PDA

View Full Version : Back up گرفتن در VB

jannati
یک شنبه 27 مهر 1382, 07:42 صبح
سلام دوستان عزیز
من برای برنامه‌ام یک odbcدرست کردم و از اون به عنوان یک بانک استفاده میکنم .چطور میتونم از اون Backup بگیرم؟ :roll:

الهام تفریشی
یک شنبه 27 مهر 1382, 09:35 صبح
خوب چی رو به odbc ربط دادی ؟
text , access , ... چی هست ؟

jannati
دوشنبه 28 مهر 1382, 09:21 صبح
خانم تفرشی ممنون که توجه کردید
یک بانک ACCESSهست که پایگاه داده برنامه منه و ODBCاونو ساختم.حالا میخوام کدی بنویسم که از داخل برنامه بتونه BACKUPبگیره.

الهام تفریشی
دوشنبه 28 مهر 1382, 11:09 صبح
خواهش میکنم وظیفم بود
ما این جا جمع شدیم واسه همین که مشکلات هم رو حل کنیم
ببینید
چون تو access ما امکان backup گیری مثل sqlserver نداریم پس برای backup گیری در واقع باید یک کپی از فایل access مون بگیریم
توی همین قسمت vb این مسئله رو با دوستان فکر کنم حل کردیم
حالا من الان دنبالش میگردم اگه پیدا کردم بهتون link ش رو میدم و اگر پیدا نکردم که خودم بهت میگم چی کار کنی

الهام تفریشی
دوشنبه 28 مهر 1382, 11:39 صبح
خوب بریم سر حل مسئله
ببین پس قرار شد برای backup گیری در واقع عمل کپی رو انجام بدی ولی قبل از اون برای اینکه کارت جالب تر بشه بیا اول فایل access مربوطه رو zip کن بعد کپی کن
خوب برنامه ای که برات attach کردم برای zip کردن این قسمت رو به برنامه خوذت اضافه کن
و دستور کپی کردن رو هم که حتما بلدی ولی بازم میگم
FileCopy "source", "destination"
خوب این شد روال backup گیری حالا اگه بازم مشکلی برخورد کردی بگو
ایشالا که تا همین جا حل بشه

jannati
سه شنبه 29 مهر 1382, 07:35 صبح
خانم تفرشی از حسن نیت شما سپاسگزارم
راستش بیشتر مشکل اینجاست که مسیر فایل ACCESSرو چطور پیدا کنم تا از اون کپی بگیرم.چون بسته به اینکه این برنامه کجا نصب میشه مسیر فایل تغییر میکنه.فکر میکنم باید از اول میپرسیدم که مسیر یک فایل رو چطور میشه پیدا کرد.
باز هم ممنونم

الهام تفریشی
سه شنبه 29 مهر 1382, 09:16 صبح
شما قبل از اینکه odbc که میسازی باید بانک access رو تو همون فلدری که برنامت هست قرار بدی
پس حالا وقتی برانامه رو نصب میکنی بانکت رو میدونی که تو فلدری هست که برنامت هم هست
پس بنابراین شما با نوشتن عبارت زیر میتونی مسیری که پروژه صدا شده رو بدست بیاری درنتیجه مسیر بانکت رو هم بدست اوردی
App.Path + "\TableName.mdb"
این عبارت رو میتونی تو یه متغیر قرار بدی اسم بانکت رو هم که میدونی دیگه اسم بانکت رو هم جای Tablename قرار بده
بعد همون جا که دستور Copy
ببین من ىستور کاملش رو برات نوشتم
TablePath = App.Path + "\Tablename.mdb"
FileCopy TablePath, TxtDestination + "BackupTablename.mdb"

TablePath متغییری هست که مسیر بانک تو توش هست که گفتم مسیر بانک تو رو از عبارت App.path داره میگیره
در دستور Filcopy ببین Tablepath به عنوان مسیر فایل مبدا هست و TxtDestination مثلا یه تکست باکس که تو مسیر محل backup رو از
کاربر داری میگیری + اسم فایلی که میخوای نام فایل پشتیبانت باشه حالا این اسم رو هم میتونی باز از کاربر بگیری

امیدوارم مشکلت حل شده باشه
بازم اگه نتونستی بگو

jannati
سه شنبه 29 مهر 1382, 13:58 عصر
خیلی خیلی ممنون
اتفاقا خودم هم به این نتیجه رسیدم.اما یه سوال تازه برام ایجاد شد.برای اینکه از APP.path استفاده کنم باید Connectionبرنامه‌ام را به صورت runtimeبنویسم؟
اصلا کدوم روش وصل به databaseبهتره؟روش Runtime(با برنامه نویسی)یا اینکه از همون Wizarها استفاده کنم؟لازمه بگم که من ازADODCاستفاده میکنم.

الهام تفریشی
سه شنبه 29 مهر 1382, 14:08 عصر
هیچ فرقی نمیکنه من از هر دو روش استفاده کردم
بستگی داره به اینکه چه کاری داری انجام میدی
ولی اصلا App.path به این که از کدوم روش استفاده کنیم نداره
اصلا ربطی هم به adodc هم نداره
اون فقط با توجه به اینکه پروژه از کجا صدا میشه مسیر جاری رو میده