PDA

View Full Version : سوال: کلیک بر روی سلول گرید ویو یا نوشته موجود در سلول؟

aliramazani
جمعه 10 تیر 1390, 14:12 عصر
من تکس باکسهام را مقید کردم که با انتخاب ردیف گریدویو اطلاعات نشون داده بشه. کاری با این نداریم و مشکلی نیست.

مشکل اینجاست که وقتی روی یک ردیف گرید ویو کلیک می کنم حتما باید موس روی نوشته داخل سول باشه تا عملیات صورت بگیره و مثلا اگر روی سلول کلیک کنم و کلیکم روی نوشته نباشه اتفاقی نمی افته!

ma.rad
جمعه 10 تیر 1390, 15:45 عصر
دوست عزیز خاصیت SelectionMode دیتاگریدتون رو برابرFullRowSelect قرار بدید.

aliramazani
جمعه 10 تیر 1390, 16:43 عصر
منظور من را متوجه نشدین

ببینید هر سلول از یک ردیف که باشه فرقی نمی کنهو مشکل اینجاست که دقیقا موس باید روی نوشته داخل ردیف کلیک بشه یعنی اگه هنوز توی محدوده ردیف باشم ولی روی متن دقیقا کلیک نشه عمل نمی کنه. مثلا اگه این تاپیک یک سلول از گرید باشه روی جاهای خالیش که کلیک بشه عمل نمی کنه و دقیقا باید روی این متن کلیک بشه.

مثلا ممکنه توی سلول یک کلمه کوتاه باشه و بقیه فضای سلول خالیه و برای عمل باید دقیقا روی اون کلمه کوتاه کلیک بشه.

ma.rad
جمعه 10 تیر 1390, 17:00 عصر
شما این تغییر را اعمال کنید درست میشه
هر جای ردیف که کلیک کنید اجرا میشه به شرطی که دستورات رو در رویداد Click دیتاگرید نوشته باشید

اگر تو رویداد CellClick دیتاگرید نوشتید خاصیت SelectionMode دیتاگریدتون رو برابرCellSelect قرار بدید.

aliramazani
جمعه 10 تیر 1390, 17:29 عصر
اینکار را کردم قبلا

ma.rad
جمعه 10 تیر 1390, 18:03 عصر
میشه کد مربوطه رو بزارید ببینیم

ma.rad
جمعه 10 تیر 1390, 18:06 عصر
بهتر از این کد استفاده کنی

TextBox1.Text =dataGridView1 [e.ColumnIndex, e.RowIndex].Value.ToString();

aliramazani
شنبه 11 تیر 1390, 12:47 عصر
ببینید!
در صورت معمول رویداد کلیک گرید ویو به شکل زیره:

private void dgv2_CellContentClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)

این یعنی وقتی روی سلول و محتویات داخلش کلیک بشه عمل کنه! CellContentClick (کلیک بر روی محتویات سلول) یعنی اگه توی سلول نوشته شده باشه ok باید دقیق روی کلمه ok موجود در سلول کلیک کرد نه حتی یک میلیمتر اونورتر! نمی دونم می تونم منظورم را بفهمونم؟؟

71801

تصویر زمینه را ببینید: