PDA

View Full Version : خطای 21 (پذیرنده معتبر نیست) در اتصال به بانک ملت

armangara
یک شنبه 12 تیر 1390, 08:35 صبح
ه بانک درخواست دادیم و نمونه کد و یوزر و شماره ترمینال را داده
ASP هست و میخوام کاربران برای پرداخت به بانک ملت وصل بشن و پرداخت کنند
همه کدها رو نوشتم اما وقتی اطلاعات رو وارد می کنم تا به بانک وصا بشه خطای 21 می دهد که تو راهنمای بانک گفته :یعنی پذیرنده معتبر نیست

jaykob
یک شنبه 12 تیر 1390, 12:04 عصر
سلام

یا اینکه ip تون تعریف نشده در سرور بانک و یا اینکه اطلاعات ترمینالی که پاس می دید معتبر نیست توی مرحله تست هستید یا سرور اصلی ؟ چون وب سرویس ها با هم متفاوت هستند . با پشتیبانی به پرداخت هم زنگ بزنید راهنمایی می کنند

armangara
یک شنبه 12 تیر 1390, 13:11 عصر
ممنون از پاسختون .
در مرحله تست هستم

jaykob
یک شنبه 12 تیر 1390, 13:16 عصر
ممنون از پاسختون .
در مرحله تست هستم

اطلاعات داخل webconfig رو که داخل appsetting هست درست دادید ؟ چون این پیغام شما مربوط به تست توابع هم نیست

armangara
یک شنبه 12 تیر 1390, 13:25 عصر
بله دقیقا اطلاعاتی رو که بانک ایمیل کرده بود داخل webconfig گذاشتم

jaykob
یک شنبه 12 تیر 1390, 13:31 عصر
بله دقیقا اطلاعاتی رو که بانک ایمیل کرده بود داخل webconfig گذاشتم

بهتره که با به پرداخت تماس بگیری احتمالا واسه ip سرورتون باشه ...

Ishtar_4552
چهارشنبه 13 مهر 1390, 16:07 عصر
سلام وقتتون بخیر
من قصد دارم پرداخت آن لاین با بانک ملت رو توی سایتم قرار بدم سمپل ها رو هم مطالعه کردم ولی نمیدونم کجا باید از متدهای مربوطه استفاده کرد یعنی موقعی که کاربر پرداخت رو می زنه و وارد صفحه ای می شه که لازمه رمز عبور اول و دوم و سایر اطلاعات رو وارد کنه، باید توی همون صفحه متد های گفته شده فراخوانی بشن یا خیر.. در کل اگه نحوه کارشو کلی بگین ممنون می شم..

jaykob
چهارشنبه 13 مهر 1390, 16:20 عصر
سلام وقتتون بخیر
من قصد دارم پرداخت آن لاین با بانک ملت رو توی سایتم قرار بدم سمپل ها رو هم مطالعه کردم ولی نمیدونم کجا باید از متدهای مربوطه استفاده کرد یعنی موقعی که کاربر پرداخت رو می زنه و وارد صفحه ای می شه که لازمه رمز عبور اول و دوم و سایر اطلاعات رو وارد کنه، باید توی همون صفحه متد های گفته شده فراخوانی بشن یا خیر.. در کل اگه نحوه کارشو کلی بگین ممنون می شم..

سلام دوست عزیز

در زمانی که شما می خواهید پرداختی رو انجام بدید در صفحه نهایی پرداخت شما باید متد PayRequestBeh رو که در خواست تراکنش هست داشته باشید البته متد های SetDefaultDateTime و BypassCertificateError رو هم باید داشته باشید . مراحل بعد که داخل بانک صورت می گیره و مشکلی نیست . اما بعد مقادیری که بانک می فرسته مثل refID و ... رو دریافت می کنید و تابع VerifyRequestBeh رو صدا می زنید که برای تایید تراکنش هست و بعد تابع SettleRequest که مربوط به پرداخت وجه هست شما دو تابع InquiryRequest برای استعلام پرداخت و ReversalRequest برگشت تراکنش دارید که در شرط ها باید تست کنید در صورتی که همه چیز درست بود اطلاعات رو می تونید در دیتا اکسس لایر ثبت کنید . تمامی این متد ها در مرحله تست باید به درستی برای شرکت به پرداخت لاگ داشته باشد تا ترمینال اصلی رو براتون بفرستند .

موفق باشید .