PDA

View Full Version : سوال: ارتباط دو برنامه

mohitlog
سه شنبه 14 تیر 1390, 12:58 عصر
با سلام

فرض کنید من دو برنامه a , b دارم حالا میخام یک سری متد در برنامه اول تعریف کنم و برنامه دومی هم مستقیما به این متد ها دسترسی کامل داشته باشن و بتونن اونارو اجرا کنن

چه کار باید کنم؟
باید از wcf استفاده کنم؟

با تشکر

mehdi.mousavi
سه شنبه 14 تیر 1390, 14:28 عصر
با سلام فرض کنید من دو برنامه a , b دارم حالا میخام یک سری متد در برنامه اول تعریف کنم و برنامه دومی هم مستقیما به این متد ها دسترسی کامل داشته باشن و بتونن اونارو اجرا کنن چه کار باید کنم؟ باید از wcf استفاده کنم؟ با تشکر

سلام.
برای اینکار، باید برنامه a رو بصورت Assembly ی جداگانه ای (بشکل Library) ایجاد کنید، کلاس ها، متودها و Property های مورد نظرتون رو روی اون تعریف کنید، سپس Reference به اون DLL رو در برنامه B ی خودتون اضافه کنید و پس از تعریف namespace ها، از کلاس ها و ... ی اون DLL استفاده کنید. اما اگر برنامه a و برنامه b هر دو فایل .exe هستن، شما باید Library ی جداگانه ای برای تعریف کلاس ها و ... ی مشترک بین این دو App ایجاد کنید، سپس از این Library در هر دو App استفاده کنید.

موفق باشید.

mohitlog
سه شنبه 14 تیر 1390, 14:56 عصر
سلام

بله هر برنامه یک فایل اجرایی دارد.

ممکن هست با یک مثال به من کمک کنید

با تشکر.

group45
سه شنبه 14 تیر 1390, 16:13 عصر
سلام

بله هر برنامه یک فایل اجرایی دارد.

ممکن هست با یک مثال به من کمک کنید

با تشکر.

با سلام
دوست عزیز استاد که فرمودن خدمتتون اون توابعی که توی هر دوتا برنامه اجرا میشه رو شما ازشون یه دی ال ال بساز. اینجوری دوتا برنامه که هیچی 200 تا برنامه هم میتونن همزمان از یک دی ال ال استفاده کنن