PDA

View Full Version : نمایش مقدار خاص در یک برچسب براساس مقدار یک فیلد جدول در report

bhz8181
یک شنبه 12 تیر 1390, 08:35 صبح
سلام

من می خوام در ریپورت جدول پرسنل هر کس که جنسیت مذکر داشته باشه جلوی اسمش "آقا" و اگر جنسیتش موئنث باشه جلوی اسمش "خانم" قرار بگیره

لطفا راهنمایی کنید

انگوران
یک شنبه 12 تیر 1390, 10:19 صبح
بفرماييد مونث و مذكر چطوري مشخص ميشن. اگه امكانش هست نمونتون رو هم بذارين. كدش به شكل زير هست.

me.lable name=iif(field name="خانم","آقا","مذكر")

bhz8181
یک شنبه 12 تیر 1390, 10:45 صبح
با سلام و تشکر

مونث و مذکر از طریق یک فیلد در خود جدول وارد می شوند.

من با کد نمی نویسم و یک جدول معمولی با تعدادی رکورد برای گزارشگیری هست. فقط می خواستم از طریق پنجره expression builder اینکاررو انجام بدم و دیگه نمی خواستم وارد کد بشم آیا صرفا از این طریق بدون کد امکانش هست؟

انگوران
یک شنبه 12 تیر 1390, 10:59 صبح
سلام ،كد بالا رو ميتوني با expression builder هم بنويسي ولي اول بايد مشخص بشه دقيقاً كجا و به چه شكلي مي خواي بنويسي كه نمونه بهتر ميتونه كمك كنه.

bhz8181
یک شنبه 12 تیر 1390, 11:23 صبح
با توجه به این عکس می خواستم در لیبل label31 مقدار فیلد field1 یعنی فیلد پایینی که جنسیت رو نشون میده عبارت آقا یا خانم قرار بگیره.

انگوران
یک شنبه 12 تیر 1390, 12:39 عصر
سلام، تا جايي كه من اطلاع دارم بايد از كدنويسي به روشي كه در بالا گفتم استفاده كني.

mazoolagh
یک شنبه 12 تیر 1390, 22:30 عصر
برای اینکار معمولا یک جدول درست میکنن با دو فیلد که فقط دو رکورد داره : فیلد id و فیلد شرح؛ که کد جنسیت و شرح رو به این ترتیب مشخص میکنن. باحتمال خیلی زیاد این جدول در دیتابیس شما وجود داره و اگر وجود نداشت خودتون بسازین. (فرض کنین که اسم این جدول tbl_gender باشه.)

حالا به جدول مورد نظرتون (اینجا customers) نگاه کنین و ببینین اسم فیلدی که کد جنسیت رو نگه میداره چی هست (که ظاهرا اینجا اسمش jensiat هست).
در ریپورت یک کمبو باکس بسازین و اون رو به این فیلد bound کنین. row source type کمبو رو table-query و row source اون رو tbl_gender تعریف کنین.
column count =2
bound column = 1
column widths = 0;1

همین!