PDA

View Full Version : تبدیل time به date

alasht
شنبه 11 تیر 1390, 16:54 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یه مشکلی با تابع time دارم
من یه فروشگاه دارم که وقتی محصولی خریداری میشه زمان سفارش محصول رو با تابع time ذخیره میکنه
مثلا من امروز یه محصول سفارش دادم و زمان سفارش من به این صورت در دیتابیس ذخیره شد 1309610285
خوب حالا من میخوام یه کوئری بنویسم که سفارشاتم را بر اساس روز سفارش دسته بندی کنه
مثلا :
سفارشات امروز : 10 تا
سفارشات دیروز : 5 تا
سفارشات 2 روز گذشته : 6 تا
میخواستم بدونم باید چیکار کنم محصولات امروز و دیروز و 2 روز گذشته و .... رو بدست بیارم ؟
با تشکر

tem988
شنبه 11 تیر 1390, 19:21 عصر
$Querydate = strtotime(date('Y-m-d 00:00:00'));
mysql_query("Select * From Table Where date > $Querydate Order BY id Desc");//گرفتن محصولات امروز

$QuerydateA = strtotime(date('Y-m-d 00:00:00'))-(24 * 60 * 60);
mysql_query("Select * From Table Where (date > $QuerydateA And date < $Querydate) Order BY id Desc");//گرفتن محصولات دیروز

alasht
شنبه 11 تیر 1390, 20:50 عصر
سلام
خیلی ممنون از پاسختون
این کوئری که دادین محصولات امروز درست کار کرد اما محصولات دیروز رو اشتباه میده یعنی میزنه 0 محصول
ممنون میشم مشکلش رو برطرف کنید
با تشکر فراوان

tem988
شنبه 11 تیر 1390, 22:50 عصر
فکر کنم چون توی Where دو تا فیلد یک نام باشه سلکت نمیکنه
میتونی یک کاری کنی

$Querydate = strtotime(date('Y-m-d 00:00:00'));
$today_product = mysql_num_rows(mysql_query("Select id From Table Where date > $Querydate Order BY id Desc"));//گرفتن محصولات امروز

$QuerydateA = strtotime(date('Y-m-d 00:00:00'))-(24 * 60 * 60);
$yes_product = mysql_num_rows(mysql_query("Select id From Table Where date > $QuerydateA Order BY id Desc"));//گرفتن محصولات دیروز

$yesterday_product = $today_product-$yes_product;//

کوئری دوم کل امروز و دیروز رو گرفته که پایین امروز رو منهای کل کردم که دیروز به دست میاد
این راه اسون تره
البته من برای این کار کل کدها شو ندارم تست کنم وگرنه راههای دیگه ای هم هست

alasht
شنبه 11 تیر 1390, 23:56 عصر
سلام
ممنون درست شد