PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی برای شبکه Wireless

saied7468
یک شنبه 12 تیر 1390, 18:39 عصر
سلام
من دارم برای یه خط تولید (مبل) برنامه می نویسم والان که تقریبا برنامه رو به اتمامه مسئولای اونجا تصمیم گرفتن که کل خط تولید رو شبکه کنن(برای اجرای برنامه)و چون همه جای خط به شبکه وصل نیست ( الان بخشی از محیط شبکه هست )برای اینکه هزینه بالا نره می خوان به جای کشیدن کابل شبکه از شبکه Wireless استفاده کنن حالا سوالای من که ممنون می شم اگه بتونید جواب بدید :

1- حالا که شبکه وایرلس شده آیا برای برقراری ارتباط با بانک روی سرور باید از روش خاصی استفاده کنم ؟
(البته خودم فکر می کنم چون وایرلس هم داره با ip کار می کنه قانون نباید تفاوتی توی بر قراری ارتباط باشه)

2- حالا که شبکه وایرلس شده چقدر روی سرعت برنامه (ارتباط با بانک روی سرور) تاثیر می زاره یعنی سرعتش محسوس هست ؟

3-وایرلس باید چه سرعتی داشته باشه که هم برای استفاده برنامه بس باشه هم استفاده عادی کارکنان (مثل اینترنت) مثلا سرعت 100 مگ یا .... ؟(تعداد کلاینت ها 23 هست و برنامه من هم داره هی داده ها رو از بانک می گیره و نشون می ده(اطلاعات روی مانیتور باید به روز باشه که بفهمن هر قطعه الان کجاست یا کجا کار گیر کرده) + یه برنامه حسابداری هم که روی 4 یا 5 تا کلاینت در حال کار کردنه)

sunn789
یک شنبه 12 تیر 1390, 18:50 عصر
مطلب اول اینکه شبکه wireless هم با ای پی کار میکنه همونطور که گفتی و اما سرعت اونچه که من میدونم سرعن بسته به نوع کارت شبکه های wireless ,و فاصله کارت شبکه ها و مانع بین اونها دارهدر مورد خوندن و ارسال داده ها محاسبه معمولی میخواد که شما خجم بسته های ارسالی و دریافتی تون رو بررسی کنید با سرعت کارت شبکه تون مقایسه کنید

reza2012
یک شنبه 12 تیر 1390, 19:32 عصر
فرقي با لن نميكنه البته وابستست به فاصله و موانع بين