PDA

View Full Version : بهترین IDE برای PHP

مهدی کرامتی
یک شنبه 27 مهر 1382, 04:11 صبح
تا اینجا من از DzSoft PHP Editor استفاده میکردم. به پیشنهاد یکی از دوستان (Javan_Soft) نگاهی به PHP Expert Editor انداختم. در نظر اول بسیار شبیه به معادل DzSoft خود است، چرا که برنامه نویس این محصول آنرا دقیقا از روی DzSoft PHP Editor نوشته است.

اما با نگاهی عمیق‌تر متوجه شدم که امکانات بیشتری نسبت به DzSoft PHP Editor‌ دارد که قابل توجه است. از جمله: Internal HTTP Server آن کاملتر از DzSoft است و مانند یک وب سرور کامل (مانند IIS یا Apache) عمل میکند.
امکان Syntax Check‌ برای PHP
و ...

nematia
جمعه 23 آبان 1382, 22:54 عصر
مرسی!

شنبه 24 آبان 1382, 18:53 عصر
آقای کرامتی این واسه لینوکسم کار میکنه؟
در ضمن پشتیبانی فارسی داره؟
با تشکر

مهدی کرامتی
شنبه 24 آبان 1382, 18:59 عصر
این واسه لینوکسم کار میکنه؟
خیر

در ضمن پشتیبانی فارسی داره؟
اگه منظورتون امکان تایپ عبارتهای فارسی در بین کد است، بله.

شنبه 24 آبان 1382, 22:46 عصر
خوب اگه میشه بهترین ide رو برای لینوکس بگین ممنون میشم

مهدی کرامتی
شنبه 24 آبان 1382, 23:36 عصر
دوستان قبلا که گفتند، در لینوکس ادیتوری بنام VI هست که گزینه خوبی است.

nematia
یک شنبه 09 آذر 1382, 03:02 صبح
:o :lol:
http://softoroom.webz.cz/downloads/dzsoft.php.editor.1.4.0.6.zip
با معذرت از دلفی اسیستانت :oops:

30yavash
چهارشنبه 19 آذر 1382, 16:23 عصر
ولی من ترجیح می دم از DreamWeaver استفاده کنم.

nematia
چهارشنبه 19 آذر 1382, 17:30 عصر
مزایاش رو هم بنویس شاید ما هم استفاده کردیم. به نظر من مزیت DZ اینه که خیلی سریعتر و کم حجم تره.

30yavash
چهارشنبه 19 آذر 1382, 20:22 عصر
مزایاش رو هم بنویس شاید ما هم استفاده کردیم. به نظر من مزیت DZ اینه که خیلی سریعتر و کم حجم تره.
من خیلی وقت پیش(حدود 10 یا 11 ماه پیش) که می خواستم یه ادیتور حسابی برای PHP پیدا کنم خیلی از این ویرایشگرها از جمله Dz رو تست کردم ولی راستش رو بخوای هیچکودومشون به اندازه DreamWeaver منو جذب نکرد البته بیشتر به خاطر ظاهر زیباش بود تازه DreamWeaver یه برنامه پرقدرت(از نوع WYSIWYG) برای ساخت فایل‌های HTML است یعنی مثلا اگر شما بخوای یه جدول توی صفحه php بذاری دیگه نیازی نیست بیشینی یکی یکی تگها رو وارد کنی می تونی به طور ویژوال جدول رو با DW طراحی کنی بعد کدهاش رو کپی بزنی توی صفحه php مورد نظر.
ضمن اینکه ظاهر زیبایی که داره باعث می‌شه که اگر مثل من شب تا روز به خای php بنویسی خسته نشی!!
ولی کلا اگر نظر من رو بخاین می گم هر کی به هرچی که عادت کرده همون براش خوبه.

nematia
پنج شنبه 20 آذر 1382, 08:25 صبح
ممنون از راهنماییتون. من قبلان ها باهاش HTML و Asp.net رو تست کرده بودم. میرم ببینم با Php چطوره.

30yavash
جمعه 21 آذر 1382, 10:48 صبح
ممنون از راهنماییتون. من قبلان ها باهاش HTML و Asp.net رو تست کرده بودم. میرم ببینم با Php چطوره.
خواهش می کنم.
موفق باشی...

berehneh
یک شنبه 30 آذر 1382, 11:10 صبح
در مورد ادیتوری که گروه zend معرفی کردند فقط میشه گفت بی نظیرهو نسخه جدید اون چند تا ویژگی عالی داره
1- ساختن localhost مجازی به صورت خودکار همراه با نصب برنامه روی port 8080
2- پشتیبانی دستورات دیتابیس (هم mysql و هم postgeresql)
3-امکان autofill حتی برای متغیرهای برنامه....وای این دیگه فوق العاده است(برنامه نویس های php میدونن مصیبت جا گذاشتن $ در ابتدای متغیرها چی هست.
اما این نرم افزار پولیه ولی من با کرک نصب کردم :oops:
با این وجود من هنوز از dreamweaver استفاده میکنم. اگه linux کارید از ادیتور VPl استفاده کنید (اسمش دقیق یادم نیست ولی فکر کنم همین بود)
تازگی خوندم قرار ورژن تحت ویندوزش هم بیاد
راستی اگه از dreamweaver استفاده میکنید حتما از این تابع استفاده کنید ERROR_REPORTING
وقتی استفاده کنید میفهمید چیه. دعاش رو هم به جون من بکنید :wink:

ramin_rp
چهارشنبه 01 بهمن 1382, 19:18 عصر
سلام
PHP Expert Editor
اینو از کجا میشه دانلود کرد؟

oxygenws
یک شنبه 05 بهمن 1382, 03:40 صبح
سلام،

بهترین ide که من سراغ دارم و خودم باهاش کار می کنم activestate هستش.
البته نرم افزار dreamweaver هم در بعضی موارد کاربرد داره برام ولی نه به عنوان ide، یعنی اصلا نمی شه اسم dreamweaver رو ide گذاشت!!
این activestate رو هم از www.activestate.com پایین گذاری کنید. هم تحت ویندوز داره هم لینوکس و دوستان رو شدیدا توصیه می کنم که با این کار کنند.

موفق باشید، امید

Inprise
یک شنبه 05 بهمن 1382, 18:21 عصر
خوب اگه میشه بهترین ide رو برای لینوکس بگین ممنون میشم

شرکت معروف Zend محیط توسعه مجتمعی مبتنی بر جاوا داره که از لحاظ تعداد قابلیتها از تمام محیطهائی که دوستان معرفی کرده اند قدرتمند تر است و میتونی روی محیط لینوکس هم بخوی ازش استفاده کنی . Zend سالهاست که بطور اختصاصی روی PHP کار میکنه و محیط توسعه اش یکی از بهترین هاست ( شاید خیلی ها محیط های مبتنی بر جاوا را نمیپسندد فلذا این برنامه را نیز هم )

oxygenws
یک شنبه 05 بهمن 1382, 22:24 عصر
سلام،

من باز هم activstate Komodo رو پیشنهاد می دم. من هم با بیش از 5-6 تا محیط کار کردم و این ide اصلا یه چیز دیگه است!! و خلاف اونجور که جناب Inspire می گفتند... به نظر من چیزی کمتر از zend نداره که هیچی، بلکه زیاد تر هم داره..

موفق باشید، امید

مهدی کرامتی
یک شنبه 05 بهمن 1382, 23:27 عصر
مثلا میتونه با همکاری سیستم نصب شده PHP اسکریپتهای PHP رو داخل خود IDE اش اجرا کنه ؟!

یا اینکه امکان دیباگ کردن اسکریپت های PHP رو داره؟

من که چنین چیزهایی توش ندیدم. تنها نکته جالبش برای من Structural Highlighting اش بود.

oxygenws
دوشنبه 06 بهمن 1382, 00:19 صبح
سلام،
1- بله، می تونه
2- بله، می تونه

این رو هم بگم که من بیشتر از یک سال با zend کار می کردم و وقتی Komodo رو دیدم.... دیگه اصلا Zend رو نصب نکردم!!

موفق باشید، امید

مهدی کرامتی
دوشنبه 06 بهمن 1382, 08:17 صبح
1- بله، می تونه
2- بله، می تونه
من آخرین ورژن اش رو تست کردم. اجرای اسکریپت های PHP درون IDE کومودو خیلی ابتدایی است. بصورتی که فقط نتیجه اجرای دستورات رو بصورت کدهای HTML داخل یک پنجره نشون میداد.

و البته دیباگ ای هم در کار نبود!

oxygenws
دوشنبه 06 بهمن 1382, 09:40 صبح
سلام،

منظورتون رو از اینکه اجرای اسکریپت ها خیلی ساده است نفهمیدم؟!! پیچیده اش چی جوریه؟؟! من نمی دونم بیشتر از این می خواین که بتونین در زمان اجرا بهش متغیر get و post بفرستید یا متغیر های محیطی php رو تعیین کنید یا .... در ضمن برای debug کردن هم که watch و .... داره، بازم چیزی لازمه؟؟ مسئولیت دیباگ مردن با دکمه های f11 و f10 و shift+f11 می باشد. اگر می خواین تست کنید با f11 شروع کنید. :)

در مورد اون که گفتید کدهای html نشون می ده.... در پنجره ای که نتایج رو نشون می ده، سمت راست یه دکمه هست که با زدن اون می تونید بین کد html و نمایش اون سوییچ کنید.

موفق باشید، امید

masih2004
شنبه 27 تیر 1383, 10:48 صبح
See this Editor.It's a plugin for VS.Net For php.It's great! isn't it?
www.jcxsoftware.com

masih2004
شنبه 27 تیر 1383, 10:51 صبح
این komodo که همه جا میگویند که license ندارد. کسی نیست یک لینک از نسخه کامل komodo را پست کند؟

oxygenws
شنبه 27 تیر 1383, 13:04 عصر
کومودو خریدنی است -> www.activestate.com

sah
جمعه 06 آذر 1383, 13:11 عصر
به نظر من بهترین نرم افزار Zend Studio باشه
دی باگر که داره هیچ code inside داره و utf8 ساپورت میکنه بصورت محلی هم بدون نیاز به چیزی پی اچ پی رو اجرا میکنه و نتیجه رو بصورت یک اچ تی ام ال میده البته بصورت لوکال چون php.exe و چندتا از dll های پی اچ پی اینجین باهاش هست.
در ضمن کلاس ها و متغیرها رو هم جدا می کنه
و ...
با جاوا هم اینو نوشتن.
در ضمن از CVS هم پشتیبانی میکنه
من ازش راضی ام! :wise2:

saber3d
جمعه 13 آذر 1383, 14:47 عصر
سلام.
به نظر من quanta در لینوکس بهترین انتخابه که در اکثر توزیعها نصب هست و اکثر کاربران لینوکسی با آن آشنا هستند.
http://quanta.sourceforge.net/

rainyman
جمعه 20 آذر 1383, 10:57 صبح
من هم با نظر آقای sah موافق هستم Zend Studio بهترین است و چون این برنامه رو با java نوشتن حتما نسخه های تحت لینوکس هم داره :موفق:

oxygenws
شنبه 21 آذر 1383, 08:26 صبح
activestate komodo رو هم تست کنید :)

adnan
یک شنبه 22 آذر 1383, 22:51 عصر
activestate komodo رو هم تست کنید :)َشما با نسخه دمویش کار می کنید ؟

oxygenws
دوشنبه 23 آذر 1383, 01:16 صبح
من با هیچ کدومش :) جدی می گم. فعلا با هیچی :)

adnan
دوشنبه 30 آذر 1383, 20:08 عصر
امید جان ! شما با چی PHP می نویسی و ازهمه مهم تر syntax ها را چک می کنی یا Debug برنامه ات را برطرف می کنی ؟

من در trace کردن برنامه مشکل دارم هرجا که می خوام trace کنم با echo متغیرها را چک می کنم . نمی دانم کار عاقلانه ای است یا خیر !!!!؟

oxygenws
سه شنبه 01 دی 1383, 11:41 صبح
من خودم اگر بخوام کار کنم با کومودو کار می کنم (متاسفانه نسخه کرک شده!!) ولی اخیرا zend رو هم دیدم، از قبلش بهتر شده، اما باز هم با فارسی خیلی مشکل داره.

آره، اکو کردن یکی از سریعترین راه هاست :) موفق باشی :)

adnan
چهارشنبه 23 دی 1383, 13:42 عصر
تا اینجا من از DzSoft PHP Editor استفاده میکردم. به پیشنهاد یکی از دوستان (Javan_Soft) نگاهی به PHP Expert Editor انداختم. در نظر اول بسیار شبیه به معادل DzSoft خود است، چرا که برنامه نویس این محصول آنرا دقیقا از روی DzSoft PHP Editor نوشته است.

اما با نگاهی عمیق‌تر متوجه شدم که امکانات بیشتری نسبت به DzSoft PHP Editor‌ دارد که قابل توجه است. از جمله: Internal HTTP Server آن کاملتر از DzSoft است و مانند یک وب سرور کامل (مانند IIS یا Apache) عمل میکند.
امکان Syntax Check‌ برای PHP
و ...

لینک دانلود ؟

nematia
جمعه 25 دی 1383, 05:59 صبح
بهترین؟
به نظر من بهترین همونه که شما بهش عادت کردین. برای مثال من از گذشته با Dreamweaver راحت بودم. برای کار با php برنامه های مختلفی از جمله zend studio و DZ رو امتحان کردم. Zend قابلیتهای زیادی داشت که Dreamweaver نداشت. اما هر کاری که کردم نتونستم جایگزینش کنم. چون DMX کارهای فوق العاده ای انجام میده که تو هیچ مجموعه دیگه ای ندیدم. (شاید هم باشه و فقط من ندیده باشم).
و این داستان تا به امروز ادامه داشته و من حدود 50 هزار خط کد php برای توسعه مجموعه awt رو توسط Dreamweaver نوشتم. البته نسخه های جدید Zend رو هم گرفتم- منتهی هنوز فرصت نشده برم سراغشون.

asemoni
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 02:09 صبح
دروود دوستان عززیم
من php expert editor & dreamweaver استفاده می کنم
امیدجان میشه کومودو نسخه کرک شدش رو لینک بئی
ممنون میشم
بدروود
:sunglass:

houtanal
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 17:34 عصر
نسخه های جدید Zend رو هم گرفتم- منتهی هنوز فرصت نشده برم سراغشون.
حتما این کارو بکن
هر چند من با AK کار نکردم اما zend هر آنچه رو که میخواین در اختیارتون میذاره

oxygenws
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1384, 06:33 صبح
امیدجان میشه کومودو نسخه کرک شدش رو لینک بئی
شرمنده، warez activity ممنوعه :)

Mohammad Minaei
سه شنبه 17 خرداد 1384, 13:22 عصر
می شه لینک دانلود مستقیم zend IDE رو بدید؟!! من یه دونه پیدا کردم 43 مگ بود!! :cry:

houtanal
سه شنبه 17 خرداد 1384, 20:52 عصر
www.zend.com
مثل اینکه الان ابتدا باید عضو بشی تا بتونی دانلود کنی(عضویت مجانیه)

ghasem.fattahpour
شنبه 26 آبان 1386, 19:58 عصر
سلام
1. دوستان آیا vs.php مجنی هست؟
2. کدام Ide فارسی رو هم پشتیبانی می کنه؟

mirzajavad
یک شنبه 28 شهریور 1389, 00:28 صبح
با سلام
من هر چي نگاه كردم اسمي از اين نرم افزار nusphere نديدم
اين بهترين IDE براي برنامه نويسي php هستش
به نظر من اين نرم افزار ميتونه كمك بزرگي براي برنامه نويس باشه
به علاوه به عنوان يك سرور مجازي هم هستش كد رو نوشتي مي توني تست كني
از php,css,html,xml,javascript,prel,sql,smarty,python هم پشتيباني داره
مشخص كردن خطاهاي سينتكس در حين كد نويسي واقعآ كمك شاياني هستش
فقط اين نرم افزار فروشي هستش و بايد به سايت سازنده پول بپردازين يا اين نسخه كركش رو پيدا كنين
http://www.nusphere.com

sajjadali2
چهارشنبه 26 آبان 1389, 22:46 عصر
من هم مثل خیلی از شما ها بسیاری از IDE ها رو تست کردم و به نظر من هم activestate komodo بهترین است . چون هم فارسی رو خوب پشتیبانی می کنه و هم کار کردن با css و html و javascript رو به خوبی پشتیبانی میکنه.
همچنین رنگ بندی خوبی هم برای کد ها داره و خطاها رو نشون میده
به نظر من یکبار امتحان کنید .
هم برای لینوکس و هم برای ویندوز داره .

csharpdoost
پنج شنبه 27 آبان 1389, 12:08 عصر
www.zend.com (http://www.zend.com)
مثل اینکه الان ابتدا باید عضو بشی تا بتونی دانلود کنی(عضویت مجانیه)
با تشکر
اما انواع مختلفی داره که من دقیقا نمیدونم کدوم رو دانلود کنم میشه کمکم کنید؟

rezaricky
پنج شنبه 27 آبان 1389, 12:25 عصر
با تشکر
اما انواع مختلفی داره که من دقیقا نمیدونم کدوم رو دانلود کنم میشه کمکم کنید؟
باید zend studio رو دانلود کنی
که از zend.comمیتونی نسخه trial رو دانلود کنی
بجاش میتونی از سایت های ایرانی دانلود کنی

farzadfree
چهارشنبه 03 آذر 1389, 07:54 صبح
کاربر گرامی سایت amir-haghighi (https://barnamenevis.org/forum/member.php?u=41902) یک برنامه خودش نوشته یک نگاهی بهش بکنید
http://rapidshare.com/files/431852939/PHP_Code_Editor.msi
اینم لینک پستش:
https://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=260544

amir-haghighi
چهارشنبه 03 آذر 1389, 14:21 عصر
به نام یکتا خالق هستی ::

با سلام....

از دوستان تقاظا دارم که نسبت به معرفی این برنامه در وب سایت های خودشون در صورت امکان اقدام کنن .

با تشکر فراوان .