PDA

View Full Version : سوال: مشکل در پارامترهای ارسالی SelectCommand

dontspeak
پنج شنبه 16 تیر 1390, 02:34 صبح
سلام دوستان من از طریق view می خوام با دیتابیس ارتباط برقرار کنم. من یه زمینه میگم بعد میرم سر سوال اصلی:
ما توی Sqldatasource برای اینکه بتونیم یکی از ستونهای جدولمون با query string یا cookie و یا یه کنترل دیگه در فرم وب مرتبط کنیم. میرفتیم توی محیط ویزارد Sqldatasource و where رو انتخاب میکردیم و از اون پنجره جدید که باز میشه نام ستونی از جدول که قراره where در اون اعمال بشه رو انتخاب میکردیم و بعد یکی از گزینه های مساوی یا بزرگتر یا کوچکتر و یا .... رو انتخاب می کردیم و از لیست کشویی بعدی هم اینکه می خوایم این ستون جدولمون با چی ارتباط داشته باشه (مثلا مساوی querystring باشه) رو انتخاب می کردیم. کدشم این میشد

SelectCommand="SELECT * FROM [Table1] WHERE ([strin] = @strin)"

اما سوال من:
من می خوام همین کارو با view بکنم. منتها نمی دونم دقیقا چطور؟ من میام کد select بالا رو میزارم توی view وبعد که می خوام سیوش کنم ارور میده که باید @strin رو بشناسونی. حالا نمی دونم چطور باید شناسوند؟
من یه بار دیگه این سوالو پرسیدم و کسی جواب نداد. فکر کردم بد توضیح دادم واسه همین یه دور دیگه توضیح دادم. مدیران بابت تکراری بودن منو ببخشند

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 16 تیر 1390, 03:08 صبح
شما این کد رو در محیط برنامه نویسی نوشتید یا توی همون ویزارد؟
در اینگونه موارد ما معمولا بعد از این رشته ی کامند به شی کامند پارامتر اختصاص میدیم :

mycommand.parameters.add(new sqlparameter("@strin", sqldatatype.nvarchar));

و اگر خواستید بهش مقداری رو اختصاص بدید قبل از سمیکولن مساوی میذارید و مقدار رو میذارید و مقدار رو مینویسید.