PDA

View Full Version : سوال: طراحی البوم تصاویر برای وب سایت

mehrdad85
سه شنبه 14 تیر 1390, 15:49 عصر
سلام
دوستان عزیز
شما برای البوم تصاویر چه راهکاری را پیشنهاد میکنید؟
آیا برنامه هایی هستند که این کارو خودشون انجام بدن؟
میشه ازشون استفاده کرد؟
منطقی و مناسب هستند؟
ممنون میشم راهنمایی کنید اگه نمونه ای دارید بذارید یا رفرنس بدید

مرسی

fa_karoon
سه شنبه 14 تیر 1390, 15:58 عصر
سلام دوست عزیز
اگه یه آلبوم استاتیک می خوام بذاری که یه سری عکس محدود رو توش قرار بدی و بعد آپلود کنی آره نرم افزار های زیادی هست که با Design زیبا همچین آلبوم هایی رو می سازند نمونه اش رو تو CD های Lord می تونی پیدا کنی
اما اگه بخوای آلبومی داشته باشی که خودت مدیریتش کنی و بتونی در حالت OnLine تصاویرش رو کم و زیاد کنی بهتره خودت کدش رو بنویسی
موفق باشی

mehrdad85
چهارشنبه 15 تیر 1390, 11:13 صبح
سلام
بابت راهنمایی و پیشنهادای خوبت ممنون دوست خوبم
فقط یه سوال داشتم
در این که تردیدی نیست که آلبوم استاتیک فقط به درد سایت استاتیک میخوره و به شخصه به کار فعلی من نمیاد
سوال من در مورد کد نویسی همچین آلبوم عکسی هستش
که نمیدونم برای کد نویسیش باید از چی استفاده کنم؟
هیچ منبعی برای مطالعه و کار ندارم
اگه منبع یا رفرنسی برای مطالعه سراغ دارید یا نمونه ای دارید یا دمویی و یه چیزی ممنون میشم در اختیار من هم قرار بدید
من نمیدونم از کجا شروع کنم و چه چیزایی لازمه که بلد باشم و یاد بگیرم

مرسی

fa_karoon
چهارشنبه 15 تیر 1390, 13:15 عصر
الگوریتم کارت می تونه این باشه که :
اول یه صفحه داشته باشی برای مدیریت تصاویر یعنی یه FileUpload برای آپلود تصاویر داشته باشی، معمولا آپلود تصاویر برای آلبوم به این صورت است که عکس را در پوشه ای که روی هاست قرار داده ای آپلود می کنی و جدولی هم در بانک می گذاری که نام عکس و آدرسی را که عکس را در آن آپلود کرده ای ذخیره می کنی، صحیح آن است که هنگام آپلود تصویر کدی داشته باشی که یک Thumbnail از تصویر اصلی ات درست کند که آن را هم می توانی در همان پوشه ذخیره کنی برای اینکه اسم فایل Thumbnail با تصویر اصلی یک نشود هم می توانی Thumbnail را با همان نام تصویر اصلی اما افزودن یک شناسه خاص به ابتدای آن ذخیره کنی و بعد آدرس این فایل را هم می توانی در همان جدول بانک در فیلد دیگری ذخیره کنی.

دومین کاری که در صفحه مدیریت باید انجام دهی امکان حذف یک تصویر است که برای اینکار باید لیست تصاویرت را ببینی و بتوانی با انتخاب هر کدام عمل پاک کردن را انجام دهی که در نتیجه آن اصل تصویر، Thumbnailآن و رکورد مربوط به آن در جدول حذف می شوند.
(عمل Update را معمولا برای گالری نیاز نداری)

مرحله دوم الگوریتم نمایش تصاویر در صفحه ای دیگر برای کاربر است که مثلا کدی بنویسی که تصاویر Thumnail را نمایش دهد و با کلیک روی هر کدام اصل تصویر در صفحه ی دیگری باز شود.
تصاویر هم می توانند مثلا هر 4 تا در یک سطر باشند که کدش را باید بنویسی
امیدوارم موفق باشی اگر فرصت کردم نمونه کد برایت می نویسم ، کد آپلود تصاویر را می توانی از PDF ها یا سایت های مختلف مثل همین سایت پیدا کنی
اگر اشتباه نکنم دوستان در فایل های آموزشی به این موضوع پرداخته اند
فکر کنم این لینک به دردتون می خوره
http://barnamenevis.org/showthread.php?84127-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D9%BE%D9%84%D9%88%D8%AF

dontspeak
چهارشنبه 15 تیر 1390, 14:02 عصر
سلام دوست عزیز یه جواب اینجا دادم
http://barnamenevis.org/showthread.php?294485-سلام-چند-سوال-در-مورد-گالری-عکس&p=1293057&viewfull=1#post1293057
مطمئنا به کارت میاد. در مورد این کار هم باید به javascript آشنایی داشته باشی توی همین سایت obout هم میتونی کلی چیز در موردش بخونی