 عصر
دوست عزیز دایرکتوریه سایت به این صورتِ http://localhost:2977/khabar/Default.aspx وقتی‌ / رو اضافه می‌کنم khabar از بین میره و یه دایرکتوری به عقب میاد که اینجوری باز لینک هام دچار مشکل می‌شه و به این صورت در میاد http://localhost:2977/Default.aspx

Javad.Kashi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 16:04 عصر
عبارت " / " به روت سایت اشاره می کند پس شما باید Sub Directory ها را هم در آدرس قرار دهید:

<a href="/Khabar/Admin/AdminPage.aspx">صفحه مدیریت </a>

یا علی

TeacherMath
پنج شنبه 09 تیر 1390, 16:04 عصر
در asp از این دستور استفاده می شه.

<a href="~/Default.aspx"> صفحه نخست </a> | <a href="~/ContactUs.aspx"> ارتباط با ما </a> |
<a href="~/AboutUs.aspx"> درباري ما </a> |<a href="~/Admin/AdminPage.aspx"> صفحه مدیریت
</a></div>

Javad.Kashi
پنج شنبه 09 تیر 1390, 16:15 عصر
در asp از این دستور استفاده می شه.

<a href="~/Default.aspx"> صفحه نخست </a> | <a href="~/ContactUs.aspx"> ارتباط با ما </a> |
<a href="~/AboutUs.aspx"> درباري ما </a> |<a href="~/Admin/AdminPage.aspx"> صفحه مدیریت
</a></div>

سلام
اگر دقت کرده باشید می بینید که عبارت " /~ " که اشاره به روت سایت دارد، در کنترل های Asp.net کاربرد دارد.این در حالیه که در Html Control ها می بایست از طریق مذکور عمل کرد.

<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" NavigateUrl="~/Default.aspx">HyperLink</asp:HyperLink>

یا علی

anf-b
پنج شنبه 09 تیر 1390, 18:31 عصر
ممنون فقط در صورتی این مشکل تقریبا درست میشه که اون هم وقتیه که از
../../khabar/Default.aspx استفاده بشه! وفقط تا زمانی درست کار میکنه که محتویات سایت در پوشه khabar وجود داشته باشه و زمانی که اسم این پوشه به هر دلیلی تغییر کنه باز همه این لینک ها از کار می افته!

j4l3er
دوشنبه 13 تیر 1390, 19:30 عصر
از كنترل LinkButton استفاده كنيد.