PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط با پایگاه داده

L_eskandary
جمعه 10 تیر 1390, 20:37 عصر
با سلام
من یه پروژه ای با sql2005 و زبان c# تو asp.net نوشتم . خوب تعداد تراکنش هام رو با دیتابیس فرض کنید ممکنه تو یه دقیقه به هزارتا برسه ، از stored proc هم استفاده نکردم البته و همه دستورات select و insert و ... از طریق خود c# نوشتم . خوب الان مشکلی که دارم اینه که اوایل موقع ارتباط با دیتابیس گهگاه دچار خطا می شدم و الان دیگه تعداد عدم ارتباطم با دیتا بیس خیلی زیاد شده و خلاصه که کلافه ام کرده ...
آیا علت این مشکل کد نویسی به این شکل هست یا نه مشکل از یه جای دیگه است ؟
البته این رو هم بگم که من این پروژه رو رو سه تا هاست امتحان کردم هاست اول که کلا مشکل داشت هاست دوم بد نبود ولی خوب گهگاه همون طور که گفتم اذیت می کزد و هاست اخری هم فعلا مثلا برا login هم باید دوبار user pass رو بزنم تا بتونم با دیتابیس ارتباط برقرار کنم!!!
پیشاپیش از توجه تون ممنون.:متفکر:

PhoenixNet
جمعه 10 تیر 1390, 23:26 عصر
سلام

بانک های اطلاعاتی در تعداد کانکشن همزمان برای هر کاربر محدودیت دارند.
در ایجاد و بازکردن کانکشن ها دفت کنید و پس از استفاده آنها را ببندید

L_eskandary
شنبه 11 تیر 1390, 01:37 صبح
سلام

بانک های اطلاعاتی در تعداد کانکشن همزمان برای هر کاربر محدودیت دارند.
در ایجاد و بازکردن کانکشن ها دفت کنید و پس از استفاده آنها را ببندید
این محدودیت از طریق شرکتی که ازش هاست خریدیم اعمال میشه یا به صورت پیش فرض این محدودیت وجود داره؟
در ضمن من هر یه دقیقه یه بار تعدادی از جداول پایگاه داده ام رو بررسی می کنم و اگه عملیات خاصی برا اون ساعت ثبت شده باشه انجام می دم مثل ارسال ایمیل و پیامک هشدار و ...
خوب من تو هر متدی که نوشتم نهایتا تو finally ارتباطم رو با دیتا بیس می بندم ولی بازم بعضی وقتها به مشکل بر می خورم . البته خیلی ها سرور اختصاصی رو پیشنهاد دادن ولی با این هزینه های سرسام آور فعلا نمی تونیم اشتراک بگیریم . به هر حال راه حل دیگه ای هم به ذهنم نمی رسه!