PDA

View Full Version : بهترین روش اضافه کردن پایگاه داده

sh-eng
دوشنبه 13 تیر 1390, 23:52 عصر
سلام دوستان
بهترین روش اضافه کردن پایگاه داده در برنامه های win app که قراره در یک کامپیوتر دیگه اجرا بشه چیه؟

sunn789
سه شنبه 14 تیر 1390, 00:00 صبح
ین بستگی داره به نوع پایگاه داده
اگر اس کیو ال اکسپرس باشه همرا به فایل نصب برنامه میتونی و یا حتی اکسس و یا اس کیو ال برای برنامه های دستکتاپ اما اگه با ورژنهای دیگر اس کیو ال کار کردی باید اس کیو ال رو در کامپیوتر هدف نصب کنی و بهتر اینکه شما یک شبکه داشته باشی و روس سرور و یا یکی از کامپوتر ها اس کیو ال رو نصب کنی و توی برنامه ای پی سرور رو تنظیم کنی

sh-eng
سه شنبه 14 تیر 1390, 16:10 عصر
ین بستگی داره به نوع پایگاه داده
اگر اس کیو ال اکسپرس باشه همرا به فایل نصب برنامه میتونی و یا حتی اکسس و یا اس کیو ال برای برنامه های دستکتاپ اما اگه با ورژنهای دیگر اس کیو ال کار کردی باید اس کیو ال رو در کامپیوتر هدف نصب کنی و بهتر اینکه شما یک شبکه داشته باشی و روس سرور و یا یکی از کامپوتر ها اس کیو ال رو نصب کنی و توی برنامه ای پی سرور رو تنظیم کنی

از حرفای شما هیچی نفهمیدم
ببینید من قراره در کامپیوتر دیگه فقط فایل exe رو اجرا کنم هم میتونم اس کیو ال اکسپرس استفاده کنم هم از طریق sql server 2005 این فایلو اضافه کنم می خوام بدونم چیکار باید بکنم که بدون مشکل برنامم اجرا بشه

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 14 تیر 1390, 19:10 عصر
باید ببینید چه امکاناتی مورد نیازتون است. اگر فقط نیاز به یک بانک دارید که اطلاعاتی در اون ذخیره بشه و یک سری گزارش ازش گرفته بشه میتونید از Express استفاده کنید. توی این حالت میتونید یک ستاپ ساده درست کنید که به همراه برنامه شما SQL Express هم نصب بشه و کاربر به راحتی با برنامه کار کنه.
ولی اگر میخواید از امکاناتی نظیر
اجرای تحت شبکه برنامه
SQL Server Integration Service(SSIS)
Notification Service
Reporting Service
Replication
Backup Device
....
استفاده کنید باید حتما SQL Server رو نصب کنید.