PDA

View Full Version : سوال: تشخیص مکان خواندن اطلاعات از فایل

علیرضا حسن زاده
شنبه 11 تیر 1390, 12:41 عصر
سلام
من یه برنامه تحت داس دارم که تو ویندوز XP اجراش می کنم می خوام بدونم چطوری و یا باچه برنامه می تونم برای برنامه Break point بزارم تا جای باز کردن یک فایل مشخص رو در اون پیدا کنم و عملیات بعد از اون رو Trace کنم شاید به الگوریتم برسم؟ (اطلاعات در فایل به صورت کد شده ذخیره شده)

Securebit
شنبه 11 تیر 1390, 13:47 عصر
شما نفرمودید فایل شما تحت پلتفورم دات نت هست یا نیتیو اگر نیتیو هست دهها دیباگر برای نیتیو وجود دارد که یکی از قدرتمندترین آنها OllyDBG هست شما با این ابزار میتوانید در قسمتهای مختلف کد و توابع BreakPoint بگذارید و Trace کنید آموزشهای بسیاری برای این ابزار وجود دارد لطفا جستجو کنید.

r00tkit
شنبه 11 تیر 1390, 13:52 عصر
windbg , softice
رو دقیق نمی دونمIDA-pro

Turbo Debugger

r00tkit
شنبه 11 تیر 1390, 14:04 عصر
الان گیج شدم من هر کی یه چیز می گه :

Instead of winmain or main, the entry point for native applications is NtProcessStartup.
نیتیو: مثل CSRSS.EXE
win32 مثل : calc.exe
.net هم که معلومه
win16: تحت دارس که توسط NTVDM تو ویندوز اجرا می شه :

پس تحط داس منظور شما console app هستش؟ که فکر نکنم نتیجه می گیریم strong byte منظور شما رو خوب متوجه نشده ( چون تحط داس نه می تونه native باشه نه نحط .net )

علیرضا حسن زاده
شنبه 11 تیر 1390, 14:15 عصر
پس تحط داس منظور شما console app هستش؟
نه منظورم همون تحت داس هست نه Console
چه پیشنهادی برای این برنامه دارین؟

r00tkit
شنبه 11 تیر 1390, 14:17 عصر
همون هایی که گفتم

علیرضا حسن زاده
شنبه 11 تیر 1390, 14:20 عصر
برای برنامه ای که تو NTVDM اجرا میشه هم گفتین؟ من متوجه نشدم کدوم رو برای داس فرمودین

r00tkit
شنبه 11 تیر 1390, 14:21 عصر
همهی برنامه های تحط داس توسط NTVDM اجرا می شن با همهی برنامه های بلا می شه دیباگ کرد

Securebit
شنبه 11 تیر 1390, 18:36 عصر
شرمنده من اشتباه منظور شما رو متوجه شدم شما فرمودید فایل تحت داس در ویندوز XP یک لحظه فکرم به Console رفت geek عزیز نام بردند Debugger ها رو به نظر من softice برای اینکار مناسب تر هست.