PDA

View Full Version : postback نشدن drop down list

ramin149
دوشنبه 13 تیر 1390, 19:00 عصر
من در صفحه ام یک dropdownlist گذاشتن و با مقدار دهی دستی آن را پر گردم (از دیتابیس یا جایی دیگه خوانده نشده ) اما همش گزینه اول انتخاب می شه باید چه کدی بنویسم که این مشکل حل شود ؟؟؟

Javad.Kashi
دوشنبه 13 تیر 1390, 19:17 عصر
سلام
از این کد استفاده کنید:

DropDownList1.SelectedIndex = -1 ;

راستی سوال شما چه ربطی به postback داشت؟

برای postback شدن هر کدام از آیتم ها از این کد استفاده کنید:

DropDownList1.AutoPostBack = true;

یا علی

ramin149
دوشنبه 13 تیر 1390, 19:37 عصر
کد اول را داخل page_load بنویسم و این کد چه کاری انجام می ده ؟؟؟

ramin149
دوشنبه 13 تیر 1390, 19:56 عصر
دوست عزیز فکر کنم سوال من را خوب بخواندید چه کار کنم که گزینه اول انتخاب نشود . وقتی گزینه دیگه هم انتخاب می کنم باز گزینه اول در دیتابیس ذخیره می شود

Javad.Kashi
دوشنبه 13 تیر 1390, 20:58 عصر
سلام
کد اول باعث می شه که هیچ کدام از آیتم ها به صورت پیش فرض Selected نباشد و کد دوم به این معناست که با کلیک هر آیتم صفحه PostBack می شود.

لطفا کدهایتان را اینجا قرار دهید تا دقیق تر به آن پاسخ داده شود.

یا علی

ramin149
دوشنبه 13 تیر 1390, 22:09 عصر
مشکلم را به صورت فایل ضمینه می کنم 71885

ramin149
سه شنبه 14 تیر 1390, 12:16 عصر
کسی نیست به من کمک کنه ؟؟؟

Himalaya
سه شنبه 14 تیر 1390, 16:23 عصر
سلام

چه کار کنم که گزینه اول انتخاب نشود . وقتی گزینه دیگه هم انتخاب می کنم باز گزینه اول در دیتابیس ذخیره می شوداحتمالا به طرز کار فایل comboBox.js توجه نکردید. ببینید اون فایل میاد گزینه های DropDown شما رو میخونه و با توجه به اون آیتم ها، توسط تگ های html اون کمبویی که حالت اسکرول داره رو واسه شما میسازه (با تگهایی مثل Div و a و ul و li) و بعد از اینکه کمبو رو ایجاد کرد، asp:DropDownList رو توسط کد ()this.remove$ تو خط 94 از صفحه حذف میکنه. بعد از این شما هر بار که دکمه ذخیره رو بزنید قبل از اینکه کمبو از رو صفحه برداشته بشه، آیتمی که به صورت پیش فرض تو حالت انتخاب قرار گرفته تو بانک ذخیره میشه و تو ادامه دوباره توضیحی که بهتون دادم تکرار میشه.
پس 2 تا مشکل وجود داره
1. گزینه ای که به صورت پیش فرض تو asp:DropDownList انتخاب شده همیشه تو بانک ذخیره میشه
2. کمبویی که ایجاد شده بعد از پست بک مقدار خودش رو از دست میده (چون همونطور که گفتم اینجا دیگه asp:DropDownList مطرح نیست و فقط یه سری تگ Html هست که خوب اونا هم تو هر postback مقدار انتخابی رو از دست میدن.
راه حل:
اول به جای ()this.remove$ کد زیر رو قرار بدید

$this.css('display', 'none');دوم بعد از خط 97 که به صورت زیر هستش

var $this = $(this);کد زیر رو قرار بدید

$('#cmb_state').val($this.attr('href'));

ramin149
سه شنبه 14 تیر 1390, 16:53 عصر
من مراحل بالا را انجام دادم و مشکلم حل شد خیلی ممنون که کمک گردید .:خجالت: